Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

A kako inace proveravate update za sam Uconnect?

u pitanju je Fiat 500X ali pretpostavljam da je slicno ako ne i isto kao kod 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/17/2018 at 4:01 PM, mvb09 said:

Jedno pitanje , ako nije prikladna tema obrisite pa dajte link gde treba , ja nisam nasao ... 500l ulazi jos malo u 4. Godinu , sve ok sem standardnog akumulatora i trosenja ulja...ono sto mi je trenutno problem , vec neko vreme ne mogu da nakacim telefon Na Bluetooth...jedno vreme je cas mogao cas ne a sad nikako i stalno izbacuje poruku da je Bluetooth out of range i ako mi je telefon pored ....da li neko znanu cemu je problem , da li sam mogu to da resim ili da teram kod majstora (garancija izasla ) ? Do sada nisam apdejtovao softver pa sam mislio da nije mozda i do toga...u svakom slucaju , neka pomoc bi dobro dosla , hvala...

Jeste staro pitanje ali mozda nekome pomogne. Juce je odjednom prekinuta BT konekcija izmedju telefona i multimedije. Telefon ne vidi uConnect, iz uConnecta ne moze da se ukloni telefon niti da se poveze na isti. Iskljucivanje/ ukljucivanje telefona, multimedije pa i automobila nije pomoglo. Reset settings nije apsolutno nista promenilo ali je zato sve proradilo nakon pokretanja opcije Restore Apps u settings meniju uConnect-a. Ponovo se mogao upariti telefon i sve se vratilo u normalu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo  !

 

Popravka blue&me  modula za  FIAT, ALFA, LANCIA vozila - test na stolu nije potreban auto !

Dekodiranje najnovih navigacija VP2 7 inca 

Proxy sinhronizacija za nova vozila 

 

Pozdrav 

Zeca

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam pokušao da uključim USB sa muzikom.

Nije ga prepoznao, a ja mislim da sam sve uradio kako treba. Tačnije, prvo sam formirao disk FAT32 i disk je kapaciteta 32GB (sistem vidi do 64 GB)

 

Da li je problem u tome što je muzika spakovana u foldere?

 

Hteo bih da instaliram onu foru, eco drive, ako neko ima uputstvo, bio bih zahvalan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode šta savetujete za ugradnju oko multimedije? Da li da idem na ugradnju fabričke ili da tražim Android multimedia sistem. Vidim da su fabričke bez navigacije oko 100e a android nešto skuplje...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L nije mator model da je navigacija potpuno outdated pa da Android ima vise smisla.

ja bih u tom slucaju gledao iskljucivo fabriku. Aftermarket bih razmltrio samo kada biram izmedju navi i kasetofona

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam video extra android multimedije u 500L-u.....narocito ako nema nista od multimedije pre bi to stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abarth prelistao sam temu i zaključio da prvo uopšte ne znam da li moj auto ima uopšte instalaciju za fabričku multimediju. A ako ima pitanje je sa kodovima i modelom uređaja pošto bih hteo i navigaciju. A to koliko sam video povlači kojekakvu instalaciju. Kako stvari stoje verovatno će ići neka aftermarket Android varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa USB om tj puštanjem muzike.

 

Formatirao sam USB disk, kako piše u uputstvu na FAT sistem.


Veličina dostupne memorije na disku je 32 GB (max 64 GB - tako piše u uputstvu).

 

Pokušao sam sa odvojenim folderima, odnosno, da snimim više foldera sa muzikom. Ubacim disk, sistem vidi da imam disk ali mi ispiše da ne prepoznaje format. 


Onda sam pokušao da sve pesme izvadim iz foldera, isto se dešava.

 

Sva muzika je u Mp3 formatu.


Da li neko ima neki savet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto info, neki ne znaju, windows USB stick-ove od 64GB i vece ne formatira u FAT32 format vec exFAT (pricam za Win10tku, win 7 i 8 sigurno isto tako rade) pa savetujem da skinete fraj softver koji ce formatirati u fat32.
Onaj koji ja koristim je http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?guiformat.htm

Win 10 nece formatirati usb stik veci od 32GB klasicnim putem u Fat32 format (bug/limitacija u softveru) vec mora ili preko command promta (advance users) ili neki drugi softver (easeus ili drugi).

Proveriti koliki je vas USB i, po mogucstvu, vidite da nema neku 'zasticenu tj protected' peamu na USBu kao i vec prethodno napisano.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan je od 32 GB a drugi od 8 GB.

 

Sad sam uzeo i formatirao "sporo" nisam koristio opciju "brzo" formatiranje.

A pre toga sam kliknuo da se disk vrati na početna potešavanja, pa ću da probam.


Već je počelo da me nervira, stalno slušam RBG1, dobar je program ali kad moram da slušam stanje na vodotokovima .... i jaooo ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proradila!

Moguće je da je bio problem u samom disku, dok ga nisam vratio na početne postavke.

A moguće je i da je potrebno prvo ubaciti disk u slot a tek onda uključiti uređaj.

Svakako, prvo sam isključio uređaj pa tek onda izvadio disk.

Sviđa mi se radno okruženje na ovom uređaju, lako se pristupa folderima a ima mogućnost i pretrage, unosom prvog slova naziva pesme ... zvuk je očekivan, Mp3, naravno, može i bolje ali vrlo - vrlo korektno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam mape sa mopar sajta. Raspakovao na usb i uconnect je lepo prepoznao verizju i da je na usb update.
Medjutim, kada pokrenem update dobijem gresku kao na slici.

 

500x uconnect01.jpg

 

Skidao sam mape par puta i bez progresa.

Jel ima neko neku ideju? Tom tom mape su u pitanju.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno / prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvalio sam, obavezna je i licenca. Skida se posebno i stavlja u isti folder sa mapama.
Mape i nisu nesto. Fali dosta puteva i pointa. Na primer, nema emmezete u bg a ima u dubrovniku, nema hotela stara planina i sl...
Potvrdjuje se iskustvo, najbolja auto navigacija je neka na telefonu. Waze, Here, Google...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda torrent ?

 

+ tutorijal za ubacivanje resi nedoumice.

 

Ako je integrisan garmin, sigurno ima tipova koji rade ubacivanje karata na KP.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Integrisan TomTom.

Ma verovatno bih našao mape kao mape na torrentu ali licence su problem, bez njih ne radi,

a pride prilikom instalacije izbriše i stare mape tako da onda ne radi uopšte bez pravilnih licenci ili nekog "leka".

Tražio po netu ali nisam našao tutorijal, zvao dva oglasa sa KP i ne rade baš ovaj model koji ja imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GiDrA

Vidim da si radio update mapa. Koliko sam shvatio, kad si pripremljen usb iz navigacije ubacio u pc i pokrenuo TomTom Home2 nije ti davao nikakav update dok nisi kupio karte?

Uradio sam istu proceduru kao i ti ali meni je detektovao da ima update, pokrenuo sam proceduru i posle jedno sat ipo sam dobio pripremljen usb sa novim mapama.

Nisam probao update u kolima, plasim se da ne kaze u sred procedure "nemate licence"  ili nesto slicno pa da ostanem i bez postojecih karata iz 2013.

Pitanje je, posto mi je ponudio update bez ikakvog placanja, da li to znaci da imam pravo na besplatni update?

 

Dok se pripremao usb, isao je onaj progres bar, pise sta trenutno radi, skida ovo, ono, i pisalo je "onetime update" i bilo je stiklirano. Mozda to znaci da imam pravo na jedan bestlatni update?

Ko zna nek napise sta da radim, da probam ili ne. Multimedija je iz 500L.

 

Edited by Ivan
Popravljen tag, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na TomTom sajtu procedura za update mapa izgleda ovako:

 

tomtomhome2.thumb.JPG.dc8344456128562dc742eb6f187dbc0d.JPG

 

https://help.tomtom.com/hc/en-us/articles/360013901640-Installing-a-map-on-Uconnect-5-Radio-Nav

 

Znaci da placanje mora da se izvrsi PRE download-a novih mapa, a meni nije trazio nikakvo placanje, vec sam odmah dobio opciju da skinem update.

Mozda i imam taj "OneTime Update" Free.

 

1.Install TomTom HOME

2.Select a map in TomTom HOME

3.Purchasing a Map Update

4.Download a map

5.Update and Install

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam dobija se free one time update mapa u roku od godinu dana, (nisam siguran da li je bas god dana), ili mozda generalno free prvi update.

 

Ja znam da u mom slucaju kada sam proverio preko TomTom app video sam da ima update, ali nisam mogao da skinem dok nisam i uplatio.

Bilo je oko 65€ za godinu dana update-ovanja, i kao garantuju da rade azuriranje svakih 3 meseca.

Takodje se secam da sam morao da kupim vec USB od 32GB da vi sve stalo, a 8GB nije bilo dovoljno, knap.

 

Toliko se secam...

Znaci u mom slucaju je prethodni vlasnik odradio update (pretpostavljam), i zato sam ja morao da kupim. A kod tebe izgleda da si ti prvi vlasnik tj niko do sada nije pokusao ni odradio map update za taj konkretan uredjaj.

Znaci u mom slucaju je vec prethodni vlasnik uradio update (pretpostavljam) i zato sam ja morao da dokupim 1 year update subscription.

 

A u tvom slucaju ili si prvi vlasnik ili niko ranije nije odradio taj update za raj konkretan uredjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...