Jump to content
FAS Goran
dzoni26

Fiat Grande Punto 1.3 MJet / 1.9 MJet - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Just now, Cofix said:

Meni se cini kao da dizne nalivaju i da se zbog toga prlja dpf

Da, to je opisano u temi koju smo prosledili ovde linkom. Doduše, višak goriva i lošije sagorevanje koje putuje posle do DPF-a neće biti jedini problem kroz vreme eksploatacije. 

 

Ne znam šta da ti kažem. Raparaciju je već neko radio - bacio pare. Da kupiš "original" kopiju....lično ne bih to radio, ipak to nije neki zamenski zvučnik za kola pa te briga nego bitna komponenta motora. Čupaš i gasiš softverski DPF - moglo bi da reši problem....dok se opet ne povampire za tehnički (ako se povampire ikad) ali ostaje problem dizne opet. 

 

Vidi dijagnostikom. najbezbolnije je da bi bio zaista siguran da su one. Možda je samo DPF više zapušen i/ili oštećeno saće pa se skupi neki kondenz ili sl.

 

Svakako napiši kako si problem rešio i drugima će značiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

Da, to je opisano u temi koju smo prosledili ovde linkom. Doduše, višak goriva i lošije sagorevanje koje putuje posle do DPF-a neće biti jedini problem kroz vreme eksploatacije. 

 

Ne znam šta da ti kažem. Raparaciju je već neko radio - bacio pare. Da kupiš "original" kopiju....lično ne bih to radio, ipak to nije neki zamenski zvučnik za kola pa te briga nego bitna komponenta motora. Čupaš i gasiš softverski DPF - moglo bi da reši problem....dok se opet ne povampire za tehnički (ako se povampire ikad) ali ostaje problem dizne opet. 

 

Vidi dijagnostikom. najbezbolnije je da bi bio zaista siguran da su one. Možda je samo DPF više zapušen i/ili oštećeno saće pa se skupi neki kondenz ili sl.

 

Svakako napiši kako si problem rešio i drugima će značiti. 

Majstor kod koga radim veliki servis mi je rekao cenu za ruke 8000 i ako hocu i dizne da skidam i da ih on nosi da ih testira to bi bilo jos 4000 na tih 8000. Drugi su mi trazili 7000 za skidanje i testiranje dizni. A dijagnostika kaze da su dizne sve u okviru normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki bosista ce da ti kaze da treba da se rade dizne, pa ako ne planiras da se ozbiljno otvoris, nemoj bzv da bacas pare na pregled.

Zovi Zeravicu i pitaj da li mogu te dizne uopste i da se remontuju. 

Koliko se secam bio je problem sa nabavkom org delova za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, da li je potrosnja od 7,5 litara normalna za Fiat Punto Evo 1.3 MJ 84KS?

Ovo je potrosnja koju mi bord pokazuje, a i generalno jako brzo mi se trosi gorivo.

Napomenuo bih da auto vozim normalno i ne divljam po gasu.

Negde sam citao da ovaj motor ne bi trebalo da trosi vise od 5l mesovite voznje, pa me zanima da li imate ideju sta bi moglo uzrokovati povecanju potrosnju goriva.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ti trosi na otvorenom,meni 4L a u gradu oko 6L

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

@DachoR

 

Tih 7.5 litara potrošnje je uzorak na koliko pređenih kilometara, i pri kojoj prosečnoj brzini?

Gledao sam malopre bord, sad on tu ima neki Avg.consumption A i B, za koji su podaci identicni. Prosecna brzina pise da je 17 kmh, a trip distance 411 km. Ja sam uzeo auto pre 1000km, i nisam nista resetovao, ne znam ni kako bih to uradio. Tako da nisam siguran da li je to prosek za tih 400km ili za celu predjenju kilometrazu.

1 hour ago, mitros said:

Kolko ti trosi na otvorenom,meni 4L a u gradu oko 6L

Na autoputu nisam stigao lepo da testiram, ali vozicu ovih dana malo izvan Beograda, pa cu videti koliko pokazuje Inst.consumption.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, DachoR said:

Gledao sam malopre bord, sad on tu ima neki Avg.consumption A i B, za koji su podaci identicni. Prosecna brzina pise da je 17 kmh, a trip distance 411 km. Ja sam uzeo auto pre 1000km, i nisam nista resetovao,

Resetuj. Imaš vlasničku knjižicu za Grande (Evo) na Forumu, klik OVDE, pogledaj posebno od strane 37.

Pretpostavljam da je auto uzet sa placa, što znači da ima rada u mestu za ljude koji su ga gledali pre tebe i nisu kupili, što u određenoj meri remeti realan prikaz board kompa (pređeni km se ne dodaju jer auto radi i stoji, a gorivo se trošilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za pocetak meri po cepu, a ne po "blesimetru" (tj. boardu). Bar dok ne istestiras auto i empirijski utvrdis koliko board laze.

Prosecna brzina se takodje uzima kao bitan parametar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Resetuj. Imaš vlasničku knjižicu za Grande (Evo) na Forumu, klik OVDE, pogledaj posebno od strane 37.

Pretpostavljam da je auto uzet sa placa, što znači da ima rada u mestu za ljude koji su ga gledali pre tebe i nisu kupili, što u određenoj meri remeti realan prikaz board kompa (pređeni km se ne dodaju jer auto radi i stoji, a gorivo se trošilo).

Nije sa placa, uvezen je pre godinu dana, i od tad se vozi sve vreme. 

Hvala, uradio sam reset po instrukcijama, pa cemo videti sta bord kaze, ali ne ocekujem puno drugaciji rezultat.

2 hours ago, Ivan said:

I za pocetak meri po cepu, a ne po "blesimetru" (tj. boardu). Bar dok ne istestiras auto i empirijski utvrdis koliko board laze.

Prosecna brzina se takodje uzima kao bitan parametar.

Probacu i to, pa cemo videti koliko laze. Sto je najgore, deluje mi da laze u moju korist, i da je potrosnja u realnosti i veca, jer mi nafta ode dok si reko keks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene prosječno troši 5-6 litara.

Mislim da su kod nas goriva generalno loša pa i to utiče na potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...