Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

U vratima nema ni jedan a pozadi imam, namestio sam drugi ili treci mesec po kupovini kola. I za njih pozadi sam morao da razvlacim zice ali je bilo mnogo lakse nego sada za u vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me cudi da nema zice ... drugar je na 2 Punta skidao te plastike i stavljao zvucnike, oba su imala zice ...

Ako se ne varam Gile je provlacio neke zice za led svetla, pa mozda on moze da ti pomogne nekim savetom sta i kako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemogu da verujem. Popizdeo sam danas. Sve sto se planira da se uradi prvo mora mecka da se rodi da bi na kraju bilo sve tip-top.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vukao nove kablove za zvucnike napred,sa drugarom sam radio i mogu da kazem da sam mecku rodio.Imas konektor na vratima i to je najveci problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao kablove fabricki,nego nesto bilo u prekidu kada otvoris suvozaceva vrata do pola ne radi taj zvucnik,kada otvoris skroz ne radi,kada su zatvorena radi,i u nekim polozajima radi.Pa da se ne bih nervirao ja lepo uradim novu instalaciju.na zalost nemam slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato uradis novu instalaciju i to radi bez prekida. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ja lud ... ja muziku slusan dok se vozim, a dok se vozim ne otvaram vrata ;)

Pre neki dan sam ubacio i one male zvucnike pozadi, sad imam 4 komada i to je sasvim pristojno, bar za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se beše krije u Puntu ispod suvozačevog tepiha, da nisu beše kablovi od muzike? Ili nešto drugo, znam da nešto bitno tu postoji :rolleyes:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj šasije ako misliš na onaj plastični poklopac sikter. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak je najbolje provuci druge zice (kablove) i onda znas sigurno da ce to normalno da sljaka.

Šta se beše krije u Puntu ispod suvozačevog tepiha, da nisu beše kablovi od muzike? Ili nešto drugo, znam da nešto bitno tu postoji :rolleyes:

@Sikter da li si siguran ili.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak je najbolje provuci druge zice (kablove) i onda znas sigurno da ce to normalno da sljaka.

Šta se beše krije u Puntu ispod suvozačevog tepiha, da nisu beše kablovi od muzike? Ili nešto drugo, znam da nešto bitno tu postoji :rolleyes:

@Sikter da li si siguran ili.....

 

Mislim da tuda prolazi kabl suvozačevog airbag-a, naravno za one modele koji ga imaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas zbog tog kabla nisam ni vadio sedista napolje kada sam namestao naslon za ruku plaseci se da nesto tu ne zajebem.

Pa nisam ja lud ... ja muziku slusan dok se vozim, a dok se vozim ne otvaram vrata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki kabal sa činčom, spakovan u desnom uglu kada se podigne suvozačev tepih, ali slagao bih sad čemu služi, sećam se da postoji nešto bitno što tuda prolazi 100% i to sam negde na forumu i čitao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43844-punto-mk2-%C5%A1ema-elektroinstalacija-osigura%C4%8Da/

 

Ovaj post na kraju sa slikom je valjda od Punta mk1 ali je verovatno i za mk2 slicno ako ne i isto.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vukao nove kablove za zvucnike napred,sa drugarom sam radio i mogu da kazem da sam mecku rodio.Imas konektor na vratima i to je najveci problem.

@Paune da li se secas koliko metara kabla ti je trebalo za levu i desnu stranu i koliko je tesko provuci zice kroz konektor na vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam kupio 10metara i da sam podelio na dva puta po pet,ostalo jeste a ne znam koliko mada meni to nije ni bitno.Za provlacenje kroz konektore zlo,mora da se skinu stranice,kada se razdvoji konektor deo koji je na vratima moras da skines kroz vrata a na drugom delu moras da skines gumu sa plastike da bi mogao da probusis plastiku ispod konektora da se ne vide kablovi.Samo budi strpljiv i polako.Evo slike koje sam nasao negde na netu ali su sa fiat brava,ali je princip isti meni je to poslizilo,tako da sam imao otprilike neke naznake.
7yve8u2e.jpg


ajyzaqap.jpg


Nadam se da ces se snaci,ako ti treba jos nesto tu sam.

Ima neki kabal sa činčom, spakovan u desnom uglu kada se podigne suvozačev tepih, ali slagao bih sad čemu služi, sećam se da postoji nešto bitno što tuda prolazi 100% i to sam negde na forumu i čitao..

 

 

 

Ja mislim da je to centralina odnosno za centralnu bravu,ali nisam siguran ako nije to neka me neko ispravi.

Edited by Paun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu,slobodno busi plastiku na konektoru jer je to jedino resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li provukao kablove?

Nisam Paune. Kada popodne dodjem s posla nemam vremena ali zato u subotu obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...