Jump to content
FAS Goran
over86

Stilo 1.6 16v - ubacivanje motora od 2.4 Stila?

Recommended Posts

nikako ;)

Imam jeftino 2.4 motor sa ECU om , tablom i pretecom elektronikom.

Menjac bih zadrzao stari, ne znam da li je izvodljivo to sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budes nabavio I menjac od 2.4 komplet set kavacila onda ce da bude moguce...

ali pripremi I 200 e preko cifre koju si zamislio za ne znam sta ce ti I verovatno ces da ih potrosis....



I pomiri se sa cinjenicom da nista spektakularno neces da dobijes jer vidim da cim oces da stavljas jaci motor definitivno nisi osetio prave performance tog motora koji vec posedujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

morace  da  ukalkulise  malo  vise od  200 E neplaniranih troskova ,atest ,provera legalnosti,nova saobracajna,minimum duplo vise za registraciju + raznorazne zezancija u upasovanju istog motora u vozilo .Onda naravno ide ojacavanje sasije pa kocnice o njima niko nemsli ako vec oces da letis moras i da se zaustavis ;).Bolje sredi taj 1.6 cipuj ga tu ne stedi stavi spot filter vazduha sport izduv  i to ide  jako lepo  sve drugo je  bacanje para *govorim ti iz licnog iskustva* bacio sam u auto troduplo njegove vredosti a kad sam ga prodao povratio sam mozda 10 posto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguće.

Ne isplati se jer imaš jeftino da kupiš fabrički Stilo 2.4 za vrlo male pare jer ih uglavnom izbegavaju zbog registracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na sugestijama.

Radio sam chip tuning, dobio sam vrlo malo. Da li je moguca ugradnja turbine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji ti je naucnik prodao mooda za bubrege da cipujes atmo benzinca...

 

ako oces vise snage to se radi drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguca ugradnja turbine?

 

Jeste. Nije to samo ''ugraditi turbinu''.

Ne radi to.

Srodna tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43920

 

Jednostavno, vrednost tih radova prevazilazi vrednost auta koji imaš...pa samim tim ovo radiš jedino ako baš imaš viška para i ako imaš drugi auto koji ćeš voziti svaki dan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaj tvog Stila, kupi nekog 1.9MJET 16V, krvnički ga čipuj i uživaj u životu. Inače sa takvim stilom ubićeš kao konja tog buđavog 2.4 nazovi Abartha, a registracija ti je normalna, i troši malo u poređenju sa tim 2.4, a troši mnogo manje i od tvog 1.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 kupi nekog 1.9MJET 16V, krvnički ga čipuj i uživaj u životu. Inače sa takvim stilom ubićeš kao konja tog buđavog 2.4 nazovi Abartha,

Ajde molim te nam objasni na osnovu cega si ovo zakljucio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno na osnovu toga sto mu je 2.4 misaona imenica pa po principu kiselo je grozdje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno na osnovu toga sto mu je 2.4 misaona imenica pa po principu kiselo je grozdje....

Ne, nego na osnovu činjenica i zdravog razuma dragi moji:

Stilo 3v 2.4: http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-2.4-20v-abarth-5m-specs/12679

Stilo 3v 1.9MJET 16v: http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-1.9-multijet-16v-150-dynamic-specs/12683

 

Ako nekoga mrzi da čita evo izvoda

 

Stilo 3v 2.4:

 

Top speed: 215 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 8,5 s

Urban consumption: 13,5 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 7,4

Extra-urban consumption: 7,6 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 13,2

Average consumption: 9,7 l/100km

Average consumption kms: 1 op 10,3

CO2 Emission: 231 g/km

 

Stilo 3v 1.9MJET 16v:

Top speed: 209 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 8,8 s

Urban consumption: 7,5 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 13,3

Extra-urban consumption: 4,5 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 22,2

Average consumption: 5,6 l/100km

Average consumption kms: 1 op 17,9

CO2 Emission: 148 g/km

 

Pa svako može da zaključi šta je pametnije i bolje. Ovo su podaci za stok automobile, a ovaj MJET se lepo čipuje i bez problema sašiva promašaj od sramote zvane Stilo 2.4 abarth. Nemojte molim  vas opet da pametujete kako se čipom ne dobija ništa, da je štetno itd.

 

Drugo, 2.4 benzinac mi nije misaona imenica, nego teška glupost. Pa pre ću da kupim, lupam, u toj cenovnoj klasi polovnjaka, Alfu 156 2.4 JTD i da je odšrafim pošteno, nego buđavi benzinac 2.4 koji ne ide i troši kao nenormalan. Pa onda ide igranka sa plinom itd... Neka hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne procitah nigde da je Stilo 3v 1.9MJET 16v brzi od Stilo 3v 2.4.

Moje pitanje je na osnovu cega si zakljucio da je Stilo 3v 1.9MJET 16v brzi od Stilo 3v 2.4, pa budi ljubazan i objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne procitah nigde da je Stilo 3v 1.9MJET 16v brzi od Stilo 3v 2.4.

Moje pitanje je na osnovu cega si zakljucio da je Stilo 3v 1.9MJET 16v brzi od Stilo 3v 2.4, pa budi ljubazan i objasni.

Ja sam lepo napisao da je se lepo čipuje, i da je onda brži. Nemojte da terate mak na konac.

Stok je neznatno sporiji.

Pa neko da mi pokloni stila 2.4 ne bi ga vozio. Totalno suludo u današnje vreme. Aj da ide, pa da mu oprostiš, nego ne ide. I onda te opegla i odimi neki tamo JTD, TDi, nebitno, i jebeš takav auto. Ja o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mozes ti da zastupas svoju teoriju o dizelu kao idealnom za tvoj dzep i to je ok, ali taj tvoj cipovani jtd ili mjet sto jede abarte jel on postji ili bi ti voleo da postoji?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mozes ti da zastupas svoju teoriju o dizelu kao idealnom za tvoj dzep i to je ok, ali taj tvoj cipovani jtd ili mjet sto jede abarte jel on postji ili bi ti voleo da postoji?

Ok, ne vredi sa vama. Vozite samo vaše stildžane 2.4, ali u snovima i pojite ih benzinom. Registraciju bi preživeo, ali bedne performanse nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja tebe ne razumem.

Jesi vozio nekada nekog lepo odrzavanog abarta ili si provozao nekog dresa pa sada tvrdis da su svima perfomanse ocajne?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio ni jednog ni drugog ali ako je stvarno kao sto je covjek izbacio ubrzanja itd onda cipovani jtd sigurno kida tog 2.4


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja tebe ne razumem.

Jesi vozio nekada nekog lepo odrzavanog abarta ili si provozao nekog dresa pa sada tvrdis da su svima perfomanse ocajne?

Očajne su za tu zapreminu motora i tačka. Od 2.4 benzinca očekujem dosta više.

Reci mi iskreno, šta je toliko loše kod čipovanog dizela? Verovatno bi benzinac duže potrajao na trkama, ali za svakodnevnu upotrebu i svakodnevno kidanje po meni je bolji čipovani MJET. Jeste, čuje se ružnije, dizel je i ima 4 cilindra, nema draži navlačenja u obrtaje, ali džaba kada troši ko lud, registracija boli, i još te opegla neki čipovani stilo 1.9 16V.

Ako bi se već zezao, ubacio bi 2.0 20v turbo iz kupea ili Lancia kappa. Sa njime nema šale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je uredu, nego dajte konkretne dokaze.

Ili mozda treba da vam verujem na rec?

 

 

Očajne su za tu zapreminu motora i tačka. Od 2.4 benzinca očekujem dosta više.

Reci mi iskreno, šta je toliko loše kod čipovanog dizela? Verovatno bi benzinac duže potrajao na trkama, ali za svakodnevnu upotrebu i svakodnevno kidanje po meni je bolji čipovani MJET.


 

Razmisli o ovoj tvrdnji.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, realno, performanse su mu nikakve za 2.4, a jos plus nosi Abarthovu znacku. 8,5 do 100 je previse za najjacu varijantu automobila, te klase iz tog perioda. 

Jeste, ima 5 cilindra, prelepo se cuje, ali verovatno i trosi dosta... Nema veze, nek trosi, al da ide - a, ne ide.

 

Stvarno mi nije jasno zasto Stilo Abarth nije bio sa nekim 2.0 20vt (ili 16vt) motorom, tada bi bio mnogo ozbiljniji auto.

 

Punto HGT ne ide nista slabije do 100 od tog Stila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja umesam. Evo podataka o obe (2.4 i jtd 140) CIPOVANE verzije + dodajem info o 1.9 jtd 150ks, pa vi sami prosudite o performansama na osnovu tabele. Inace ovo su podaci sa svajcarskog digitalltuning-a a ne sa nekog krsha od tuning kuce tako da su podaci merodavni. Crvenom bojom je rezultat posle cipa.

Stilo 3V 2.4 Abarth:

Original Power hp 170 / 6000 min-1185 / 6100 min-1 Torque Nm 221 / 3500 min-1252 / 3320 min-1 Speed km/h 215 219 Acceleration 0-100 km/h s 8.5 8.2 Use of fuel l/100 km 9.7 9.4

 

Stilo 3v 1.9 jtd 140ks

Original Power hp 140 / 4000 min-1173 / 4100 min-1 Torque Nm 305 / 2000 min-1381 / 1900 min-1 Speed km/h 203 215 Acceleration 0-100 km/h s 9.7 8.8 Use of fuel l/100 km 5.4 4.4

 

Stilo 3v 19. jtd 150ks

Original Power hp 150 / 4000 min-1183 / 4100 min-1 Torque Nm 305 / 2000 min-1366 / 1900 min-1 Speed km/h 209 220 Acceleration 0-100 km/h s 8.8 8.0 Use of fuel l/100 km 7.1 6.0

 

Inace kada bih se bacio na upgrade stila benzinjare i ja bih isao na varijanu ugradnje 2.0 turbo iz coupe-a

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...