Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Vidim da nema novije verzije softvera od one sa kojom je meni auto dosao decembra. Mislio sam da je nesto uradjeno za ovo vreme :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ono reče da ne može? :laser:

ja sam rekao, tj preneo ono sto su mi rekli u AK Kole, moj nema update, imaju ovi noviji  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas instalirana nova (aktuelna) verzija softvera. Sistem je postao znatno snazniji.

 

Stara verzija

 

20140721_154744.jpg

 

sad sidjoh da vidim kod mene verziju, ista ova! A rekli mi da nema za moj......mada je to bilo u maju.....videcu sta radulovic kaze u subotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta konkretno čini tu "snažniju" verziju, šta je unapređeno u odnosu na staru verziju? Moj uređaj nije "bugovao" do sada pa ne bih bez potrebe prelazio na novu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uglavnom isti,razlike su sledeće:

- Prikaz na ekranu prilikom reprodukcije sa bilo kog izvora (cd,usb).
- Osetljiviji/brži display (potreban slabiji dodir).
- Mogućnost podešavanja jačine zvuka sa AUX ulaza.
- Dosta glasniji,mnogo više basa.
- Za proveru softvera držati radio i desni točkić.Kod stare settings i desni točkić.

 

Mislim da i na ovaj naš uređaj može da se montira kamera,da se sve softverski rešava.Na osnovu mog broja šasije su instalirali odgovarajući "novi"softver.Što zapravo znači da ako bi namontirali odgovarajuću kameru i tražili (preko veze) da nam instaliraju verziju softvera za vozilo koje po broju šasije ima kameru da bi i kod nas radilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti nije teško da ih pitaš da nam naprave ponudu za uslugu ugradnje kamerice. Verujem da bi mogli da im napravimo finog posla. A mi se organizujemo i odradimo grupnu kupovinu. Ko je za?

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ovaj u zr ovlasćeni serviser, tako da ako je spreman da se potrudi da izađe u susret za promenu softvera, verovatno je dovoljno preduzimljiv da napravi posao. Ne vidim zašto bi to bilo problem da se ponudi usluga ugradnje dodatne opreme u ovlašćenom servisu. Njima je valjda u interesu. Mislim da je dobra ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim gps uredjajima je moguce izaci u windows. Tj. Ako je uredjaj u pozadini ima windows CE moguce je uz malo truda doci do njegovog desktopa i instalirati dodatne aplikacije. Posto i nas uconnect u pozadini ima windows, nije CE nego drugi, zanima me da li ima desktop i kako do njega doci. Probao sam na google da nadjem nesto ali izgleda dabse niko nije bavio budzenjem uconnecta :-(

Peteroberts, da li tvoj drugar moze da mi da ovaj info?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura brate pomagaj, proveri nam prvo da li je isti hardware uConnecta sa i bez kamere?

 

Mickey1, koji ima onaj nabudženi Tracking 500L ima kameru, spolja mu uredjaj izgleda potpuno isto kao ovaj naš. Ako je hardware isti onda je pitanje upgrada softwara i montiranje i povezivanje kamerice.

 

p.s. Najjednostavniji način, samo uporedi pozadi da li imaju iste konektore.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ovaj u zr ovlasćeni serviser, tako da ako je spreman da se potrudi da izađe u susret za promenu softvera, verovatno je dovoljno preduzimljiv da napravi posao. Ne vidim zašto bi to bilo problem da se ponudi usluga ugradnje dodatne opreme u ovlašćenom servisu. Njima je valjda u interesu. Mislim da je dobra ideja.

pa bice kao sa LPG, preuzima "garanciju" na sebe.......ako moze nek pita....ja cu u subotu do radulovica da vidim taj update

Može li se napisati poslednja verzija softvera, pošto na tapatalk-u se ne vidi.Hvala!

04.01.30.00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu mi oni drugari nego je lik koji je radio update bio ljubazan i dopustio mi da prisustvujem. Nije problem da svratim da ih pitam kada se vratim iz Grčke.Inače servis Točak jeste ovlašteni servis.Znam pouzdano da Stojanov ima novi softver jer sam čekao jedan dan da im Stojanov pošalje kako bi meni instalirali.Tako da i svi ostali fiatovi dileri/servisi imaju ili mogu lako legalno da ga nabave i instaliraju. Nevidim nikakav problem u tome.

Nastupite sa pričom da vam uređaj baguje(što kod nekih i jeste slučaj) i sami će va ponuditi update jer je to najjednostavnije i najbrže.

Edited by peteroberts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ppeteroberts, izvini molim te, mislio sam da si ti pominjao druga koji radi na razvoju za uconnect. U servisima ne verujem da znaju ista o tome sto sam pitao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekim gps uredjajima je moguce izaci u windows. Tj. Ako je uredjaj u pozadini ima windows CE moguce je uz malo truda doci do njegovog desktopa i instalirati dodatne aplikacije. Posto i nas uconnect u pozadini ima windows, nije CE nego drugi, zanima me da li ima desktop i kako do njega doci. Probao sam na google da nadjem nesto ali izgleda dabse niko nije bavio budzenjem uconnecta :-(

Peteroberts, da li tvoj drugar moze da mi da ovaj info?

Moguce je doci do Windows Embedded Automotive OS desktop-a,medjutim pre toga je potrebno staviti uredjaj u boot mode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio do Radulovica....neki zbunjeni momak kaze da nemaju nikakav update za U-connect...... :question:

Kompresor ima i ubacuju ga bez problema. Upravo sam ostavio auto.

Ko mi beše duguje piće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvacu fiat ciao pa da pitam kako ovi imaju ovi nemaju...

 

(a pice kad namestim sijalicke)   :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...