Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo i mog, prvi put pazario nov auto :) Dakle 1.4, paket 1, i parking senzori.
 

cxca20301.jpg  cxca20302.jpg

 

Pre sam vozio Renault Modusa 1.5dci. Fiat je preudoban, visoko se sedi i dobra preglednost. Ali jos se nisam navikao na kvacilo/menjac/benzin. Kod modusa je kvacilo tvrdo i plitko, hod rucice menjaca je kratak i moze se voziti sa brzim saltanjem brzina.

Malo mi je 500l trom, ali treba se navici, presao sam 50km :)
O potrosnji i da ne pricam. Znam sve, ipak mi je bilo previse para za dizela, ali bas boli preci iz auta koji trosi 5l po gradu i 3.5l na otvorenom u ovaj koji mi trenutno pokazuje 9.5l :)

Nedostaje mi i oslonac za ruku sa obe strane.
Sve u svemu, prilicno sam zadovoljan :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela boja mu lepo stoji. Potrošnja će malo sići na dole, ali znaš i sam -- ne mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti je predstavljanje, smeta mi ovo i ono itd ... i na kraju, prilično sam zadovoljan autom.  :)

 

Biće sve ok kada se navikneš na auto I ja sam mu prvih dana samo mane nalazio.

 

A za te pare ne postoji bolji a ni blizu tako opremljen automobil. Po meni je kvalitetniji od većine automobila golf klase a takav i utisak odaje svakim detaljem spolja i iznutra. Kada ga razradiš onda proceni da li ti je trom ili ne, ali svakako moraš drugačije da ga voziš nego što si vozio dizela a ako ti je potrošnja problem, imaš opciju plina, kao @springboy što je uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo neka te on služi...

Evo ja sam prešao oko 250km i mislim da motor lepše vuče nego u početku. Ipak treba vremena da sve legne na svoje mesto, da se razradi... Kao što reče Mandra dok ne pregazim 1000km ni ja neću baš da ga teram u visoke obrtaje. Za sada je to oko 3000-3500 o/min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka te sluzi do novog auta :-)

meni potrosnja bila 8.7=8.8 do 700km, evo sada 1200 potrosnja 7.8 i to po BG spicu tako da ide to dole s vremenom

Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 150km...Sve nekako leglo. Potrosnja 8.5l po gradu, na kvacilo se navikao, bt veza sa telefonom radi odlicno. Zena bez problema odmah odvozala prvu turu.
Lako je navici se na dobro :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva vangradska voznja. NS-Apatin-NS, okruglo 200km. Potrosnja 5.5l! Sve sto sam gore rekao za tromost povlacim. Kad treba, u nizu brzinu i onda 3.500 obrtaja...motor zasvira i povuce bas kako treba.
Nisam se pokajao kupovine, auto je extra :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazala bela boja i ona bela plastika napred? Pitam zato što razmišljam da uzmem istu varijantu kao tvoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nisam ogrebao tu belu plastiku unutra ali siguran sam da neće još dugo :-) Pitao sam drugara da možda stavim providnu foliju ali kaže da je teško ukrojiti. A planiram uskoro crnu foliju na krov.

Ali prvi peh... Maznuli mi dušmani jednu ratkapnu. Bem ga, ipak je ovo Liman :-)

Zna li neko cenu original ratkapni, i da li može na komad da se uzme kod Stojanova?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud da su ukrali jednu? Svasta. Da ti nije otpala? Meni su bile lose namestene, na par mesta bilo lufta, pa sam skinuo, namestio i stavio vezice. Video prekljuce u Ns jedan beli bez ratkapni,garant tvoj, kod Merkatora prosao ka Limanima.:-) Pitaj Stojanov, al nesto sumnjam da to moze na komad. Pa i ako ne, kupi komplet imaces rezervu, s obzirom na stanje u gradu, trebace ti, tj.nam.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam kad sam kupio, sve 4 ratkapne su uvatile ko smrt na babu, pa nisam hteo da stavim vezice.
Moguce da je otpala, ali logicnije mi da je noc na parkingu na Limanu veca verovatnoca :)
I to sto kazes. Uzecu 4, trebace mi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavi I sigurnosne srafove obavezno. Pasuju od punta clasic. Stavio sam ih i sad mogu mirnije da spavam. P.s. Cestitam na autu komsija, napokon neko na forumu iz Ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas iz ns dosta. Nego stavljate sigurnosne srafove i na celicne felne?? A bokte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio...za svaki slucaj... sve jedno planiram alu da uzmem posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni sigurnosni srafovi nikakva preterana sigurica ako se (ne daj Boze) namerace, sve se to relativno lako skida, posebno oni sa spoljnom "sifrom". Ali sto kazu, "'leba ne jedu", bez obzira sto nisu alu felne. U krajnjem slucaju da eventualno preusmere nocne na "komsijski". I naravno paziti da ih strucnjaci od vulkanizera (cast izuzecima) ne pritezu kao i obicne srafove, kako ne bi sami sebi napravili problem.

A cena ratkapni verujem da je prava sitnica, kao i vecina stvari kod ovlascenih.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurnosni šrafovi na čeličnim felnama su slaba zaštita jer cela glava viri i može se uhvatiti npr vodoinstalaterskim kljuštima, dok su na alu felnama glave šrafova u samoj felni i ne foruju napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i pitam. Nisam znao da ljudi stavljaju sigurnosne srafove na celicne felne. Deluje besmisleno. :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam prethodno i pomenuo da se ti sa spoljnom "sifrom" najlakse skidaju.

Ja imam one sa oblom (konusnom) glavom gde je "sifra" u centralnom delu srafa. Mada i za to postoje alati sa kojima se skidaju. Ako se namerace, nema spasa, vise su kao preventiva za pilicare.

Inace, kako nema smisla staviti odgovarajuce srafove i na celicare, ako imas gume od 400-500 EUR, plus felne... Kad su krenuli propisi o zimskim gumama, ko zna koliko je ljudi ojadjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno gde je "šifra". Suština je da cela glava viri i moše se uhvatiti bilo kojim jačim klještima i odvrnuti (vodoinstalaterske bi bile moj izbor jer imaju dugačku polugu i jak stisak), ali je takođe istina da ne postoji bolja zaštita za točkove. Samo treba shvatiti da to nije neka zaštita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naci cu negde sliku ovih mojih ili slicnih, skroz su konusni i nema za sta da se uhvati klestima. Ali opet, mogu se skinuti drugim alatom.

Raspravljali smo o tome vec na forumu ranije, ima mislim i posebna tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vodoinstalateri idu noću onda nam nema spasa.

Baš će i ta velika klješta da vucaraju. Na Rendži su bili poklopci sa trozubim šrafom koji se lako skida sa špicanglama i ništa nije falilo. Felne lepe / tražene (kad sam ih dao u oglas nisam mogao da živim od poziva) i niko ih nije pipnuo a bar desetak kola je na parkingu osvanulo bez komplet točkova.

Bilo kakva zaštita odvratiće ih jer ima gomila kola koja su lakši / brži plen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...