Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

To se smatra hard resetom, po proceduri. Kao telefon kada vratis na fabricka, on se restartuje skroz sve na fabricka podesavanja uz to on se sam restartuje. 

 

'Soft reset' je kada drzis dugme za pojacavanje i menjanje stanica oko 20 sekundi, on bi trebao da se restartuje, pojavi se logo pa se opet restartuje.

 

 

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=10479]totti[/mention]
Probaj ovako:

 
Imas reset to factory defaults
Ne reaguje na ovo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega, prvo da napomenem da sve radite na sopstvenu odgovornost i sopstveni rizik i da uvek nešto može krenuti kako ne treba. Ako mislite da ne možete ovo sami da uradite tražite ovu uslugu u ovlašćenom servisu.

 

Možda nekom pomogne, evo mog iskustva i procedure sa nadogradnjom softvera multimedije.

Auto je iz maja 2014. godine sa prvim paketom opreme, multimedija je radila ok (nije se blokirala, zvuk je bio ok, mogao sam da se kačim preko BT, slušam muziku sa USB-a, CD nisam koristio nijednom) osim što mi je smetalo kada se pritisne dugme osvetlenja i kada se ekran zacrni ostane bela poruka da stoji što je sa prvim ažuriranjem rešeno).

 

Prvo ažuriranje uradio sam pre više od godinu ili dve dana (ne znam koja je fabrička verzija sofvera bila pre prvog ažuriranja) i doneo je blago izmenjeni dizajn aplikacije (verzija VP2_CO_13.00.57.05) a danas sam uradio i ažuriranje na VP2_CO_13.00.74.00. Instalacija piše da traje 30 minuta a trajala je ipak nešto kraće.

Prilično je jednostavna, i urađena je na sledeći način: skinuo sam zip fajl sa ovog foruma:

https://forum.clubalfa.it/threads/uconnect-5-aggiornamento-software-firmware.113860/post-1875472 

 

Formatirao sam flash 16GB USB 2.0 na FAT32 i raspakovao sadržaj kompletne zip arhive na njega. Zip fajl ne treba kopirati na USB flash. USB flash sam umetnuo u USB port, dao kontakt ključem (nisam palio motor) i uključio multimediju. Multimedija je automatski detektovala postojeću verziju kao i verziju novog sofvera sa flesh-a i pitala me da potvrdim ažuriranje. Nakon potvrde proces je krenuo i ostaje vam samo da sačekate završetak ažuriranja.

 

Nakon završetka ažuriranja multimedija vas obaveštava da izvadite flash iz USB porta i da će se resetovati. Nakon vađenje USB flash-a multimedija se resetovala sama, ja sam je tada isključio na on/off dugme i ponovo uključio, podigla se uspreešno. Nisam primetio razliku između ove dve verzije softvera 13.00.57.05 i 13.00.74.0. Srećno u nadogradnji :)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam uleteo u 500L-a. 
2018. godiste Lounge paket opreme i ne mogu da nađem neko uputstvo online za ovu multimediju. 
Da li i kako na njemu mogu da se instaliraju aplikacije, od čega zavisi? Izvinjavam se ako je neko pitao nešto slično, ali krenuo sam da čitam temu od početka, stigao do 7 strane i skontao da ova tema ima baš puno stranica :D

Ne znam kako da vidim da li je to neka posebna verzija, ali ono što mogu da kažem je da nema navigaciju, zbog čega sam se jako smorio, jer sam očekivao da u tom lounge paketu opreme to bude. 
Dakle, osim što mogu da puštam radio i vidim one oskudne podatke za TripA i TripB, šta još mogu da očekujem od te multimedije?

 

Inace, ovo je multimedija koju imam u tom 500L-u, ako nekom znaci i prepoznaje je. 

 

Screenshot_9.jpg.7ee2f0c394a7998e81bf427aa055dee9.thumb.jpg.d18df125853172cc2d681695578d8600.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format i slika

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Makijaveli Junior said:

2018. godiste Lounge paket opreme i ne mogu da nađem neko uputstvo online za ovu multimediju. 

Pozdrav i dobrodoslica na forum.

Uz malo pretrage, pronadjes podforum sa Uputstvima za FLA modele (eLearn, korisnicka, tehnicka, audio uputstva...):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/102-uputstva-za-fiatlanciaalfa-romeo-modele/

 

2 hours ago, Makijaveli Junior said:

nace, ovo je multimedija koju imam u tom 500L-u, ako nekom znaci i prepoznaje je. 

Mislim da je u pitanju Uconnect 7 (bez Nav), detaljno uputstvo imas takodje okaceno na forumu, u odgovarajucoj sekciji za 500L:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/500L/facelift/Fiat500L_UConnect_7_HD_Live.pdf

 

Ako nekome zatreba, uputstvo za Uconnect 7 Nav:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/500L/facelift/Fiat500L_UConnect_7_HD_Nav_Live.pdf

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Pozdrav i dobrodoslica na forum.

Uz malo pretrage, pronadjes podforum sa Uputstvima za FLA modele (eLearn, korisnicka, tehnicka, audio uputstva...):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/102-uputstva-za-fiatlanciaalfa-romeo-modele/

 

Mislim da je u pitanju Uconnect 7 (bez Nav), detaljno uputstvo imas takodje okaceno na forumu, u odgovarajucoj sekciji za 500L:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/500L/facelift/Fiat500L_UConnect_7_HD_Live.pdf

 

Ako nekome zatreba, uputstvo za Uconnect 7 Nav:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/500L/facelift/Fiat500L_UConnect_7_HD_Nav_Live.pdf

 

Dobio sam ovo uputstvo, ali nisam uspeo da nadjem gde mogu da skinem Uconnect™LIVE aplikaciju. 
U PlayStory ih ima koliko hoćeš, ali ne mogu da nađem onu koja mi ovde konkretno treba, da bih mogao da bilo šta dalje pokušavam u kolima. Našao na nekom sajtu, preusmerilo me da aplikacija ne može da se skine u Srbiji. 

Ako možete tu neku pomoć, ako uopšte postoji mogućnost da se rukuje sa tim aplikacijama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2021 at 8:58 PM, ortakov said:

Ja se ne snalazim baš sa tim "novotarijama", tačnije, snašao bih se kada bi želeo, ali, sve nekako želim da odbijam sve te zezalice, to generalno zaglupljuje čoveka, al, ajd, kad već ima, da imam i ja :) (srpska posla).

Uglavnom, pisao sam već, greškom u FCA ili u autokući, meni je isporučeno vozilo sa tim ucononect uređajem 7" ali bez navigacije.

Kao vid kompenzacije, zato što nisu isporučili navigaciju, koju sam platio i imam navedenu kao dodatnu opremu u vozliu, dobio sam alarm i šuspleh.

Mogao sam da tražim i više, ali me baš briga, tako je, kako je.

E sad, pre dva dana, uključim telefon u USB utičnicu da mi se puni, pojavi mi se nešto na telefonu, android auto, da li dozvovljavate pristup, ovome, onome itd, ja to sve potvrdim, nešto sam čitao, nešto nisam, ide mi na nerve veliki brat, gde god se okreneš, kad, na ekranu mi se uključi android auto i navigacija !? 

Sve radi, ekran na dodir, google mape, glasovne komande ... čak ima i mogućnost prebacivanja MM sadržaja, podkasti itd.

Izađeš, pustiš radio, muziku, a navigacija radi u pozadini i obaveštava o tome, kada da se skrene i sl.

Super, praktično radi kao i obična navigacija, stim što koristi internet. A ni to nije obavezno, ako se učitaju offline mape. Isto tako, moguće je korirstiti i druge mape, nije obavezno koristiti google maps.

Fiat je super :) kupiću ga opet :) prevaranti.

Druže, možeš li da objasniš malo detaljnije ovo ovde? U prethodna dva posta sam napisao šta me muči, a čini mi se da ti i ja imamo isti uređaj, Uconnect 7 bez navigacije. 

Baš bi mi značilo ako možeš da napišeš šta si uradio, kako si povezao, šta sada sve imaš. 
Trenutno bukvalno koristim samo radio (kapiram da bi mogla i muzika da se pušta preko USB, ali još nisam stigao da probam niti mi je to ne znam koliko zanimljivo), vidim one pokazatelje TripA i TripB. Otišao sam do Nikom auta, ni oni nisu znali ništa posebno da mi kažu, što mi je prosto neverovatno, kako u servisu, tako i u prodaji. 

Pokušao sam i da instaliram Android auto i nekako povežem, ali ili to aplikacija ne može ili sam ja, da prostite, glup za to i treba mi pomoć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo. Trebao bi sledeće nedelje da kupim novi 500l cross sa uconnect 7". Nema navigaciju, android auto ni rikverc kameru.

Da li moze nesto od ovoga da se naknadno ubaci..

Takodje imam sada fiat 500l iz 2013 prvi model sa uconnect 5" da li tu moze da se ubaci rikverc kamera ili navigacija . Hvala

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dejanco said:

Nema navigaciju

Ne jer je neisplativo. Nije nemoguće, samo ovo prvo, kao i u bilo kojem drugom autu bez fabričke navigacije.

 

1 hour ago, Dejanco said:

rikverc kameru

Mislim da se može ubaciti. 

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam update sa verzije 12 na 13. Nije htelo odmah na zadnju verziju 13 pa sam uradio predzadnju, sutra cu poslednju.

Sve je isto kao sa 12 mislim da je zvuk sada bolji.

 

 

 

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

 

 

 

80fa7316dd7bf280ca1686c4c1db6737.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dejanco

Oko nadgradnji za Uconnect, najsigurnije je da kontaktiras kolegu koji se profesionalno bavi sa tim. Imamo i klupsku saradnju i popust:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, kupio sam pre mesec dana 500L cross i u Kompresoru mi je prodavac rekao da mogu da sa telefona bacim google maps na uconnect. 

Probao sam par aplikacija i ili ne mogu da se povezu ili su neka prevara. 

Receno mi je da probam sa CarPlay al u android play store ima samo neke koje su kao neki tips tj saveti, nista korisno.. 

Da li sam pogresno informisan, kako se zovu aplikacije koje koristite na telefonu i cemu sluze, hvala. 

Ne znam ni cemu sluzi opcija Uconnect na ekranu jer mi samo prikaze sve ikonice tj opcije zbirno (radio, settings...) 

Edited by oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tvoj telefon podrzava android auto, trebalo kada povezes telefon usb kablom. To ce ti aktivirati tu opciju i imaces autimatski google mape.
Ja u poslednje vreme samo android auto koristim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci fora je u kablu, ja sam probavao preko blututa
Mislio sam da ne moze jer procitah celu ovu temu i niko to nije pomenuo vec naknadne ugradnje navigacije... A jutros videh i ova korisnicka uputstva i videh i tamo se pominje kabao
Hvala!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

 

Od skoro sam vlasnik FIAT 500L 1.4 T-Jet 2016 god.

Nemam navigaciju, samo običnu multimediju, 5".

Da li je moguće na nju da se ubaci android auto bez hardverskih promena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2021 at 12:28 AM, skydiver021 said:

Pre svega, prvo da napomenem da sve radite na sopstvenu odgovornost i sopstveni rizik i da uvek nešto može krenuti kako ne treba. Ako mislite da ne možete ovo sami da uradite tražite ovu uslugu u ovlašćenom servisu.

 

Možda nekom pomogne, evo mog iskustva i procedure sa nadogradnjom softvera multimedije.

Auto je iz maja 2014. godine sa prvim paketom opreme, multimedija je radila ok (nije se blokirala, zvuk je bio ok, mogao sam da se kačim preko BT, slušam muziku sa USB-a, CD nisam koristio nijednom) osim što mi je smetalo kada se pritisne dugme osvetlenja i kada se ekran zacrni ostane bela poruka da stoji što je sa prvim ažuriranjem rešeno).

 

Prvo ažuriranje uradio sam pre više od godinu ili dve dana (ne znam koja je fabrička verzija sofvera bila pre prvog ažuriranja) i doneo je blago izmenjeni dizajn aplikacije (verzija VP2_CO_13.00.57.05) a danas sam uradio i ažuriranje na VP2_CO_13.00.74.00. Instalacija piše da traje 30 minuta a trajala je ipak nešto kraće.

Prilično je jednostavna, i urađena je na sledeći način: skinuo sam zip fajl sa ovog foruma:

https://forum.clubalfa.it/threads/uconnect-5-aggiornamento-software-firmware.113860/post-1875472 

 

Formatirao sam flash 16GB USB 2.0 na FAT32 i raspakovao sadržaj kompletne zip arhive na njega. Zip fajl ne treba kopirati na USB flash. USB flash sam umetnuo u USB port, dao kontakt ključem (nisam palio motor) i uključio multimediju. Multimedija je automatski detektovala postojeću verziju kao i verziju novog sofvera sa flesh-a i pitala me da potvrdim ažuriranje. Nakon potvrde proces je krenuo i ostaje vam samo da sačekate završetak ažuriranja.

 

Nakon završetka ažuriranja multimedija vas obaveštava da izvadite flash iz USB porta i da će se resetovati. Nakon vađenje USB flash-a multimedija se resetovala sama, ja sam je tada isključio na on/off dugme i ponovo uključio, podigla se uspreešno. Nisam primetio razliku između ove dve verzije softvera 13.00.57.05 i 13.00.74.0. Srećno u nadogradnji :)

 

 

Pozdrav,

 

pitanje, sve ovo vrijedi i za 500 L s navigacijom ili? Mape za navigaciju se posebno update-aju ili je ako je radio s navigacijom onda je drugačiji update.ž

 

Inače, kod mene je verzija: 06.00.48.01, da li to znači da moram verziju po veziju ili mogu odmah na 13. Ako je gore naveden firmwere uopće za moj auto.

 

Hvala.

 

Lijep pozdrav

20220821_141137.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav… da li je neko ugradjivao android multimediju u stariji tip 500L od 7” , a da rade komande na volanu?

Ako može preporuka gde da se radi.

Ima multimedija od 10” gde rade komande na volanu ali mi se ne svidja kako izgleda u autu jer je izbačena napolje… ne može da stane u okvir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

Da li bi neko, možda, hteo da fotografiše i okači ovde sliku ekvilajzera na Uconnect uređaju? Mislim, kako postići najbolji kvalitet zvuka (koliko je to moguće) sa postojećim uređajem. Odnosno, izvući maksimum iz fabričke multimedije. Znam da je to u principu stvar ukusa odnosno sluha u ovom slučaju, ali svaka sugestija je dobrodošla. 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekome dešavalo da mu u sred vožnje multimedija prebaci sa RADIO na MEDIA ? 
Verzija softvera je, koliko se sećam 12.xxx već dugo vremena, a ovo prebacivanje je počelo nedavno da se dešava, najčešće par minuta nakon uključivanja kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DavdoZo

Evo ekvilajzer na Tipu:

 

IMG_20230427_142658.thumb.jpg.e15f3432514957eb22ddd868c7c0f3c9.jpg

 

Rudimentaran, ovako stoji kod mene nekada za crtricu manje linearno, obično ovako. I po meni obavezno Loudness podešavanje imati uvek uključeno i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...