Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Jedno pitanje, jer nisam nasao temu za Renegade. Naime kada povezem mobilni preko USB sa autom, ne aktivira Android auto, nego pocne da puni pa prekine, pa onda opet pocne da puni pa prekine... I tako ukrug. Dok npr kad isti telefon povezem sa koleginim Tipom restyle, odmah me pita da li zelim da aktiviram Android auto. O cemu se radi ? Jel imao neko slican problem? Telefon je u pitanju Xiaomi Mi 10t 5G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juče burazer ima problema sa multimedijom na 500l 2016 god. Upalio auto i muzika počela da radi sa USB a posle minut prebaci na radio.Probao opet da vrati ali neprepoznaje  USB. Nastavi da vozi i posle 3-4 minuta ugasi se multimedija i nakon 30-40 sekundi se upali,samo opet nevidi USB samo radio.I tako ceo dan pali i gasi,stim kad se sam ugasi on ne može da je upali sve dok se sama ne pokrene. Kad je upaljena može da se pali i gasi na dugme. Probao je da skine klemu jedno pola sata i ništa opet isto,jedino je video USB na kratko posle opet ne.Danas je probao CD i on je radio nepun minut i zablokirao skroz,morao je da skine klemu da bi se odblokiralo sve. Posle opet isto nevidi USB sa cd-om nije više čačkao samo radio radi ali se multimedija restartuje tako na 3-4 minuta otprilike.Usb je formatirao opet stavio pesme i isto sve.Nemože ni mob da se koristi jer se ovo čudo stalno pali gasi.Nemogu da se setim da sam pročitao da je neko imao problem sa multimedijom na forumu barem za ove novije modele.Javljam ako uspe nešto da reši mada čisto sumnjam,čim krenu tikovi kod tehnike slaba vajda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je nabasala na neki problem il prvi put na neki pesmu od Sabana pa zatrokirala na refrenu i otisla Bogu na ispoved. 

Uvek moze da odradi re-flash, ako ne on onda u servisu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Licno bih pokusao reset ili da zveknem najnoviji firmware. Pisalo se negde u temama za Uconnect, mozda teme o Tipu.

Ako ne uspe, imas u partnerima kluba ljude koji rade sa tim fabrickim sistemima. Pa cisto zvrcni da se raspitas, iz glave znam za ove:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x/

 

EDIT: Iskopah ti i gde je covek pominjao rezultate akcije, pa prekopaj nesto pre toga, u glavi mi se vrti da je bilo da moze od verzije 23.nesto :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79540-fiat-nuova-tipo-uconnect-iskustva-unapređenja/&do=findComment&comment=1612181

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao je ono da vrati na fabrička podešavanja nije imalo efekta.Taj hard reset nije uspeo da nadje,samo ono kad se drži zajedno radio+media+enter.Tu postoji svašta ali ništa za reset,čisto neke provere sistema od displeja i slično. Poslao sam mu ovu temu pa nek pročita ako ništa nenadje nek ode kod ovog lika zecabg

 

IMG-23d46235600097aa2eadec0bfb9951f9-V.jpg IMG-1ce07437df4bbfb192402fccd931e08d-V.jpg IMG-f2dd1b79869f1878efd82c17a6be2957-V.jpg IMG-23bfc69487b6f06fbc53503fa6c747bc-V.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Našao sam da navodno postoji opcija reseta da se dugmad uključvanja/isključivanja i enter zajedno pritisnu i drže tako10 do 20 sekundi, kada se pojavi logo puste se, tada bi trebalo da se zatamni ekran i  kada se logo poajavi ponovo posle nekoliko sekundi i ide ponovno u normalno podizanje ali kao resetovan. Probao nisam, ne znam uopšte da li funckcioniše ali možda vredi probati.

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zakeralo

Probao je ne dešava se ništa.Sa upaljenim autom sa ugašenim.Kad je upaljena multimedija i kad je ugašena ono sve moguće kombinacije pa iz onog skrivenog moda ništa. Kako god da stisneš dugme za paljenje i gašenje Enter dugme ne poništava da se uredjaj upali ili ugasi. Kaže pokušao je 10-15 puta nemoguće da nijednom nije uspeo u isto vreme da ih stisne.I kad se stisne prvo Enter opet nema prednost na dugme za uključivanje.Uglavnom u svakoj kombinaciji držao je minimum 20-30 sekundi ništa se nije dešavalo i nije ništa prijavljivalo na displeju.U svakom slučaju hvala

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Uff. da budem iskren nisam uoošte imao pojma gde će me sve ovo odvesti, kad ono direktno u svet FCA svinjarija, nažalost moram tako da se izrazim.  Iz dokonosti i radoznalosti  krenem da pretražujem mrežu i kucanjem u pretraživaču "uconnect keeps rebooting" izađu mi brojne stranice sa rezultatima, posle pete stranice rezultata sam odustao. Problem se javlja praktično kod većine FCA modela sa obe strane okeana i to koliko vidim godinama unazad, skoro 10. ovo upšte nije retka a ni naivna pojava. Nikakva vrsta reseta ne pomaže. Negde je rešenje bilo upgrade-om softvera međutim u drugim slučajevima su menjane jedinice i to skoro po pravilu na isteku ili po isteku garancije.  Problem nije naivan jer sve funkcije vozila koje se uključuju preko multimedije su nedostupne do rešenja problema ovako ili onako. Na prvu loptu kada je problem u samoj multimediji navodno je rezutat pregrejavanja pri čemu se stvar ne može popraviti lemilicom. grubo rečeno sistem zbog ranijeg  konstantnog lošeg hlađenja pregreva se i lagano "prokuva". U americi su se dodatno za probleme okrivljivali i osigurači i kablovi multimdije. Za softverske greške se ne navodi tačno u čemu je problem ali nekada postoji i ta mogućnost rešenja.

Elem jedini lek je poseta nekom ko je specijalizovan za FCA multimedije pa šta čovek kaže. Probarti i apdejt softevera jer ispada da ako sistem prihvati radnju odradi je do kraja. Tu ima jedan zbunujući detalj sistem izbacuje da je ta verzija koju ubacujete identična postojećoj :crazy: ali svakako i pored toga nastaviti sa apdejtom.

Valjda ne udavih.

Pozdrav

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zakeralo
 Druže hvala za ove informacije znače dosta. Najsmešnije da je garancija istekla u aprilu,a ovo čudo nije jeftino da se zameni pogotovo novo.Uzimati polovno pa za neku godinu ako i toliko izdrži opet ista priča.Mislim da bi burazer pre uzeo neki android uredjaj,samo pitanje ove komande da li bi sve ostale kao na ovom fabričkom uredjaju.Meni to deluje kao na to pregrevanja jel što bi posle max 5 minuta išao u taj sejfti mod i tad nekih 30-40 sekundi do paljenja nema se pristup mediji. Zaboravi da napišem juče pre nego je krenuo da vozi sigurno je auto radio u mestu možda 15 minuta dok je čačkao oko medije i nije se restartovala.Posle u vožnji klasika gasila se.Danas je probao posle vožnje isto to ali bilo je standardno kao i u vožnji isto gasi,pali. Možda pomogne to ažuriranje probaćemo,jel sve je i počelo kad je muzika sa USB zakucala i prebacila na radio.Javljam kad bude novosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na pitanju - ovo je sigurno negde navedeno, ali nažalost ne pronalazim. Pitanje je kratko i početničko: kako se na UConnect proverava verzija softvera na touchscreen modelu (2017, bez tastera osim dva osnovna u donjim uglovima ekrana)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Internet je čudo, ima i slika, Screen on/off+Mute+Browse/Enter

 

Saved-Pic1.thumb.jpg.9e54708fd21616f10010684fcf45bbd9.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Zakeralo said:

Internet je čudo

Čudo, slažem se, ali ni Uconnect nije manje :-)

Ovo što si postavio sam video, ali evo kako izgleda kod mene (nije moja fotka, već isto sa Interneta):

image.thumb.png.e40a019fb661200c092f77435a1ba700.png

Nema ovih ikonica sastrane. Zapravo screen off mogu da izvučem na osnovni meni uz donju ivicu, ali mute ne uspevam.

Pogledaću sutra ponovo, hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, indzinir said:

Zapravo screen off mogu da izvučem na osnovni meni uz donju ivicu, ali mute ne uspevam. Pogledaću sutra ponovo

Pogledao, definitivno ne nalazim MUTE opciju, pa ne mogu ni da ga postavim u meni uz donju ivicu.

Pretpostavio sam da ide neka druga "ctrl-alt-del" kombinacija, ali koju god opciju da odaberem kao treći taster (zajedno sa screen-off i tune tasterima), ništa se ne dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh moje izvinjenje, nego da nije varijanta kao Džipovima sa pritiskanjem +/- dugmadi na digitalnoj klimi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, odlično, samo mi trebaju ideje koje imaju neki smisao - ovo je svakako jedna od takvih.

Proveriću i obavezno potvrditi ukoliko je ovo dobitna kombinacija.

 

Bezuspešno sam izmišljao neke kombinacije, skoro da sam stigao do: stisni kvačilo, pritisni taster ON i istovremeno vuci auto za antenu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Zakeralo said:

sa pritiskanjem +/- dugmadi na digitalnoj klimi

 

7 hours ago, indzinir said:

Proveriću i obavezno potvrditi ukoliko je ovo dobitna kombinacija.

Hm, mali problem... nema +/- tastera na digitalnoj klimi - pobrkao sam tasterima za ventilaciju na klimi kod Stila :-(

 

Evo na sličici kako izgledaju Uconnect i klima (slika je sa neta, nije moja, ali - to je to).

Ako se neko doseti šta bi moglo da se pritisne kao kombinacija - predlažite!

2021-09-11_192757.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može pomoć ( možda postavljam pitanje na pogrešnom mestu ), gde da saznam koja je snaga ozvučenja na mom 500L, koliko ima zvučnika i gde se sve nalaze ( 500L Lounge iz juna 2015. )?

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, moron said:

koliko ima zvučnika i gde se sve nalaze

Na ePer-u mozes da pokupis koje sve zvucnike imas, tj. kako je auto izasao iz fabrike. Pa onda po SN zvucnika po netu mozes da pojuris detalje. Na primer :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je tvoj odgovor kao putokaz više nego dovoljan informatički pismenom licu, ali, ja sam iz analognog vremena :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/11/2021 at 12:05 AM, Zakeralo said:

Saved-Pic1.thumb.jpg.9e54708fd21616f10010684fcf45bbd9.jpg

Na slici koju je Zakeralo postavio postoji MUTE taster. Kod mene ga nema, pa ova kombinacija tastera nije moguća.

 

Zanima me da li postoji MUTE na Uconnect-u kakav je kod mene?

Osim onoga na volanu, naravno. Da li suvozač može da MUTE-ira?

Ili da mu/joj kažem da isključi umesto mutiranja?

2021-09-11_002258.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@indzinir

Probaj kombinaciju ova dva tastera zajedno.

 

2021-09-11_192757.jpg.1fa13ac5dac41ca75e231f8a42550a7c.thumb.jpg.1ed688f26f9719ee27e4ea9b09c5a521.jpg

 

Ili oni zajedno + Enter. Ako to ne radi ja zaista ideja više nemam.

 

@moron

 

Zvučnici su maksimalno 10w, to je neki standard koji fabrike daju bez doplate. E koliko su tačno i koje su kombinacije u pitanju napred-nazad 4x10, 2x10+2x8, 2x8+2x5 ili bilo šta od toga zajedno jedino može se utvrditi na način koji je @Ivan opisao.

Inače u Tipu značajno poboljšava zvuk uključivanje loudness opcije, po meni pomaže efekat velikh i teških vrata koje daju solidan i stabilan rezonantni prosto. Bez loudness-a zvuk prilično.... recimo razočaravajući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zakeralo

Hvala, pitao sam jer je ozvučenje kod mog 500L subjektivno "san snova" (za mene), a mislim da ima 6 zvučnika,  i interesovalo me je koja je to ukupna snaga tog ozvučenje. Gledah neki drugi automobil i može da ima 180 W ( i 4 zvučnika ) ili "premium ozvučenje" od 376 W ( i 8 zvučnika ), pa samo hteo da uporedim snagu sistema mog 500L sa tim varijantama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...