Jump to content
FAS Goran
milkobgd

Fiat 500L - zatamnjivanje stakala

Recommended Posts

Pisano vec X puta i na opstoj (zajednickoj temi) o folijama: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37726-folije/

Ako se gleda formalno, pored definisanog stepena zatamnjenja stakala u ravni vozaca i iza, definisan je i stepen refleksije koji bi potencijalni atest trebao da "pokriva".

Kao i za aftermarket xenone (potrebne prskalice farova, autonivelacija i projektorski far, cini mi se) - za sada se uglavnom gleda kroz prste, sto ne znaci da im se u nekom trenutku nece di*i i krenuti da kontrolisu i sankcionisu i to... Kao sto kolege iz Subotice kazu da se tamo ostre i smaraju za folije.

Pa svako od nas radi prema svom misljenju i potrebama.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kakav zakon opet pitam

 

Pravilnik je, ali svejedno...obavezuje nas kao i Zakon jer je donet na osnovu njega i precizira njegove odredbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da podelim slike... zatamnio sam i super ispalo. Vozacevo/suvozacevo takodje folije, ali bez zatamnjenja, tj minimalno, sa dodatnom uv zastitiom. Sto se plasticnog stakla tice, stavio sam obicnu neprovidnu crnu foliju preko, sa spoljne strane. Bem ga i ovako dok sam na vozacevom mestu kroz ta stakla ni ne vidim nista... BTW, i krov mi je crna folija, bikolor mi bio skup :)

Uradjeno kod Lacike u Kamenici.

 

 

Ra53U1u.jpg

 

SS97AMN.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foliju na krovu nisam radio kod Lacike. Prošle godine sam radio, zaboravio sam kako se zove, u ulici Laze Nancica. Sjajno su odradili krov, koliko sam ih razumeo skidali su sve što treba. Nema sanse da se primeti bilo šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozacevo/suvozacevo takodje folije, ali bez zatamnjenja, tj minimalno, sa dodatnom uv zastitiom.

Sve Llumarke su imale isti procenat zastite od UV zracenja, razlicit je samo stepen zatamnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog koji ili nije slusao majstore ili su ga zeznuli majstori.

78ee047fa7cb9eb875571fd092b0ca99.jpg

Staklo, tj plastika iza zadnjih vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vozacevo/suvozacevo takodje folije, ali bez zatamnjenja, tj minimalno, sa dodatnom uv zastitiom.

Sve Llumarke su imale isti procenat zastite od UV zracenja, razlicit je samo stepen zatamnjenja.

 

 

Znam, nisam se dobro izrazio..... na to sam i mislio..providne, ali imaju dodatnu uv zastitu u odnosu da nisam stavio, tako nekako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

link sam nasao ovde tj u komentarima kod kolege iz Banja Luke .Mislim da je link postavila kolegin.acikota.

http://www.kofferrau..._i2028_5512.htm .Prosledio sam jednom drugaru u Austriju i on ih narucio .Na sajtu kosta 95 e ali do Austrije 110 e .Tako da ce toliko i mene doci 110 e .


slike  koje sam postavio su sa prepiske sa fb tako da je povuklo i moju fotku sa fb ,izvinjavam se .

Edited by mbsbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekamo! Bas su brzi...Samo se pitam u cemu je razlika izmedju dimenzija stakala obicnog 500l-a i Trekinga posto na sajtu gde si narucio mrezice pise da nisu za Living i Treking :-(

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je prednost mrezica u odnosu na neke kvalitetne folije, sem sto mogu da se skinu (ako neko mozda jos eventualno cvika od atesta ili zbog ugradnje gasa)?

Koliko vidim, mrezice pokrivaju samo zadnji deo auta, a to nije nikakav problem sto se zakona i folija tice (bitno je samo da stepen refleksije ne prelazi 15%).

Dodatno, folije imaju UV zastitu, vecu toplotnu zastitu, stite od rasipanja stakla (ne daj Boze), vizuelno je lepse... Kroz kvalitetnu foliju se odlicno vidi i iznutra nocu, dok mi ove mrezice ostavljaju "mrezast" :) efekat iznutra cak i po danu, sudeci po onim slikama na drugoj temi.

Na kraju, cene ugradnje folija su pale, tako da se Llumar mogu naci vec i za 60-70 EUR za ceo auto (5 porte, 3 porte) pa je i sa te strane isplativije.

Pitam cisto radi poredjenja, s obzirom na stanje vezano za folije kod nas (u praksi je sve nedefinisano, a sigurno nema problema za deo iza B stuba), posto bih se uvek pre odlucio za folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...