Jump to content
FAS Goran
VladaNS

Zatamnjivanje stakala

Recommended Posts

U cenu si ugradio već svoj rad? Koliko se lako skidaju posle, tj jel mogu sam lako da ih skinem ako mi se ne svidi?

Tapatalk HD

Nisi dobro procitao moj post. Imam folije i alate, osim fena, a nemam znanje i iskustvo.  Cena je nabavna, ovo cena je samo za clanove ovog foruma i FLCS. Ja imam prodavnicu auto-delova, i mogu svasta da nabavim, a folije imam na stanju.

Koliko sam video na netu, folija moze da se skine najkasnije 48 sati od postavljanja. Posle toga je velika muka.

Edited by brdaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bi neko hteo to drugarski da nam odradi ja sam za :)

a kakve li su to folije čini mi se da ih bugari prave po US licenci ili se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel postoji još neka folija da je dobra osim ove Llumar koja je toliko napucana sa cenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona bolje pijačne koštaju oko 2000 din rolna (0,5 m x 3 m) i ništa ti nije garant da ćeš sa jednom da završiš posao. Ako ne uspeš već ideš na 2 x 2000 din. A i pitanje je kakve su folije. 

Ipak jeftinija varijanta profesionalci i ima garanciju (5-7 god) i koliko sam video kod kolege lepe i preko onih tačkica (ne ostaje vazduh oko njih). 

Lumar - Black glass

Sun Protect - Sve za vaš auto

Global - Jovan Batajnica (radio Sharance)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je ono kvalitet tih folija ....danas mi lik nudi neku tursku kaze 10€ po staklu, i sta sad?! nego mozda sam malo skrenuo sa teme URADI SAM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Llumar vredi svaku paru, sto se tice kvaliteta folija ( izdrzljivosti, propustanja svetlosti, postojanosti na suncu - mislim da ne izbledi i to, providnoscu iznutra - kada gledas llumar iz auta skoro kao pa da nemas foliju a od spolja tamno, i garncija..) a ove pijacne su dobre ako ti je bitno samo od spolja auto kako izgleda, inace za 2godine izblede puno, za 3 vec kao da ih i nemas, a iz auta kada gledas jos pa ako je veci procenat zatamnjenja skoro pa da nevidis nista, nocu bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sad video uživo ove Šarančetove Global folije, ali ovako sa slika mi deluje da fino pariraju Llumaru, e sad pitanje je kako će da se izbore sa vremenskim uslovima i koliko su izdržljive..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam se čuo sa par majstora sa Llumar folijama dva bočna i zadnje staklo 80€ :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel radio neko zatamnjivanje u servisu "Sve za vas auto", imaju servis na starom sajmistu i ne znam jos na 2 lokacije u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MS PK

 

Llumar vredi svaku paru, sto se tice kvaliteta folija ( izdrzljivosti, propustanja svetlosti, postojanosti na suncu - mislim da ne izbledi i to, providnoscu iznutra - kada gledas llumar iz auta skoro kao pa da nemas foliju a od spolja tamno, i garncija..) a ove pijacne su dobre ako ti je bitno samo od spolja auto kako izgleda, inace za 2godine izblede puno, za 3 vec kao da ih i nemas, a iz auta kada gledas jos pa ako je veci procenat zatamnjenja skoro pa da nevidis nista, nocu bukvalno.

 

 

Lumar nije jedini proizvodjac folija, servisi po Beogradu skidaju kozu sa ljedja samo na foru i na lazni papir sa atestom na koji navlace ljude. Komsija vrata do mene je radio folije u istom servisu gde sam i ja radio tri godine su mu na kolima i bukvalno iste kao i prvoga dana, i ja sam uradio Global folije i dobio 5 godina garancije da nece izbledeti i da se nece odlepiti za grebanje tj fizicka ostecenja to ti niko nece dati.

Ne vazim za nekoga ko stedi novac ali za folije to je cista ludost i bacanje para, da pricamo o kvalitetu guma, rezervnim delovima itd... pa i da razumeme ali o parcetu folije koje se lepi na staklo je bas smesno pricati o kvalitetu. Ja jedino zasto sam isao u servis je da platim ruke da se to profi ugradi inace licno bih stavio i one od 300 dinara samo da sam imao nekoga ko bi to profi zalepio, zato sam i isao u servis da platim ruke, Global je americka firma koja proisvodi folije i kvalitetna je, ima jos modela za koje nikad nismo culi, kod nas se zna samo za lumar i bukvalno uzimaju lovu na pricu i zvaku. Ja licno nikad nebih toliki novac za kvadrat folije cak i ovih 60e sto sam dao sa popustom za grupno zatamnjivanje mi je mnogo jer je to samo folija, da lije normalno da parce pisljive folije kosta koliko i kvadrat PVC stolarije.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sharance,i koliko para je bilo ako nije tajna,brdaus nam daje Global folije po nabavnim cenama samo neko da nam ugradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

60 eura za punta inače je skuplje, dobio popust zbog grupnog zatamnjivanja i dobio sam 5 godina garancije

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je vec i prihvatljiva cena a meni samo za 3 stakla 80 brate pa komplet spojleri mogu da se uzmu,pa zimske gume 2 ,ma stavicu neke no name pa kakve god da budu folije skinucu ih ako ne valja.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, nisu pijačarske folije kvalitetnije 2000din, nema tako skupih folija. LLumar je na kvadrat oko 1500din (maximalno),samo što nema gde da se kupi.. a imam ja ovde u NS-u radnju koja ima kvalitetne folije - Reflective:

 

http://www.nsgrafoprom.com/index.php?option=com_content&view=article&id=154:reflectiv-automotive-films&catid=26:folije-za-zatamnjivanje-stakla&Itemid=103

 

cena je 1400din dužni metar, na širinu rolne 152cm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio na pijaci ili u radnji slična cena. Ovamo gde sam kupio one folije imaju i te kvalitetne bitaj k...... koje za 2000 din. Šta god da radiš dođe ti na blizu isto, ali bez tzv garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima text u SAT reviji vezan za folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta pišu? Ja odavde mogu samo reklamni video da pogledam..vidim da su testirali zagrevanje auta na suncu i da je posle dva sata u kabini auta sa folijama temperatura značajno manja..

Jel pišu nešto preciznije o zakonu, da li trebaju atesti, ko meri procenat zatamnjenosti i refleksije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam prošlu epizodu ABS show-a, rekli su da su atesti potrebni samo za stakla u ravni vozača, a iza nije potreban nikakav atest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...