Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Kakva su vam iskustva sa hands-free-jem koji je implementiran u Uconenct uredjaj?

 

Povezivanje sa telefonima nokia 6700 i telenor one tach - android (alcatel) mi je prosao cool. Kontakti su svi prebaceni, lista poziva, prioritetan telefon izabran...

 

Imao sam par puta situaciju da me sagovornik ne cuje dobro... Kada pojacavam na volanu, pojacava se samo zvuk sagovornika. Gde li se nalazi mirkrofon i da li mogu podesiti negde njegovu osetljivost tj. jacinu odlaznog glasa. Takodje glasovne komande su :sick: tj. prepoznao mi je jedva iz petog pokusaja par kontakta iz imenika ili sam ja tantuz, pa ne znam da izgovaram  :thumbdown: . Uglavnom, veoma brzo sam presao za biranje kontakta sa displeja.

 

Takodje, kada su mi povezana dva fona istovremeno, kada me neko zove na primarni sve funkcionise, ali kad sekundarni telefon zvoni ne mogu da se javim, kada mi je konektovan primarni. To znaci da ipak ne mogu biti uparena oba istovremeno tj. mogu biti uparena sa uredjajem i 4 kom, ali samo primarni radi, a ostali ćorak.  :cry:

 

I da napomenem da mi se jednom desilo da je zabagovao, pošto je nešto pukla bluetooth konekcija, a poziv je zapocet. Kompletno se sve zaledilo na ekranu. Nisam znao gde da resetujem. Nije hteo ni da se iskljuci. Onda sam ga ostavio i iskljucio auto i zakljuco ga i on se posle 10tak minuta sam ugasio. Verovatno kad je izgubio napon sa akomulatora. :rant:

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desilo da mi nestane displej, a nisam ga ja iskljucio :no , muzika nastavila da svira :whistle: , na nijedno dugme nije reagovao, dok nisam naravno skinuo klemu na akumulatoru :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni do sada radi sve extra u paru sa HTC ONE X. Sem tih komandi. Razume me za kontakte kratkih imena. Ali kako cita sms je da umres od smeha. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice mikrofona ne znam gde je , ali deca sa zadnjeg sedista mogu da pricaju i da ih sagovornik cuje...

 

A probao sam glasovnu funkiciju , reko ajd malo kako bi englezi procitali Ivan Djurovic, izbaci mi dve opcije i kaze kazite broj koji pozivate: 

1.Ivan Djurovic

2.Pera Struja

 

Umro sam od smeha kad mi izbaci ovog drugog, kako je njega nasao nemam pojma :-) ali kazete broj i on pozove.

Nekoliko puta mi se sama ukljuci kada levom rukom okrecem volan pa pritisnem dugme slucajno :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu sta sam otkrio sada.B-) Bilo mi je bas bzv sto Fica ne pusta FLAC fajlove sa usb, jer mi je sva muzika u tom formatu. Medjutim, preko Bluetouth konekcije povezete telefon i na tel.pustite flac fajl i naravno da radi, jer tel.prepozna Ficu kao zvucnike. I ne samo to, nego imam i full Beats audio na HTC One X koji isto sada radi jer je Fica kao sto rekoh zvucnik.B-) Najkvalitetnija moguca muzika od sada. Vuhuu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih rekao da je mikrofon izmedju ona dva svetla na plafonu,imas kao male proreze

 

Jes vala... verovatno je tu!

IMG_8520.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni do sada radi sve extra u paru sa HTC ONE X. Sem tih komandi. Razume me za kontakte kratkih imena. Ali kako cita sms je da umres od smeha. :D :D :D

Imam HTC ONE X i sve funkcije radi osim SMSa. Ovde pise i da ta funkcija nije kompatibilna sa htcom: http://www.fiat.it/it/PublishingImages/cars/500L/tecnologia/2013-02-23%20%20500%20L%20Phone%20compatibility%20VP2-Uconnect%20(ITA).pdf

Kako ste to uspeli da namestite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti pise da nije kompatibilna kako mislis da namestis? a i samo da ti kazem da je opcija uzasna jer ti cita na engleskom :-) tako da zaboravi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odustao sam ja bio od toga, pa sam procitao ovde nekome radi za identican telefon (pa reko mozda ima neka caka).
A voleo bi barem da me obavesti da mi je stigla poruka i koliko sam procitao u uputstvu ima opcija da pozove posiljaoca (ne mora da cita ako ne zna srpski).

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee da te obavesti pa ti mob u ruke pa krsis zakon, mislim da je bolje pricati mobilnim nego poruke kucati i citati, bar ti u razgovoru pogled na putu a sa porukama.....ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne cita sms? cita, ali na engleskom, tj cita kao sto bi englez citao srpski. Jako smesno. Nisam nista podesavao, jednostavno kad ti stigne sms pritisnes opciju read.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od telefona do telefona, sa samsungom nemam nikakvih problema, ali kod nokia 6120 clasic (ili mozda bese 6210?) koji je simbian jedino sto mogu je da razgovaram, ne moze da povuce ni imena sa telefona, vec moram da ih kucam sa tastature sa displeja kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne cita sms? cita, ali na engleskom, tj cita kao sto bi englez citao srpski. Jako smesno. Nisam nista podesavao, jednostavno kad ti stigne sms pritisnes opciju read.

Meni ni ne prijavljuje da je stigla poruka, a kod odem na onu ikonicu poruke napise mi da je empty...

A koju verziju androida imaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa prezadovoljan sa sistemom. Sve je do sada radilo zadovojavjuce tj bez bugova. Mulimedija mi je najsjaniji deo 500L. Mogli su uglaviti gps prijemnik i verujem da je mogao biti bolji i veci ekran uz dodatne multimedijalne mogucnosti uzevsi u obzir niske cene ali nemamo prava da se zaimo s obzirom na cenu koju smo platili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Temerinzda

Predefinisan ti je engleski.Na koji jezik bi ti hteo da promenis ?

Menja se kratkim pritiskom na dugme SET pa onda opcije biras sa onim dugmicima za podesavanje farova.Samo da znas,srpskog nema  

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek polako,ako imas radio (a imas koliko razumem),ides na Settings na radiu,Display pa Languange,imas 9 jezika da biras,srpski nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet neka glupost:

Kada zovem broj koji je zauzet sve se zablokira. Krene automatski redial ali samo na Uconnect-u a telefon nista ne bira. Posto to besomucno ponavlja, moram da iskljucim radio a sa moba bluetooth - da bi prestao redial i odblokirao uconnest i radio. Kako sve ovo radim dok vozim, kada ponovo pokusam da nakacim mob - nece automatski, rucno (sa opcijom pair nece jer vozim). Onda moram da stanem, ugasim auto bar 1 min (ako je krace neki put i ne uspe) pa tada radi.

Desava li se slicno jos nekom? Ima li leka?

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugasi redial na telefonu?! meni se ne desava redial a 3 telefona su prikacena tj mozda ima da se iskljuci na UC?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...