Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Ajd' nek' bude tako kako vi kažete. Može da bude neverovatna koincidencija da je nerazrađena brava popustila baš posle uključivanja radia (Uconnect-a) i to dva puta. Predpostavljam da ako je elektronika u pitanju nije ključan radio već uključivanje Uconnect uređaja u celini, možda kontrola koda ili sl. Videćemo, više me nervira ovo sa potenciometrom glasnoće jer za ovo prvo imam trenutno rešenje a za glasnoću rešenje je na odloženo. Ako se bude ponavljalo auto je u garanciji...

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam prebacivao sa 500L na komp jedno 2meseca i juce mi je prebacivao oko sat vremena sve podatke...  

 

Pošto, otprilike, jednom mesečno prebacujem podatke da flash-a na komp i meni svaki put davi bar sat vremena... 

 

Jel tako svima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li svaki put mora da izadje na radiju I agree ili to nekako neko moze da iskljuci?

znam da ne mora da se pritiska svaki put, izgubi se on za 4-5sec ali me nervira

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li svaki put mora da izadje na radiju I agree ili to nekako neko moze da iskljuci?

znam da ne mora da se pritiska svaki put, izgubi se on za 4-5sec ali me nervira

Meni se HU pali automatski kad dam kontak. Dok ja sačekam da se pogase lampice, upalim motor i vežem se to agree nestane, tako da mene ne nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista me ne cekajte,pridruzujem se taboru ljudi koje to izuzetno nervira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su krenuli sa upozorenjima sta se ne sme raditi u toku voznje... jos malo pa se nece smeti voziti u toku voznje... neki su vec napravili prototipe automobile koji sami voze, a cim to postane normalno - vracam se na bicikl!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mobilnom (androidu) ponekad koristim iGO navigaciju i često mi se dešavalo da mi ne radi zvuk. Nerviralo me, instalirao razne verzije aplikacije, uvek isto. Tek danas provalim da se to ustvari dešava kad mi je na telefonu uključen bluetooth i da je trebalo samo da uključim radio i na "media" izaberem "bluetooth" kao audio izvor. Tada se navigacija čuje preko auto-zvučnika (umesto preko zvučnika telefona), lepo može da se utišava/pojačava preko volana... skoro pa kao fabrička :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i mene nerviralo, jer je multimedija videla mobilni kao bluetooth slusalice, a nije mi padalo na pamet da nesto prckam u podesavanjima. Sutra cu da probam da namestim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko smo različiti. Nisam se smirio dok nisam zavrnuo pevalicu gospođi iz IGO-a koja stalno ponavlja "prekoračili ste dozvoljenu brzinu"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mobilnom (androidu) ponekad koristim iGO navigaciju i često mi se dešavalo da mi ne radi zvuk. Nerviralo me, instalirao razne verzije aplikacije, uvek isto. Tek danas provalim da se to ustvari dešava kad mi je na telefonu uključen bluetooth i da je trebalo samo da uključim radio i na "media" izaberem "bluetooth" kao audio izvor. Tada se navigacija čuje preko auto-zvučnika (umesto preko zvučnika telefona), lepo može da se utišava/pojačava preko volana... skoro pa kao fabrička :thumbup:

E fala ti prijatelju što si podelio rešenje sa nama. Rešio si me iste muke.

 

Hmmm... Da li to znači da ne možemo u isto vreme slušati radio, iGO i handsfree telefon preko u-connecta???

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko smo različiti. Nisam se smirio dok nisam zavrnuo pevalicu gospođi iz IGO-a koja stalno ponavlja "prekoračili ste dozvoljenu brzinu"

Sad shvatate zbog cega me je zhorz obisao u Grckoj... sad kad ovo znam nece me prestici... nema sanse! :)

Inace moze I telefon i hands free - uzmes dva telefona, jedan sa navigacijom, drugi za razgovor! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad slusas zene, ja jok  :thumbsup:

 

Ja ipak vise volim onaj umilni zenski glas, kad Nevena kaze: "Srecan put i vozite pazljivo", nego "Prekoracili ste dozvoljenu brzinu"... a ne daj boze da cujem Tomu... on mi se smuci na prvu rec... (mislim onog Tomu iz   iGo-a... nemojte da pomislite nekog drugog)... ;)

 

Nadam se da i ti vise volis Nevenu od Tome... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...gospođi iz IGO-a koja stalno ponavlja "prekoračili ste dozvoljenu brzinu"

 

U podešavanjima iGO možeš da ugasiš ta upozorenja. Pričaće samo kada treba da skreneš negde i ono klasično...ali bez toga oko brzine. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...gospođi iz IGO-a koja stalno ponavlja "prekoračili ste dozvoljenu brzinu"

 

U podešavanjima iGO možeš da ugasiš ta upozorenja. Pričaće samo kada treba da skreneš negde i ono klasično...ali bez toga oko brzine. :thumbup:

 

Hvala Nešo. Znam al me i to nervira. Generalno jako retko koristim navigaciju. Uglavnom je palim tek kad stignem u nepoznato mesto da me odvede do potrebne adrese. Meni je najveća korist od navigacije što može noću da mi čita krivine. Unapred vidim kakva je krivina na navigaciji, pa se u skladu s tim i pripremim.

 

Pre dva meseca sam promenio telefon i instalirao Navigon. Još ga nisam koristio. Toliko mi treba navigacija.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za krivine

Navigacija pomaze nocu - na nepoznatim putevima (ili polupoznatim, kada treba najaviti krivine ili nismo sigurni gde treba skrenuti), ali na poznatom putu samo zna da smeta.

Cesto mi se desavalo da me posalje nekim sporednim putem, ili nekim koji ja necu da idem, jer znam da je drugi put bolji... probao sam da mu ukapiram logiku, ali mi ne ide... npr.hocu da izadjem na Ibarsku sa obilaznice iz pravca NS, a iGo mi preporucuje sve osim nje... onda kazem - ko te .... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...