Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Meni se dešava da se radio sam upali i kada startujem motor iako sam to isključio u opcijama.

 

Šta sam u međuvremenu još otkrio:

Moguće je premotavati jednu pesmu onim strelicama levo desno, znači ako pritisnete za prethodnu ili sledeću pesmu i držite pritisnut taster on će premotavati tu jenu pesmu u napred ili nazad. Obično koristim kada pesma nikako da krene ili slušam nešto novo pa da malo premotam na sredinu pesmo.

 

Ono što me oduševilo je kada mi je bluetooth upaljen na telefonu i primam poziv radio u kolima se sam pali i prebacuje poziv na zvučnike kola. Očigledno bluetooth radi i kada je radio isključen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Očigledno bluetooth radi i kada je radio isključen.

 

CIJA snajka CIJA... upropastili su pola sveta! ;)

Nije to dzabe pravio Microsoft...    :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dešava da se radio sam upali i kada startujem motor iako sam to isključio u opcijama.

 

 

Ja mislim da je fora da ako ugasiš radio pre nego što ugasiš motor, sledeći put kad upališ auto radio ostaje ugašen. Ako ti je podešen da se gasi zajedno sa autom, ili ga ručno ugasiš posle gašenja motora, sledeći put se pali kad daš kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li Vam je uconnect učitao imenik sa telefona? Na prethodnom alkatelu je bilo sve regularno, a od kako sam uzeo LG Nexus 5, ne učitava i to me smara što moram tel da vadim iz torbe da bih nekoga pozvao. Pri tom, normalno učitava poruke i poslednje pozive, ali kontakte prikazuje samo kao brojeve.

U pitanju je android 4.4.2. KitKat. Predpostavljam da je do softvera, tj do kompatibilnosti uconnecta sa ovim androidom.

 

Da li postoji neki update uconnecta i da li to može da se obavi kod ovlašćenog ili možemo sami nekako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da moras na telefonu da dozvolis skidanje imenika preko bluetootha. Meni je trazio kad sam promenio telefon sa alkatela na nokiu. Proveri telefon kada zatrazis podatke iz auta da li ti trazi dozvolu da uconnect pokupi podatke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi se opet ugasio displej i samo radio sam mogao da cujem, pojacam, ugasim/upalim. Gasio sam ga na 3,4 semafora ali se nije povratio. Kada sam ga parkirao na jedno 15-25minuta i vratio on se upalio kao da se nista nije desilo. ZNaci mojoj zeni koja non-stop vozi se nikad nije desilo a meni vec dva puta  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa drugo ti ne preostaje nego da ženi prepustiš vozilo a ti lagano na mesto suvozača ili tabanusom   :lol: , da ne dolaziš u neprijatnu situaciju sa displejom :pc: , šalu na stranu tebe baš cima taj displej?


Da li si probao da uključiš displej pre startovanja vozila, šta se tada dešava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzordz, verovatno ga mnogo drkaš. Dešava se da baguje kada izgubi signal od blututa! Tako je i meni par puta, rekoh ti vec. Čim isključiš mašinu, akomulatoru treba jedno 10-15 min da prekine doto struje i tad on kada ga ponovo uključiš bude ko nov.

Jbg ko kad ti zabaguje komp ili modem, pa ga redtartuješ

Sent from my Nexus 5

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tih 10-15min posle gasenja auta znam, bluetooth nisam palio jer za voznju od 10-15min po gradu mi i ne treba mobilni.

Videcu danas da svrnem do servisa da vidim sta oni kazu za radio i za gresku od pre neki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e necu  :harhar:

 

salim se....jedva sam se dovukao kuci, injection je ucinila svoje :no ......ici cu ujutru ali pre injekcija  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve ovako. bio kod Radulovica, ne rade radio. Treba da idem kod Koleta koji skinu radio i onda popravljaju ali mora se doci kada je problem aktivan, tj kad se displej ne upali vi pravac kod Koleta,  nema veze gde ste krenuli i da li mozete da idete kod koleta u zemun, a i posle 2,3 dana opet tako kad poprave......  :innocent:

 

Zamolih coveka koji radi tamo da me prikaci na komp jer sam zimus imao jedno jutro nestabilan rad motora i upalio check engine, on prikacio i kaze da nema greske ali zato ima neki Flash, tj valjda update kompjutera pa je i to odradio za 1-2 minuta, tako da mi je sad auto sveze fleshovan  :robo:  sad ide ko munja, mislim da i manje trosi, od radulovica do calija mi nije spustio ni jednu crtu za gorivo  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u Kompresoru rekose da snimim video sa problemom, posaljem im, pa ce kao i da zamene multimediju - imali su takva iskustva mada nista im ne verujem... s' obzirom na moja iskustva sa check engine i njihov idgovor (pisao o tome u drugoj temi). Inace, nikakav flash mi nisu pomenuli a cini mi se da vise trosi u zadnje vreme: npr. na auto putu ka Sidu, na 120km/h trenutna oko 8,2 (3100rpm). Na 140km/h trenutna preko 10 i tesko da hoce brze od ovoga. Jbg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek su ti zimske gume na autu...verovatno je zbog toga povecana potrosnja. I meni je.

Sto se tice snimka, snimi sa datumom i vremenom za svaki slucaj i snimi tablice u istom snimku.

Nesto mi je sumnjivo da ce prihvatiti snimak pa neka bude legitimniji malo.

Meni update nije bio moguc, kao nema za taj broj sasije a inace postoje novije verzije za automobile proizvedene u to vreme (do septembra 2013).

Pokusao sam to da rascistim sa slanjem mejlova customer care-u ali slaba vajda od njih. Razmenili smo jedno 10 mejlova. Cista zajebancija i gubljenje vremena.

Mozda im posaljem novi mejl ovih dana:

Postovani,

Da li je sada dostupno azuriranje za moj broj sasije?

Odgovorice,

Postovani,

Molim Vas da odete u ovlasceni servis.....(po Nti put:angry::wacko:

A ja onda, bio sam. Ne moze za taj broj sasije. Molim vas za objasnjenje zasto ne moze.

Odgovor,

Postovani,

Molim Vas da odete u ovlasceni servis....

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan problem. Kada telefoniram preko multifu. pricam neko kratko vreme, nije uvek isto, i samo mi nestane zvuk, stoji i dalje otvorena veza i sagovornik mene cuje ali ja njega ne, onda moram da prebacim (transfer) na tel i tako nastavim razgovor. Neka ideja za resenje problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle danas videh oglas za restile juliju ima isti mf uređaj i klimu kao u 500Lu.

 

1cb1fa37a4b3_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...