Jump to content
FAS Goran
milkobgd

Fiat 500L - zatamnjivanje stakala

Recommended Posts

Odakle znam,nisam video auto,samo mi je rekao dizel,pokretna panorama,i skoro 20000.

A sto ih onda te za plastiku ne lepe iznutra?ja bih onda sve povrsine sa tim"plasticnime folija"da auto ne bude saren
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio u KGu kod majstor Svike. Kostalo me je 60e, sa sve tim plastikancima koja su uradjena sa folijom sa stop svetla, ali ja nesto nisam bio zadovoljan, pa sam stavio one skupocene mrezice.

Inace ostala stakla su perfektno urdjena sto clan TheCityAndTheStars sa kojim sam se danas video moze da potvrdi

Potvrdjujem. Folije zaista izgledaju fantastično. Ne vidim šta to može bolje da uradi majstor koji će isti posao naplatiti 150 eur. Ne verujem da bi bilo ikakve razlike u kvalitetu.

Mrezice su ekstra takodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...A sto ih onda te za plastiku ne lepe iznutra?ja bih onda sve povrsine sa tim"plasticnime folija"da auto ne bude saren

 

Verovatno su lošije. Svakako nemaju UV zaštitu. Pravo pitanje je, zašto ne prave folije i za plastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je zeznuto da se klasicna folija za stakla opkroji i namontira na plastikanca, jer on ima neku izbocinu po ivici, pogledajte i shvaticete, ako znate kako se lepe folije, a pogotovo sto se u procesu rada koriste jaki fenovi, na koje bi mozda reagovala plastika.

Ja bih svima koji imaju 300 evra viska preporucio da kupe mrezice za sva stakla, to prelepo i gospodski izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je rečeno da plastika ne podnosi skalper ko staklo, tj izgrebaće se kad se bude sekla folija. Drugo, ne sme se zagrevati fenom jer može da se deformiše.

Zato nesmeju lumar sa unutrašnje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Ivan potvrdio da stavlja standardnu foiju i na malo staklo i da garantuje kvalitet. Sećam se da je cenu obrazlagao problematičnim malim, ali i zadnjim bočnim staklima i da je rekao da rad traje oko 5 sati. Ja ći najverovatnije kod njega pa ćete videti kako je ispalo.

Apsolutno mu verujem jer znam njegove radove, a i radi mom drugu koji ima servis i ne bi smeo da se igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ova tema promakla moderatorima :-)

 

ako imate svog coveka koji ce se zeza sa tim plasticnim prozorima onda moze da se odradi iznutra, ali niko nece za "male" pare da se zeza pa da slucajno zasece prozor....meni nije hteo ni da skine nista od cene da mi nije stavljao nista na ta dva prozorcica...

@milko, veruj mi nista joj ta dva prozorcica nece pomoci, (zene :queen:  su zene :queen: ) tj jedan prozor jer ovaj na levoj strani ne moze da vidi ni 1cm i to da se okrene kao sova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Ivan potvrdio da stavlja standardnu foiju i na malo staklo i da garantuje kvalitet. Sećam se da je cenu obrazlagao problematičnim malim, ali i zadnjim bočnim staklima i da je rekao da rad traje oko 5 sati. Ja ći najverovatnije kod njega pa ćete videti kako je ispalo.

Apsolutno mu verujem jer znam njegove radove, a i radi mom drugu koji ima servis i ne bi smeo da se igra.

Da ispravim sam sebe - sad sam bio do Ivana i ne radi transparentnu foliju na plastici nego i on lepi neprovidnu spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam video jednog 500L sa zatamnjenim staklima pa sam prisao da vidim to zadnje "staklo" da ne kazem plastika.

Izgleda da nije hteo spolja pa su mu lepili iznutra, mozda i on sam. uzas izgleda. sve se naboralo ne da ima rupice vazduha vec ceo kanal od vrha pa do pola stakla.

Najverovatnije mnogo se greje tj rasteze/skuplja a folija ne moze da prati to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje je da se stave oni umeci od 80e komad  :thumbdown:

To jeste najbolje i najlepse, ali ako se ztavlja na sva stakla pozadi, a to je cifra negde oko 300e

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče stavio Llumar folije u Black Glass na stakla zadnjih vrata i zadnjeg vetrobrana. Odabrao sam 65% (35% propustljivosti) misleći da će tamnija biti suviše tamna. Ova su baš su ok. Ali verujem da bi i npr. 75% folije bile OK. Noćna vidljivost je zaista super, bolje nego što sam očekivao. Posao odrađen pedantno što se tiče momaka iz Black Glass.

 

One nesrećne plastične prozorčiće sam rešio kao što sam već opisao ovde i zadržao sam njihovu prozirnost što se tiče pogleda iz unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, jedva sam uklopio da ostavim auto ujutru, pokupim ga u 17h, i pravo na auto put pa nazad. All work and no play makes Jack a dull boy :-( Ali imaću u vidu za sledeći put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom moze da koristi, malo pre sam pricao sa covekom u NS, kaze da moze da uradi 500L ukljucujuci i zadnji stub za nekih 85€. 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=711251372327686&set=pb.100003284908543.-2207520000.1426784389.&type=3&theater

Ali mi rece da su prednja vec prilicno zatamnjena pa da to nema smisla raditi, sto me je pomalo odvratilo od celog posla.

Vidim ljudi stalvjaju folije i napred pa naprave zatamnjenja veca od 30%. Jel zna neko kako onda ide sa atestom, pandurima... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je više od 30% onda nikako. Atest nećeš dobiti. I onda strepiš kad god u daljini vidiš patrolu. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, konkretno - prednja imaju 25-27% a "najtanja" folija ima (dal rece) 18% tako da ne moze ni nju da stavi. 

A ne svidja mi se kako ispadne kada je velika razlika izmedju prednjih i zadnjih.

Jovanca je odlicno uradio, ali se brinem da je on 'prekrsaj na tockovima' pa zato pitam koja su iskustva.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64042-fiat-500l-14-95ks-nacionale/page-5#entry1048513

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne svidja mi se kako ispadne kada je velika razlika izmedju prednjih i zadnjih.

Jovanca je odlicno uradio, ali se brinem da je on 'prekrsaj na tockovima' pa zato pitam...

Delimo mišljenje za preveliku razliku. Ja nisam dirao stakla prednjih vrata i zato sam stavio folije od 65% pozadi (umesto onih još tamnijih). Meni se sviđa kako je ispalo. Kad bude lepo vreme slikaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...