Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Zdravo drugari, molim pomoc oko malog problema. Naime, supruga nije bila zadovoljna proslim autom pa smo ga zamenili za Fiat 500L (htela je viši, pregledniji auto). Nasao sam fin primerak crveni, presao 20K jos u garanciji, taman uradjen servis. Sad iskreno nisam zagledao sve detalje, pa sam propustio sledecu situaciju: auto je kupljen u nekoj osnovnoj opremi 16" celicne felne, podizaci samo napred, itd, dakle standardan paket. E sad, auto ima Uconnect uredjaj sto mi je bilo cudno, ali sam utvrdio sledece: vlasnik je naknadno uredjaj kupio i ugradio kod nekog autoelektricara. Imam nekoliko problema:

 

- softver je na italijanskom i nema izbor drugog jezika

- softver je stari, verzija 1. nešto, pa mu štošta nedostaje (npr ne vidim u audio podesavanjima opciju za balans izmedju prednjih i zadnjih zvucnika, samo levo desno i jos po nesto)

- ne radi mikrofon kada povezem telefon (IP6) preko BT. Dakle ja cujem ljude, skine se imenik ali mene ljudi ne cuju (sad pitanje je da li je mikrofon uopste ugradjen ako je auto u startu dosao bez uconnect)

 

Dakle treba mi neko pouzdan ko bi mi uradio update softvera, ubacio italijanski itd. U Radulovicu nece ni da cuju, kazu ni jedan ovlasceni servis naknadno ne ugradjuje uredjaje, dakle pitanje je ima li ko privatno da ovo radi?

 

I da ubacim ovde pitanje posto ne poznajem auto: postoji li LED rešenje ili neke bolje sijalice za dnevna svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo foruma je da ne pravimo "kupusare" od tema (vezano za zadnje pitanje). A vec postoji i takva odgovarajuca tema: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60099-fiat-500l-dnevna-svetla/

Pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme korisno je upotrebiti i pretragu foruma: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042

 

Sto se tice UConnect, pokusaj ovde, ljudi rade servis prilicno vrsta fabrickih navigacija, licno imam OK iskustvo sa njima posto sam u toj tematici: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kinezi tvrde da su pronikli u sve tajne FIATA, te nude 7" ekran, GPS navigaciju i rear view kameru. DVD playback, TV tjuner digitalnog signala i 3G internet se podrazumevaju:

 

http://www.aliexpress.com/item/Car-dvd-player-case-for-for-Fiat-500L-russia-gps-radio-USB-ipod-aux-blue-me/32268489993.html

http://www.aliexpress.com/item/Wince-car-dvd-player-7-inch-navigation-for-Fiat-500L-with-GPS-Bluetooth-SWC-dual-zone/32249141203.html

 

Ko se okuraži da poruči i ugradi, neka prenese utiske. Hvala :)

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Hteo sam da vam prenesem moje iskustvo sa uconectom. Ne svidja mi se generalno zvuk. Ali kada sam pustio preko telefona putem blututa program poweramp i sa malim podesavanjima eq sam dobio fenomenalan zvuk. Znaci ok je uredjaj pojacalo i zvucnici. Problem je u softweru. Ne zna m od vas koji ste uradili update da li je pidoljsan taj eq i sam zvuk uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxcv545.jpg
 
Ovo je verzija softwera...zvao sam u Stojanov..kazu ako nemam problema da ne treba da radimo update?

I desava mi se da ne moze da stane ceo imenik posto imam preko 1500 kontakata...steta sto ne vidi favorite ..makar to posto mi to ne prebaci i ne vidi..
 

cxcv546.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo reci da ti se nije upalio ekran, a da je muzika svirala i uradiće bez problema.

Ima na prethodnim stranama opisa kvara tako da možeš da se upoznaš sa svim manifestacijama onoga što ti se desilo, a ima i koju verziju softvera stavljaju pa proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako cu da uradim....samo mi nije jasno sto to sami ne mozemo da radimo...kad mogu telefoni da se jailbrejkuju ili da se radi zvanican update kao na telefonima...ne vidim neku mudrost...ili gubljenje garancije zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nisu ni upisali da su uradili tako da i ne mozes da izgubis garanciju. Ali gde naci original, da nije krek itd, 20 min posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem uraditi. Fleš sa update-om se ubode, ali nema update-a.

Na isti način se ažuriraju i mape na vozilima sa navigacijom.

 

Stvarno ne razumem što ne puste na net softver za HU. Ionako ga besplatno ubacuju. Ovako bi ljudi bili srećniji i ne bi gubili vreme na odlazak u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima navigaciju na svom fabričkom uređaju kupljenom uz fiat 500l. Interesuje me korisničko iskustvo? Da li je navigacija dobra kao što je Igo, here i sl samostalnim uređajima? Da li ima naše mape i koliko su up-to-date? Koliko je tečna i pregledna tokom vožnje? Ima li problema u pravljenju ruta, ispadanjem i kako vezuje karte za recimo put do Grčke? Svaka informacija je dobro došla. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče odrađen update na 04.01.38 u servisu Radulović (ovog puta sve pohvale na profesionalnosti :)). Prvi utisak je da ceo Uconnect radi malo brže i izgleda malo lepše. Prijavio sam krčanje na zadnjem zvučniku, pa će mi se javiti za par dana kada dobiju odobrenje za zamenu zvučnika od strane FAS-a. Inače je potrebno snimiti krčanje zvučnika i priložiti reklamaciji. Snimio sam telefonom u video formatu i dao im fajl u servisu...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimaj video. Snimaj displej kako prebacuješ balans na taj zvučnik i pojačavaj i utišavaj da se lepo vidi na snimku šta radiš, a da se čuje tj. ne čuje zvučnik koji pravi problem...

P. S. Ja sam snimao kako prebacukem balans sa jednog na drugi zvučnik i lepo se čuje kako na jednom krči a na drugom ne.

Kažu u servisu da se dešavalo da imaju reklamcije i da menjaju zvučnike, nije nikakav problem.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako ja da snimim kada mi ne radi levi zvucnik pa proradi kad mu dam Volume?

Skini (otkači) konektor na vratima na kojima neradi pa ubodi ponovo ali momački.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene opet počeo da zeza BT.

Sve radi ok, ali s vremena na vreme, kad se telefon poveže sa HU ugasi muziku jer je kao u toku neki poziv s nepoznatog broja. Problem je što poziv nije moguće prekinuti ni sa volana ni sa samog HU. Jedini lek je gađenje BT na telefonu i onda restartovanje telefona.

Ako se telefon ne restartuje onda se opet uspostavi taj navodni poziv čim se telefon poveže sa HU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a kako ja da snimim kada mi ne radi levi zvucnik pa proradi kad mu dam Volume?

Skini (otkači) konektor na vratima na kojima neradi pa ubodi ponovo ali momački.

 

 

mislis da je konektor labav pa kad mu dam volume na 20-30 onda proradi a kad je na laganici od 12 onda nece da uvati kontakt?

 

jok, jok, to su vec radili u AK kole....to je softver, nikakva mehanika ne pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene opet počeo da zeza BT.

Sve radi ok, ali s vremena na vreme, kad se telefon poveže sa HU ugasi muziku jer je kao u toku neki poziv s nepoznatog broja. Problem je što poziv nije moguće prekinuti ni sa volana ni sa samog HU. Jedini lek je gađenje BT na telefonu i onda restartovanje telefona.

Ako se telefon ne restartuje onda se opet uspostavi taj navodni poziv čim se telefon poveže sa HU.

I kod mene je ovo pocelo od juce. Mislim da je problem sa viberom. On nesto posalje kao da ces zvati...mozes onda da okrenes bilo koji broj na sekund i prekinuce tu vezu.

a kako ja da snimim kada mi ne radi levi zvucnik pa proradi kad mu dam Volume?

Skini (otkači) konektor na vratima na kojima neradi pa ubodi ponovo ali momački.

mislis da je konektor labav pa kad mu dam volume na 20-30 onda proradi a kad je na laganici od 12 onda nece da uvati kontakt?

jok, jok, to su vec radili u AK kole....to je softver, nikakva mehanika ne pomaze

I kod mene zeza levi zvucnik...ako ima vise ovakvih simptoma a ima onda je stvarno problem u softveru. Kad uradim update videcu pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...