Jump to content
FAS Goran
UninaLybra

Lancia Lybra - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Lybra ima dva koda (Simens elektronika za daljinsko zakljucavanje (Alfa 156 takodje)), jedan kod si dobio u auto na kartici (ako si je dobio) i taj kod ti je od brave i body-ja, za paljenje, tebi treba drugi kod (od daljinske komande) ali njega nemas nigde zapisanog, nisi ga mogao dobiti uz auto. Potrebno ti je da ti auto bravar iscita kod sa centrale daljinske komande i da ti kljuc ponovo upari sa autom.

Kroz sve to sam prosao u maju ove godine sa Lybrom koju sam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Ivan BG said:

Lybra ima dva koda (Simens elektronika za daljinsko zakljucavanje (Alfa 156 takodje)), jedan kod si dobio u auto na kartici (ako si je dobio) i taj kod ti je od brave i body-ja, za paljenje, tebi treba drugi kod (od daljinske komande) ali njega nemas nigde zapisanog, nisi ga mogao dobiti uz auto. Potrebno ti je da ti auto bravar iscita kod sa centrale daljinske komande i da ti kljuc ponovo upari sa autom.

Kroz sve to sam prosao u maju ove godine sa Lybrom koju sam imao.

 

Hvala drug!

Imam sve kartice, pa sam mislio da ce biti laksi posao, ali sta da se radi. Uglavnom bice puno od koristi ovo tvoje uputstvo ;)

 

Ako nije problem da mi objasnis na koji nacin ce on to iscitati?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece svaki bravar sa tim da se zeza, pipavo je, rasturi se centrala daljinskog, izvadi stampana ploca napolje, na njoj imas par cipova (ili cega god, nisam IT struke) jedan od njih je glavni i u njemu je kod....povrsno mi je objasnio kako ga iscitava, pa da sad ne pisem nesto sto mozda nisam dobro zapamtio....uglavnom, ja sam 5-6 auto bravara zvao, pitao i niko nije hteo sa tim da se zeza, jer je pipavo i slabo naplativo, a ja opet nisam hteo da bilo sta budzim oko toga, nego da sve bude kako je fabrika rekla, na kraju sam nasao majstora i zavrsio posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Ivan BG said:

Nece svaki bravar sa tim da se zeza, pipavo je, rasturi se centrala daljinskog, izvadi stampana ploca napolje, na njoj imas par cipova (ili cega god, nisam IT struke) jedan od njih je glavni i u njemu je kod....povrsno mi je objasnio kako ga iscitava, pa da sad ne pisem nesto sto mozda nisam dobro zapamtio....uglavnom, ja sam 5-6 auto bravara zvao, pitao i niko nije hteo sa tim da se zeza, jer je pipavo i slabo naplativo, a ja opet nisam hteo da bilo sta budzim oko toga, nego da sve bude kako je fabrika rekla, na kraju sam nasao majstora i zavrsio posao.

 

Zar je moguce da zamjena baterije iziskuje toliku gimnastiku?

 

Mislim nije da sumnjam u istinitost, daleko od toga, ali fakat mi nije jasno.

 

Ili valjda je to logika kad vozis Talijane. Nista ti nije jasno :D

 

Je li se ovdje vidi taj kod:

https://postimg.org/image/f1x11yyn9/

Edited by carter_marlon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je kljuc izgubio kod, a to se desava i bez zamene baterije, samo od sebe sto bi se reklo, onda nema druge, nego da ga majstor ponovo prijavi, a za to ce mu trebati taj kod.

Ja sam imao drugu muku, ukraden mi je kljuc, pa sam od dva komada pravio jedan (fabricki sam skakavac imao, auto je bio 2004 godiste), a da ugradjujem Kinesku centralu nisam hteo, kao sto nisam hteo nikakve priveske da vucem uz kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je skakavac, 2002 godiste, Oro paket opreme, najluksuzniji iza Embleme, evo malo baci pogled na predstavljanje ako te zanima ;)
 

Uglavnom ako je kao na onoj slici sto sam naknadno ubacio, tj da se otvori plafonjera, onda nije bas puno komplikovano. Nadam se da je to to :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao nekoliko puta baterije u različitim daljincima i nikada nisam imao problem da izgubim kod. Opet, ljudima se dešavalo baš suprotno tako da nema nekog striktnog pravila odnosno šablona. 

Postoji velika mogućnost da nisi sklopio daljinac kako valja, da baterija nije nalegla kako treba tj da nije ostvaren kontakt sa istom da valja. Ne znam koji ključ imaš (onaj skakavac ili u obliku Lancia znaka) ali svakako ga rasklopi i proberi sve još jednom. Radi li ti indikacija tj LED lampica na daljincu kada stiskaš taster. Ako radi, da li je signal konstantan ili se menja (mislim na treperenje lampice)?

 

Edit: pisali smo u isto vreme, sad vidim da je skakavac

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stampane ploce se "dizu nozice" tog "cipa" vezuju na komp, pa valjda nekim programom trazi tacnu kombinaciju.

Secam se da mu je kod mene trebalo od 18:30h do 02:00h da iscita kod sa centrale.

A samo uparivanje traje 5 sekudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Markobgd said:

Ja sam menjao nekoliko puta baterije u različizim daljincima i nikada nisam imao problem da izgubim kod. Opet, ljudima se dešavalo baš suprotno tako da nema nekog striktnog pravila odnosno šablona. 

Postoji velika mohućnost da nisi sklopio daljinac kako valja, da baterija nije nalegla kako treba tj da nije ostvaren kontakt sa istom da valja. Ne znam koji ključ imaš (onaj skakavac ili u obliku Lancia znaka) ali svakako ga rasklopi i proberi sve još jednom. Radi li ti indikacija tj LED lampica na daljincu kada stiskaš taster. Ako radi, da li je signal konstantan ili se menja (mislim na treperenje lampice)?

 

 

Skakavac je u pitanju.

 

Daljinac sam nosio na zamjenu baterije u firmu koja se bavi bravama i svemu vezanom za njih.

 

Nakon zamjene frajer je izmjerio na aparatu jacinu signala i kaze da je dobar i da je to to.

 

Na njega auto uopste ne reaguje, dok na drugi kljuc uz povremene-rijetke prekide (stajao je ipak 8 godina u ladici) radi sasvim normalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, tesko da moze baterija pogresno da se stavi u daljinac, eto ja koji sam to tada, prvi put rastavio, sklopio sam ga bez greske.

Mislim sve je moguce ali mi je neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio pogrešno u smislu da je okrene naopako već da nije nalegla kako treba, iskrivio kontakt, otkinuo kontakt....itd

Obzirom da je daljinac proveren u servisu to otpada kao opcija ali to do sada nismo znali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam problemcic na libri sa centr. bravom, kako sam zadnji put otključao auto daljinskim od tada ne radi daljinsko, dok na ključu otključa a psle sekunde i zaključuje !? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...