Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

8 hours ago, Zakeralo said:

Probaj kombinaciju ova dva tastera zajedno.

I meni su ta dva delovala kao nešto najbliže +/- tasterima.

Ipak, ne radi, ni sa ni bez Entera, ni kratak ni duži pritisak. Ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff... za sada nemam više ideja, Krajnje misteriozno.

 

Inače nađoh ovo na mreži, fabričke konfiguracije za 500L do 2015. ali osnovna varijanta bez deklarisane snage. :realmad:

 

IMG_0761.thumb.JPG.1257b0a0aa134b42507ff5c68b6ecb5b.JPG

 

Ovakva osnovna (bas napred, srednjetonci nazad + visokotonci u A stubu) konfiguracija malko mi budi opravdanu sumnju da je bar jedan par zvučnika jači, po 20w recimo, ako ne i svi u svim vratima. Možda svih 6 guraju ukupno i do 90w, ne znam. Sada nam baš treba pravilan podatak o snazi.

 

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem nove vesti u vezi multimedije.Posle onog cimanja sa njom nije ni uključivana par dana.U ponedeljak burazer išao na neki put i monotono bez muzike i uključi je,ceo dan je radila bez problema.U utorak isto sve super samo radio radi,USB nije imao da proveri.Poveže mobilni na nju lakše mu za razgovor nego sa bubicom,i odma po starom radi par minuta i restart.Tako 5-6 puta se gasila,palila i on isključi blootut i opet više se ne gasi radi normalno.Danas radio nešto za njega i ceo dan auto kod mene.Stavim USB sve radi normalno,ceo dan bez problema.Kad se sve desilo bio sam ubeđen da je neki mehanički kvar čim se stalno restartovala ono kao da se pregreva.Ovako sada možda se sve reši sa novom verzijom softvera,bitno da radi USB pa i to može da se proba.

Nisam samo jedno razumeo dok sam čitao ovo za verzije,mora da se traži verzija za ovaj model samo novija ili može i zadnja npr.za nove modele 500l a

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Terebalo bi da idu verzije redom ali mislim da postoji mogućnost da se preskoči par verzija unapred. Za svaku veziju bi trebalo da se zna koja je najniža moguća. Nono što znam sigurno je potreban čiat USB formatiran na FAT32 na koji se otpakuje instalacija koja je oko 300mb pa naviše. Proces traje do pola sata ako je siromašnija verzija bez navigacije i kraće. Možda je najbolje odraditi u vožnji. Evo linka ka nekim verzijama koje postoje na jednom mestu. Kako je vezija 09.00.48.00 možda bi bilo dobro prvo probati sa sa najnižom verzijom 12.xxxxxxx, ili probati pronaći na mreži za skinuti verziju 11.xxxxxxx ako uopšte postoji. Ako uspe update na veriju 12 odraditi odmah potom dizanje na poslednju verziju 13.xxxxxxx  Našao sam da verzija 13 traži minimalnu verziju 11. i nešto.

https://drive.google.com/drive/folders/1YZbXnxONJNRaJWP-5QEudSoHPeIzgFcl

 

Možda neko zna  više. Puno sreće!

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteli smo danas da odradimo abdejt multimedije,ali burazer se setio nešto u vezi mobilnog pa smo ostavili za sutra a danas testirali više telefona.Par dana pre nego se desio onaj šlus mobilni se abdejtovao na android 11 možda to nema nikakve veze ali opet ko zna.Otprilike nakon paljenja auta i medije kreće muzika i mobilni se povezuje možda posle 30 sekundi tad se i taj šlus desio.Uglavnom danas smo kačili i testirali 5 telefona,radili nešto po gradu pa vremena dosta za test.Android 9,10,11 i običnu Nokiu.Prvo Nokiu radila skoro pola sata bez problema,onda zakačimo burazerov Samsung i isto par minuta radi i restartuje se medija.Onda isto Samsung samo android 10 šljaka super nikakav bag.Stavimo posle android 11 opet isto restartuje se.Sledeći mobilni Honor android 9 sve super nikakvih problema.Na kraju povežemo moju Motorolu i ona se abdejtovala na 11 pre desetak dana,ista priča kao sa burazerovim mobilnim.Dal ima neke veze sa tim sistemom nisam ni sam pametan ali na ovoj mediji taj android 11 nešto zeza.Videćemo sutra kad abdejtujemo mediju na noviju verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo mi se nimalo ne sviđa. Da je jedan telefon u pitanju pa i da se zanemari ali ovo deluje i kao problem kompatibilnosti verzije 11 androida sa multimedijom. Daj Bože da se problem reši.

Koliko vidim postoji realna opasnost da  jednog dana u jednom momentu kola zastare ne zato što su mehanički loša nego je zastareo softver koji niko ne želi da poboljša nego gledaju da odmah uvale novi i hardver i softver. Pi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pokušao da abdejtujem sa verzijom 12.00.24.01 u njoj ima 3 verzije. Probao sam sa prvom i neće da krene.Sutra ću probati sa drugom po redu,treća je sa mapama ta sigurno nije za ovu mediju

IMG_20210921_112121015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zakeralo
 Druže da ti se zahvalim još jednom uspeli smo da abdejtujemo mediju i sve radi super.Nisam slikao samo početak nisam se ni nadao da će da krene.Posle ubacivanja USB pokrenuo se sistem i pisalo je stara verzija 09.00.48.00 da može da se abdejtuje na 12.00.24.01 i da se potvrdi.Ove linkove što je Zakeralo postavio to je prva verzija 12.00.24.01 i u njoj ima još 3 verzije,prvu nije prepoznao sistem ali drugu jeste VP2 CO oko 500 megabajta ima kad se raspakuje.Oko pola sata je trajalo ažuriranje i auto mora da radi svo vreme,naravno posle treba opet sve naštelovati.Povezao moj telefon koji ima android 11 5-6 sati sam vozio,gasio palio sve radi super nikakvih prekida.Večeras vratio auto i povežemo burazerov mobilni isto android 11 provozali se po kraju 15-20 minuta sve šljaka super.Sad na ovoj mediji ispade da je android 11 napravio problem ali da bi bili 100% sigurni treba još neko to da potvrdi,da poveže ovu verziju medije  sa android 11.Auto je 2016 godište . Jedina vizuelna razlika je na zadnjoj slici gde se vidi i spoljna temperatura

 

IMG_20210922_091751906.jpg IMG_20210922_091957058.jpg IMG_20210922_093634466.jpg IMG_20210922_094312214.jpg IMG-a7288264bfe58089b6e9a3af5792869c-V.jpg IMG_20210922_094542834.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Drago mi je da je stvar razrešena uspešno. Inače ako sam dobro shvatio auto je bio u garanciji 4 godine što bi trebalo da bude i bar redovna 4 servisa kod ovlašćenih servisera. Sudeći po početnoj verziji softvera, 09, sa njom je auto izašao iz fabrike. Toliko o tome da se neko ikada primakao da nešto ažurira sve ove godine.

Pozdrav i sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 godina je garancija,u aprilu mislim da je istekla.Ni filter goriva nisu primetili da ima na autu,tako da ni to nisu menjali.A to za ažuriranje medije jedino da im neko kaže pa onda možda da odrade na servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim članovima i ljubiteljima Fiata.

 

Početkom godine sam postao ponosni vlasnik modela 500L wagon/produžena verzija iz 2018. sa Uconnect 7" multimedijom (bez NAV opcije).

Od prvog dana sam pokušavao osposobiti Android Auto ali bezuspješno da bi na kraju saznao da moj uređaj to hardverski ne podržava. Nakon par sedmica tuge odlučim da se bacim u potragu za novim Uconnect-om sa fabričkom TomTom navigacijom. Poslje duge potrage upijem nabaviti polovnu multimediju Uconnect 7" 330 VP2  EMEA DAB NAV (naljepnica kaže da je proizveden 2017.). Čovjek od koga sam kupio se bavi navigacijama pa je istu i ugradio. Nakon ugradnje prijmetio sam da treperi kilometraža i uređaj se ponekad resetuje sam od sebe, pretpostavljam da treba odraditi proxy poravnanje (ovaj momak nema dijagnostiku za FIAT novije modele pa još uvijek tražimo rješenje). E sad mene muči nešto drugo, mape koje su došle na uređaju su iz 2016. Negdje sam našao podatak da Fiat daje 3 godine besplatnog update-a mapa pa sam pokušao na "maps.mopar.eu" unjeti VIN broj vozila iz kojeg je izvađena ova kupljena navigacija ali nažalost stranica je izbacila podatak da su 3 godine podrške istekle u Novembru 2020.

 

Da li je moguće sljedeće:

 

- nadogradnja mapa bez odlaska u ovlašteni Fiat salon?!

ili

- pronaći nekoga ko ima Fiat 500L 2018. godište i mlađe (verzija sa TomTom navigacijom) pitati da podijeli VIN broj koji bi ukucao na "maps.mopar.eu", skinuo mape na USB i pokušao odraditi update na svom Uconnectu?

 

Raspisao sam se za prvi put pisanja na forumu ali pokušao sam što kraće da opišem svoje probleme...nadam se da će neko htjeti pročitati ovo i odgovoriti.

 

Hvala unapred!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/12/2021 at 5:53 PM, indzinir said:

Probaj kombinaciju ova dva tastera zajedno.

Ni nakon više maštovitih predloga i pokušaja nisam uspeo da otkrijem kako se na Uconnect (2017) može preko tastera utvrditi koja je verzija.

Ono što sam saznao u servisu (možda je to već rečeno negde na forumu) je da na mom CROSS-u Uconnect nema Android auto.

Na pomisao da ima me navelo to što na netu piše da imaju modeli 2017-, ali mi u servisu rekoše da čak nemaju ni svi koji su 2020. godište.

 

Eventualno bi bilo zanimljivo saznati kakva su iskustva drugih, koje godište 500L Cross Uconnect ima Android auto, a koje nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari potrebna mi je pomoc. Kupio sam Uconnect Fiat 330 7" vp2 NAFTA SDARS NAV, otisao danas kod majstora da ugradim u moj Fiat 500l 2018god i on mi kaze da nemam navigaciju na njemu, a ima oznaka NAV na sebi, kaze da nemam ulaz za Gps antenu? Sve je on to dobro upario i sve mi radi, samo nemam navigaciju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2021 at 5:49 PM, indzinir said:

Ni nakon više maštovitih predloga i pokušaja nisam uspeo da otkrijem kako se na Uconnect (2017) može preko tastera utvrditi koja je verzija.

Ono što sam saznao u servisu (možda je to već rečeno negde na forumu) je da na mom CROSS-u Uconnect nema Android auto.

Na pomisao da ima me navelo to što na netu piše da imaju modeli 2017-, ali mi u servisu rekoše da čak nemaju ni svi koji su 2020. godište.

 

Eventualno bi bilo zanimljivo saznati kakva su iskustva drugih, koje godište 500L Cross Uconnect ima Android auto, a koje nema.

Pozdrav svim članovima foruma.

 

Za sve Uconnect 7 uređaje, provjera verzije SW na sljedeći način:

 

- SETTINGS

- PHONE/BLUETOOTH

- OPCIJA "Do not disturb" 

- ZATIM "automatic reply message customization"

- U POLJE UKUCATI OVAJ TEXT "EngMenu9Pdx"

 

Poslje pravilnog unosa otvara se Engineering Mode, i na prvom mjestu su informacije vezane za software-sku verziju Uconnect-a, kao na slici ispod.

 

IMG20211027175340.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Shumar said:

Poslje pravilnog unosa otvara se Engineering Mode, i na prvom mjestu su informacije vezane za software-sku verziju Uconnect-a, kao na slici ispod.

Bravo, to je to! Provereno, kod mene radi upravo ovako kako si naveo!

Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li pomoć molim vas imam dosta pitanja s obzirom da sam do skoro koristio samo blue and me

 

1.Kako da znam koji imam UCONNECT? Koje su mi bitne oznake?

 

2.Kako da znam da li je ažuriran i gde naci paket za ažuriranje da snimim na USB?

 

3.UCONNECT LIVE mi ne radi, kaže ne radi u mojoj državi :/ ima li načina da to rešim bar nekim VPN ili slično?

 

4. Kako ažuriran TomTom mape i šta googlam da skinem s obzirom da mi je istekla Mopar ponuda od 3 godine free?  Ranije sam koristio samo Igo tako da nemam iskustva sa TomTom.

 

Imam fiat500 2017god

Radi TomTom ali ne znam koja god, radi povezivanje sa UCONNECT i radi android auto.

 

Izvinite ako sam postavio neko pitanje na koje ima odgovor u prethodnih 30 strana, ali potpuni sam početnik :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gibanica

 

Dobrodošao na Forum. :welcome: 

 

4 minutes ago, gibanica said:

Kako da znam koji imam UCONNECT? Koje su mi bitne oznake?

Moraš da kreneš da čitaš postove koji su se pisali pre tvog, jer tako sam sebi pomažeš da najbrže dobiješ odgovore. Npr. odgovor na ovo tvoje pitanje stoji već napisan odmah, ali baš odmah iznad tvog posta:

 

On 10/31/2021 at 5:22 PM, Shumar said:

Za sve Uconnect 7 uređaje, provjera verzije SW na sljedeći način:

 

- SETTINGS

- PHONE/BLUETOOTH

- OPCIJA "Do not disturb" 

- ZATIM "automatic reply message customization"

- U POLJE UKUCATI OVAJ TEXT "EngMenu9Pdx"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za dobrodoslicu :)

 

Znam za te metode, pokusao sam ne funkcionise, tj ne pojavi se nista, niti se pojavi bilo sta kada drzim tri tastera vezano. Al to je manje bitno.

Ja ne znam elementarno, da li je meni Uconnect 3, 5 ili 7? 

Takodje vidim da su mi mape iz 2016. Pretpostavljam da je zabranjeno ovde da pitam gde nalazite mape, pa cu prefoormulisati pitanje: da li mora kod servisera ili mogu sam na netu naci mape?

 

I povezivanjem mi se stalno pali ovaj android auto, dok uconnetct LIVE uopste ne radi.

Pa eto, u principu, ostaje mi samo pitanje gde nalazite mape i update? Prazan flash vec imam :)

 

 

IMG_20211113_213506.jpg

IMG_20211113_213543.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uconect na 500L isti kao na slici... radi se o sledećem: nema zvuka, ne reaguje na pojačavanje (ni na uređaju, ni preko komandi na volanu), a nema ni grafike za jačinu, kad se pritisne mute ne može da se "odmutuje" dok se ne ugasi i upali auto. Na dugme settings ne reaguje, niti može da se ugasi na power dugme. Ostalo sve funkcioniše. Ima li neko ideju šta je problem?

 

Screenshot_20211127-165129_Google.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to zovem 'zaglupeo se'. Probaj hard reset (verovatno kombinacija tastera) ili update na noviji firmwire. Vidi da li je kartica/usb ubacen za muziku, mozda ona pravi problem. Dovoljna je jedna losa pesma da ti blokira ceo uredjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...