Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Da li moze da se otkljuca Android auto funkcionalnost u Uconnect uredjaju na Fiat Tipo? U pitanju je lounge verzija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje , ako nije prikladna tema obrisite pa dajte link gde treba , ja nisam nasao ... 500l ulazi jos malo u 4. Godinu , sve ok sem standardnog akumulatora i trosenja ulja...ono sto mi je trenutno problem , vec neko vreme ne mogu da nakacim telefon Na Bluetooth...jedno vreme je cas mogao cas ne a sad nikako i stalno izbacuje poruku da je Bluetooth out of range i ako mi je telefon pored ....da li neko znanu cemu je problem , da li sam mogu to da resim ili da teram kod majstora (garancija izasla ) ? Do sada nisam apdejtovao softver pa sam mislio da nije mozda i do toga...u svakom slucaju , neka pomoc bi dobro dosla , hvala...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mvb09

 

Pogledaj sada, nakon prebacivanja tvog posta, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Pominjali su ljudi update softvera koji su odradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam uradio ažuriranje, postupak je isti kao i na videu koji je već u ovoj temi. Ažuriranje traje oko 25 minuta. Radio će se nekoliko puta resetovati nemojte ga prekidati budite strpljivi. Na kraju će se uključiti crn ekran i radio će da svira, nemojte paničiti sačekajte. Ja sam uradio ažuriranje zato što mi je posle ažuriranja na verziju 12 prestala da radi komanda na volanu za prekidanje veze(što sam slučajno nedavno saznao, obično neko drugi prekine vezu i ja nisam obraćao pažnju) sada to radi. Da li ima i drugih poboljšanja ne znam, povezao sam telefon radi. verzija je u mom postu od nedavno. I važna stvar auto mora da stoji dok pokušavate da povežete telefon.

IMG_20181017_170530_2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vatra Da li je to fabricko azuriranje ili neka “budzevina”?

Ako je klasicno fabricko azuriranje Uconnect software-a, mozes li mi molim te okaciti taj link za proceduru? I kako se proverava da li uopste ima dostupan update?

 

ja sam par puta proveravao na Uconnect site-u, medjutim kada ukucam VIN broj izbaci kao greska ne postoji taj broj...

U pitanju je Fiat 500X i Uconnect 5.0 Radio Nav.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vatra

Hvala na brzom odgovoru. :)

 

Ja imam ovu verziju software-a / uredjaja. Ne znam da li se iz ovih screen shot-ova moze odrediti da li je to pravi update za mene.

 

Realno ne bih ni radio update, medjutim zeleo bih da aktiviram service Uconnect Live. Ne znam da li je to ikome sa ovih prostora poslo za rukom...?

4A0A5352-5156-49B2-B69C-60F1890EBF17.jpeg

DDFB55AF-8AEB-417F-8876-E472ACE2D4E9.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GiDrA očigledno je da je softver koji tebi treba drugačiji od ovog koji se nalazi na mom uređaju čak i uređaj ima navigaciju i aplikacije što ja nemam tako jedino da sačekaš možda se neko javi sa više iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @vatra!

 

Nadam se da neko sa iskustvom moze da mi da savet za moj upit / problem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/27/2018 at 2:37 PM, Miloš M said:

Moze li da se ugradi u 500l mp5 plejer 7023b i kakva su iskustva? Preko ali expressa je smesna cena.

Ja sam ugradio u 500L 7021G.

1. Moraš da uračunaš u troškove i porez (eventualno i carinu), mene je to koštalo oko 2000-3000 dinara

2. Takođe moraš da kupiš i masku - blendu https://www.velteh.rs/kupi/radio-blenda-za-fiat-500l-ram-40-452-2-468 . Nekada je bila neka jeftinija, ne baš savršena ali radi posao.

3. Kinezi uvek imaju neku nedovršenost, moj se s vremena na vreme sam gasi, odnosno ako se koristi preko daljinca i hardverskih dugmića. Preko tač skrina retko kada se ugasi. Neće da radi ako nema kontakt (možda i bolje, da se ne daj Bože, ne zapali) iako je dobro povezan. Gubi vreme od skoro. Blutut je loš (slabo te čuje sagovornik), navigacija je odlična (IGo - dolazi na memorijskoj kartici), radio je prost i slab ali radi posao, sa memorijske i sa fleša muzika odlično funcioniše i ne može da se dovoljno utiša odnosno preglasan je na 1.

Sve u svemu nisam se pokajao, ugradio sam mu i rikverc kameru i odlično radi, čim se ubaci u rikverc automatski se pali displej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna o cemu se ovde radi, kako je moguce da na fabrickoj myltimeduji postoji ekran sa kamerom za voznju unazad?vidi se da je u pitanju poslednja serija pre restajlinga ali sa obicnim multimedijom od 5.4 inca koja je dolazila u pop star paketu...da li je je u pitanju fabrika ili je covek naknadno nestilo budzio...mada u to ne verujem jer je auto malo presao i skoro je nov...

Screenshot_20181101-122928.png

Screenshot_20181101-122916.png

Screenshot_20181101-122852.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je serija za ameriku ja mislim sa kamerom.....ako je to ovaj sto i ja nadjoh 

 

500l usa.png

 

onda je fabricka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jedno pitanje. I izvinite ako nisam pročitao sve poruke u ovoj temi. Skinuo sam uputstvo za Uconnect, ali tamo ne piše. Piše samo moguće povezivanje sa Apple car i Android auto.

 

Kad mi je telefon povezan preko blututa sa Uconnectom, da li mogu sa ekrana u kolima da čitam dolazeće poruke sa Whatsappa. Da li me upozorava da je stigla poruka i da li se odmah vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bolens said:

Prosto je neverovatno da ne može. Ovde piše da su čak i stare verzije 500 L mogle, doduše uz neki dodatak, third party aplikacije.

 

http://www.hdmotori.it/2017/03/20/fiat-500-apple-carplay-android-auto-uconnect/

 

SMS može po difoltu, to vidim u uputstvu za Uconnect. Čak i čita poruke.

 

Po defaultu samo čita (kako god to zvucalo) SMS, ne ispisuje tekst poruke niti mozes da otkucas poruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shvatam... čitanje poruka sa ekrana se sigurno tretira ako "safety concerns" pa ga zato ni ne implementiraju. Ali mislio sam da bar na semaforu, kad se brzina smanji na 0 km/h, se može pročitati poruka. Ali kaže mi drugar iz Kanade da je kod njih i na semaforu zabranjeno čitanje poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Potrebna mi je pomoc / savet.

S obzirom da se blizi istek "pretplate" na TomTom azuriranje, zeleo sam da proverim da li su izbacili neki novi update za mape.

Odradio uredno proceduru kao i prosli put (pre skoro godinu dana):

 

1. formatirao USB (8GB) kao FAT32 (probao i "quick" i "full" format)

2. tako formatiran USB odneo u auto i povezao na USB (Fiat 500X - Uconnect 5" Nav/Radio)

3. preko Uconnect-a pokrenuo proceduru kreiranja USB "nav uredjaja" za proveru novih mapa

4. odneo u kucu i povezao na kompjuter gde mi je instaliran TomTom HOME2 app

5. TomTom prepoznao uredjao kao "Uconnect 5 Nav/Radio" i prijavio da ima update-ovanih mapa

6. pokrenuo sam skidanje istih, i po zavrsetku (sigurno - unplug USB) izvadio USB iz kompjutera

7. odneo do auta, ubacio u USB, prepoznao i pokrenuo instalaciju

8. posle nekih 7-10 minuta (progres bar se uopste ne pomera) izbaci gresku "Update failed" bez konkretnijeg objasnjenja... (probao sam nekolicinu puta, sa upaljenim i ugasenim motorom, ista stvar, nekoliko puta reformatirao i ponovo "svukao" mape na USB, nista...)

 

Da stvar bude jos gora, sada vise nemam mape instalirane na samom infotainment uredjaju, posto po pokretanju update-a prvo brise sta trenutno ima pa onda tek krene da instalira.

Attach-ovao sam par slika cisto da vidite kako to izgleda, po redu kako mi izlaze ekrani.

 

Nadam se da neko ima resenje... :(

Takodje sam pisao i TomTom-u, preko Twitter-a , pa cemo da vidimo da li imaju i oni neko resenje.

 

 

Hvala u napred!

IMG_1172.jpg

IMG_1169.jpg

IMG_1170.jpg

IMG_1171.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.3.2019. at 9:14 PM, GiDrA said:

Pozdrav ljudi,

 

Potrebna mi je pomoc / savet.

S obzirom da se blizi istek "pretplate" na TomTom azuriranje, zeleo sam da proverim da li su izbacili neki novi update za mape.

Odradio uredno proceduru kao i prosli put (pre skoro godinu dana):

 

1. formatirao USB (8GB) kao FAT32 (probao i "quick" i "full" format)

2. tako formatiran USB odneo u auto i povezao na USB (Fiat 500X - Uconnect 5" Nav/Radio)

3. preko Uconnect-a pokrenuo proceduru kreiranja USB "nav uredjaja" za proveru novih mapa

4. odneo u kucu i povezao na kompjuter gde mi je instaliran TomTom HOME2 app

5. TomTom prepoznao uredjao kao "Uconnect 5 Nav/Radio" i prijavio da ima update-ovanih mapa

6. pokrenuo sam skidanje istih, i po zavrsetku (sigurno - unplug USB) izvadio USB iz kompjutera

7. odneo do auta, ubacio u USB, prepoznao i pokrenuo instalaciju

8. posle nekih 7-10 minuta (progres bar se uopste ne pomera) izbaci gresku "Update failed" bez konkretnijeg objasnjenja... (probao sam nekolicinu puta, sa upaljenim i ugasenim motorom, ista stvar, nekoliko puta reformatirao i ponovo "svukao" mape na USB, nista...)

 

Da stvar bude jos gora, sada vise nemam mape instalirane na samom infotainment uredjaju, posto po pokretanju update-a prvo brise sta trenutno ima pa onda tek krene da instalira.

Attach-ovao sam par slika cisto da vidite kako to izgleda, po redu kako mi izlaze ekrani.

 

Nadam se da neko ima resenje... :(

Takodje sam pisao i TomTom-u, preko Twitter-a , pa cemo da vidimo da li imaju i oni neko resenje.

 

 

Hvala u napred!

IMG_1172.jpg

IMG_1169.jpg

IMG_1170.jpg

IMG_1171.jpg

Koliki fleš je bio, ja kad sam apdejtovao nije mogao sa onim od 16GB

Share this post


Link to post
Share on other sites

8GB, uspesno kreiran, ali problem je u kolima prilikom update procesa.

 

Kupio sam 32GB usb3.1 i sada je proslo.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...