Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Hvala na odgovoru.

 

Da, izgleda da niko ranije nije radio update i da sam ja prvi, zato i imam besplatno.

Karte su vece od 8GB, kod mene je sve stalo na flash od 16GB.

Nista, probacu u ponedeljak, valjda ce biti ok, javljam kako je proslo.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nekome ovako izgleda meni klikom na dugme Apps. U servisu su proveravali verziju zbog nekog prijavljenog problema i rekose da za ovaj model nemaju nikakav update da bih posle 2-3 nedelje slucajno ušao u ovaj meni i video da je naprasno nestao EcoDrive i da sam meni izgleda drukčije. U pitanju je verzija 12.00.xxx. Sam auto je 11/2016

IMG_20201028_223636.jpg

Edited by msrdjan1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da zna da ubaci nove mape i uconnect novu verziju? Da se plati jer ocigledno da sam covek ovo ne moze... Citah po raznim forumima ali slaba vajda da je neko uspelo

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, 500x said:

Zvao sam preko KP ali mi je jeftinije u ovlascenom da uradim i mape i uconnect

A kako znas da ima uopste update i za jedno i za drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio na moparu za moj broj sasije pa izaslo da ima tri verzije posle moje uconnect i da imaju nove mape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim te, baci mi link.

i ja posedujem 500X, medjutim kad god sam ukucavao VIN broj izbaci mi da ne postoji... tj kao da je pogresan. Verovatno sam pogresan region otvarao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, možda nisi dobro "potražio".

Moj CROSS (najzad mi je stigao) ima. Ako imaš stariji telefon moraš da instaliraš AA.

Opcija se pojavljuje tek po spajanju telefona kablom.

Realno, zbog toga što nije podržan Srpski jezik, najbitnije što nama AA donosi je navigacija na ekranu automobila (pored eventualno muzike sa telefona ili internet radija).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradih prekjuče update multimedije bez navigacije na 500l sa verzije 01.09.10.00 na verziju 12.00.24.01. Skinuo sam upd 12.00.24.01 sa linka iz ove teme, sve prošlo ok.
Subjektivno - brže startuje radio, ima prikaz vanjske temp na centralnom ekranu, a ima i neka aplikacija koja tefteri način vožnje ali traži usb. Nisam imao vremena da pregledam sve opcije, ali deca su primetila da drugačije izgleda prikaz na ekranu :) 2323d3c9a496ea44bca974a9d7fb6126.jpgc9320ec1e76fae1f4094d6f655765d0b.jpg2aa8126177fa5134ff9d86f12e2abd4e.jpgc57c0196b1b0d739b58277f0dd5a7291.jpg3047a9aa505b75723ce880630fb0964f.jpg7f6f17427b058abda03a768492d942fd.jpg

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde proveravate da li ima nove verzije Uconnect? I odakle skidate?

u pitanju je Fiat 500X 2015 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nnovakis

Prve dve memorisane stanice su ti kao kod mene. Razlikuje nam se treća, meni je 202-ojka :)

Šalu na stranu, "treba" li ja nešto da radim oko ovoga u vezi 500L iz 2015 (nemam navigaciju)? Nisam nikada do sada bilo šta "prčkao" oko toga.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri koja je verzija na tvom autu, na ovoj osnovnoj verziji koja je bila kod mene držiš taster settings 5 sekundi i izbaci ti verziju softvera - prva slika iz mog posta. Posle update-a za proveru verzije držiš kombinaciju tastera radio+media+enter 5 sekundi i to je to. Ja nisam našao noviju verziju softvera od ove.

E da, sad mogu da pojačavam ton kad razgovaram preko bt, pre nije moglo više od 20

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2019 at 8:14 AM, Srdjan011 said:

Resio sam problem sa odbijanjem poziva .. bilo je aktivirano 'do not disturb' na glavnom ekranu telefona, pa je zato odbijao pozive. Debilno, ali bolje i da je tako, jer nisam nista mogao da uradim

Pozdrav, 

Ja od danas imam ovaj problem sa odbijanjem dolaznih poziva. Na samom telefonu nije ukljucena ta opcija. Uparila sam drugi telefon sa uconnect uredjajem ali i sa drugog telefona odbija pozive. Nasla sam na ucconect uredjaju opciju do not desturb ali je na njoj cekirana samo sms opcija koja ne moze da se odcekira. Gde jos da gledam? Ne znam sta se desilo, poludeh danas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne snalazim baš sa tim "novotarijama", tačnije, snašao bih se kada bi želeo, ali, sve nekako želim da odbijam sve te zezalice, to generalno zaglupljuje čoveka, al, ajd, kad već ima, da imam i ja :) (srpska posla).

Uglavnom, pisao sam već, greškom u FCA ili u autokući, meni je isporučeno vozilo sa tim ucononect uređajem 7" ali bez navigacije.

Kao vid kompenzacije, zato što nisu isporučili navigaciju, koju sam platio i imam navedenu kao dodatnu opremu u vozliu, dobio sam alarm i šuspleh.

Mogao sam da tražim i više, ali me baš briga, tako je, kako je.

E sad, pre dva dana, uključim telefon u USB utičnicu da mi se puni, pojavi mi se nešto na telefonu, android auto, da li dozvovljavate pristup, ovome, onome itd, ja to sve potvrdim, nešto sam čitao, nešto nisam, ide mi na nerve veliki brat, gde god se okreneš, kad, na ekranu mi se uključi android auto i navigacija !? 

Sve radi, ekran na dodir, google mape, glasovne komande ... čak ima i mogućnost prebacivanja MM sadržaja, podkasti itd.

Izađeš, pustiš radio, muziku, a navigacija radi u pozadini i obaveštava o tome, kada da se skrene i sl.

Super, praktično radi kao i obična navigacija, stim što koristi internet. A ni to nije obavezno, ako se učitaju offline mape. Isto tako, moguće je korirstiti i druge mape, nije obavezno koristiti google maps.

Fiat je super :) kupiću ga opet :) prevaranti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uradih prekjuče update multimedije bez navigacije na 500l sa verzije 01.09.10.00 na verziju 12.00.24.01. Skinuo sam upd 12.00.24.01 sa linka iz ove teme, sve prošlo ok.
Subjektivno - brže startuje radio, ima prikaz vanjske temp na centralnom ekranu, a ima i neka aplikacija koja tefteri način vožnje ali traži usb. Nisam imao vremena da pregledam sve opcije, ali deca su primetila da drugačije izgleda prikaz na ekranu default_).gif 2323d3c9a496ea44bca974a9d7fb6126.jpgc9320ec1e76fae1f4094d6f655765d0b.jpg2aa8126177fa5134ff9d86f12e2abd4e.jpgc57c0196b1b0d739b58277f0dd5a7291.jpg3047a9aa505b75723ce880630fb0964f.jpg7f6f17427b058abda03a768492d942fd.jpg

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk


Ovo je update od pre nekoliko godina. Da li ima neka novija verzija?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam našao ništa novije, a u međuvremenu sam zamenio ovu multimediju drugom, isto fabričkom sa navigacijom. Zahvaljujući Željku iz it servisa sa vidikovca sad to sve jako lepo radi6db627c35cdb1f060239ec3d12c20acf.jpgb812f578854e9c0e926eaf96e9cd6fe6.jpg8062ee99e16ac019848b6b7771e850eb.jpg

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

 

 

a343c4491a06ad1a5db939941acf285e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...