Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Do telefona je bug. Probao sa starom Nokajom radi kao satić.
Znači molim Boga da onaj koga zovem nije zauzet ili da mi odbije poziv (zvaće me kasnije)... Kada UC krene u redial, mob ništa - nisu potpuno kompatibilni


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros se i meni desilo da mi radio svira ali se displej nije upalio i ne reaguje na komande, tj. reaguje samo na on/off i na volume. Pošto nisam imao vremena da skidam klemu, samo sam ugasio radio na on/off dugme i ugasio auto, kada sam posle 8 sati radnog vremena :D upalio auto i uključio radio, kad ono radi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno da ima bagova. Meni se dešavalo da se zaledi kada izgubi bluetuth signal sa telefonom, a poziv je započet. Ugasiš auto, sačekaš par minuta, dok se napajanje iz akomulatora ne prekine. Tada se ugasi i radio. Onda ponovo daš kontakt i uređaj funkcioniše.

Baš me interesuje kako li će se ponašati pri niskim temperaturama.

 

Dešava mi se i da me sagovornik loše čuje (tj da se prekida veza) pogotovu kada ima buke u okolini. Prebacim na mob i onda me cuje kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najviše smeta što je samo primarni teleefon aktivan u slučaju kada je više od jednog telefona povezano.

Par puta mi je bio slabiji zvuk sa zvučnika, dok nisam ukapirao (bravo a mene!!!) da mi je na telefonu smanjen svuk u slušalici :-)

Takođe par puta je pukla bluetooth konekcija ali to je zanemarivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

99 posto ne moze. Isti "problem" sam imao na svom autu,kupio sam Alpine pojacalo sa ulazom za signal sa zvucnika i resio.

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ideju u čemu je problem? Telefon je uparen s uređajem, sve radi kako treba, ak mi ona teta čita poruke tako da se valjam od smeha, jedino neće da se uspostavi veza kad pozivam sa uređaja. Pritisnem da pozovem, muzika se ugasi i posle par sekundi veza pukne. A kad pritisnem na telefonu sve bude ok.

 

Sumnjam da je do telefona jer je sa prethodnim telefonom sve bilo ok. Ako je od značaja telefon je samsung S4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci onda je do telefona S4... hahahahha  :smoke:

Ma desavalo se to i meni. A ako ugasis auto i opet upalis, sljaka sve normalno. Pitaj boga do cega je! 

 

 

 

.....ako nije do samsunga :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sa samsungom desava da ponekad ispadne iz mreze kada se poveze na uconect (samo tad i ne svaki put), sto se noki-i nikad nije desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sve radi normalno samo nece da cita poruke.U pitanju je Samsung GALAXY Note 2 sa kojim i nije compatibilan kada su poruke u pitanju.Tako pise na sajtu a i u praksi je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi uopšte oštećen. To čitanje poruka je smejurija živa. Neka teta se trudi da pročita srpski pa to zvuči tragikomično, s tim da cifre čita na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao svima da mi iskljucivo sms salju na engleskom jeziku. Stara majka me jedina zove ne zna da kuca poruke


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam mogućnost čitanja poruka - boli me suši zbog toga :D

Oće da zaglavi ako je broj koji zovem zauzet - ali to je do moba (probao drugi)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sa samsungom desava da ponekad ispadne iz mreze kada se poveze na uconect (samo tad i ne svaki put), sto se noki-i nikad nije desavalo.

 

Ovo se i meni desava povremeno...Xperia Mini Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite,da li na ovaj uredjaj moze da se prikaci parking kamera posto u cenovniku za Living postoji mogucnost doplate za parking komplet(senzori+kamera) a cisto sumnjam da se radi o drugacijem uredjaju od naseg.

Cak na poljskom Fiat sajtu postoji mogucnost doplate za sve tri verzije petstotke....

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da moze. Mene bas svrbi da malo proucim taj uredjaj. Necu ga pipati dok sam pod garancijom.

Posle malo druzenja sa uconnectom primecujem da mi fale dugmici za lakse kretanje kroz foldere kad slusam mp3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredjaj je fizicki spolja identican,sa i bez kamere,opcije su takodje identicne,osim 2 opcije: da se kamera iskljuci i da ostane 3 sekunde ukljucena nakon "izbacivanja" iz rikverca. Da li je moguce naknadno zakaciti kameru,to ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da su isti, makar softverski se razlikuju.

 

Ne verujem da je softver isti za sve... mada s' obzirom da je to microsoft, ne bi me jako cudilo da ima i plug & play, i da automatski prepozna kameru i da se pojave nove opcije u meniju.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja pretpostavka je da su hardverski isti a da se samo softver razlikuje. Ne bi bio prvi put da se tako nesto radi.
Kako da pojacam zvuk parking senzora? Cuju se slabasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi super doći do servisnog uputstva, imao sa u PDF-u za prethodni auto. Tu bi trebalo biti reči i o priljučcima audio sistema. Kad bi se mogla prikačiti kamera bilo bi ekstra, mogu se naći parking kamere za nekih 15 dolara kod kineza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam ja te kineske ali ne vata mi veliki ugao pozadi, vidim super u rikverc ali  ako npr idem pun levi u rikverc mogu da udarim branikom a da to ne vidim na kameri, treba naci neku dobru da pokrije bas veliki ugao, bar 160stepeni 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I fabricka zna malo da zavara sto se bocnih prepreka tice,kad se parkiras zadniim branikom paralelno uz prepreku mozes da pridjes u mikrometar bukvalno,odlicno se vidi,sve drugo je malo rizicnije,ali verovatno uz malo prakse da bi se navikli koliko sme da se pridje.
Verzija softvera...zadrzis radio i desni tockic 5 sekundi i sacekas,posle izaberes u opcijama (imaju samo dve) koja je verzija. Javicu sutra kad budem na poslu koja je trenutna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...