Jump to content
FAS Goran
UninaLybra

Lancia Lybra - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Molim Vas za malu pomoc, juce sam normalno otisao do grada, medjutim kada sam krenuo kuci nije mi radila centralna brava i nisam mogao da ukljucim radio (stoji mi radio off). Zna li neko sta bi moglo da bude u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam naslov teme jer nemaš ti problem sa centralnom bravom (to je samo info kada se sve brave u autu otključavaju sa jednim ključem, istim onim kojim se i pali auto), već sa daljinskim zaključavanjem/otključavanjem.

Proveri sam ključ, tj. bateriju u njemu, ustvari probaj prvo sa drugim ključem, vidi da li sa njim radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za UninaLybra je jel probano samo sa daljinskim ili i sa kljucem. Ako nije, neka proba obe mogucnosti. Ako nece nikako, daj i oduzmi kontakt i opet probaj. Ako opet nece, imas kvar tehnicke prirode tipa baze centralne brave ili instalacije. I naravno, provera osiguraca, kao prvi korak resavanja kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ssima na komentarima i pomoci, UninaLybra je bila kod majstora i promlem je bio u tome sto je neko (verovatno majstor kada je kacio na komp) razglavio jedan osigurac koji je opet verovatno u toku voznje izgubio kontakt. Ali dok je majstor to konstatovao izvalio je da su se razglavili i neki konektori pa je i to sredio. Posla cirka 15 minuta tako da je Lybrica sada opet ona prava. A sto se tice majstora prosao sam sa racunom od 0 dinara, extra lik, tako da me je popravka kostala milku od 300gr i 2 l kokakole ;))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Molim Vas za malu pomoc, juce sam normalno otisao do grada, medjutim kada sam krenuo kuci nije mi radila centralna brava i nisam mogao da ukljucim radio (stoji mi radio off). Zna li neko sta bi moglo da bude u pitanju?

 

Pozdrav kolega.E sad za to centralno ne mogu da ti kazem ali za ono RADIO OFF imao sam post na forumu ali nikome se nije desilo i nisam imao resenja.Ali pre neki dan sam izvadio minus klemu na kratko zdog drugog razloga i kad sam je vratio idem da upalim i radio mi normalno poce da radi.Tako da ako se desi nekome da se blokira i pise mu Radio off neka proba sa minus klemu i resice muke.Ja sam tako vozio 4 meseca i niko nije znao sta je.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Kao što naslov kaže. Ne radi daljinsko zaključavanje preko ključa, ne radi ni otvaranje gepeka. Ključ u bravu, zaključaju se sve brave. Takođe mislim da ne radi ni osvetljenje instrument table. Sve to odjednom. Pretpostavljam da je neki osigurač. Neki savet?

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U februaru sam izgubio originalni kljuc skakavac sa daljinskim komandama (ostao mi je rezervni skakavac ali bez komandi), nisam zeleo da ugradjujem neki aftermarket  modul za daljinsko zakljucavanje vec da sve vratim na fabriku, dobio sam mogucnost da to uradim zahvaljujuci drugu clanu @deki87, koji mi je povoljno prodao (takoreci poklonio, ovim putem mu se javno zahvaljujem, ali i clanu @Buca_Tipo, koji se tu mesao, pomagao) centralu za daljinsko od druge Lybre i kljuc skakavac od iste te.

 

Od dva skakavca sam napravio jedan, prepakovao ih, uzeo novu bateriju za doniran skakavac, zamenio centrale (svoju originalnu zamenio doniranom originalnom), na kljucu svetli lampica na pritisak dugmica, sto znaci da komande rade, ali ne radi daljinsko zakljucavanje/otkljucavanje.

 

Napomenuo bih da je donirana centrala sa auta koji ima bolju opremu od moje, ima zvucnike, mikrofone sto moja nije imala, ali da dzek odgovara, broj pinova je isti na obe centrale, takodje ne znam da li je od znacaja to sto je kljuc bio duze vreme bez baterije, te da li postoji mogucnost da je kjuc zaboravio Code.

 

Sta jos treba da uradim da bi proradilo?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG

 

Na Stilu svaki ključ mora naknadno da se prijavi dijagnostikom. Verovatno nešto slično ima i kod Lybre.

Je l taj drugi ključ (koji ti je prodao deki87) može da pali auto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je po analogiji sa Stilom, onda je stvar otprilike ovakva:

- dva su različita koda u istom ključu. Jedan kod za daljinsko otključavanje/zaključavanje, drugi za startovanje motora. Samo za ovaj prvi treba baterija. Zato može da se dogodi da na jednom ključu neće da radi daljinsko otključavanje/zaključavanje, ali zato startovanje motora radi ok.

- da bi komp dozvolio tom ključu da radi bilo šta, mora da ga prepozna. Body komp. Ne samo centrala od daljinskog.

Kod Stila se to radi Examinerom tako što se prijave svi ključevi. Tu treba onaj kod sa kartice koja se dobija uz auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na libri bi trebalo da imas u plafonjeri jednu zelenu diodu koja zasvetli kad primi komandu, i pored nje rupicu kroz koju cackalicom mozes da stisnes mikro prekidac, pa ima neki postupak kad se sta stisne da bi se ukodiralo, cak si mogao i svoju centralu da ostavis i na nju da ukodiras daljinsko, ovo sve predpostavljam posto je tako na Y, a provericu proceduru kad dodjem do mog kompa.....

 

Da li je tvoj kljuc onaj stariji u obliku lanca znaka sa jednim dugmetom ili onaj noviji kao na stilu sa tri dugmeta skakvac, ako je ovaj drugi onda ti treba kod kartica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je elektronika iz Dekijevog kljuca, mac, cip i deo kucista je sa mog kljuca. Od dva kljuca je napravljen jedan koji radi, pali auto, ali ne otkljucava daljinskom komandom.

 

Nisam primetio lampice na centrali, a i moja je jos uvek kod mene, ni tamo nema lampica ili nekih dugmica za reset.

Skakavac kljuc je u pitanju.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bas proverio, po auto dati kod tebe se dijagnostikom uparuje, sto govori da ti treba kod kartica....

Skontao sam o cemu pricas o pakovanju kljuca.... jel imas kod karticu?

 

Bas cudno MES nema nikakvu opciju za uparivanje daljinaca, sto govori da mozda i ne treba dijagnostika, ali alfaobd ima opciju za uparivanje ali trazi kod, aj probaj da izguglas kako se uparuje moguce da ima na nekom forumu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam kod karticu od mog auta, a i da imam ne vredi mi, posto je menjan komp a samim tim ni kod vise nije fabricki, doduse koliko znam moze da se iscita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti je centrala? Mislis li na elektroniku u plafonjeri? 

Pogledaj malo link o slicnoj temi:

 

 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opravljeno daljinsko zakljucavanje, bilo je potrebno iscitati kod sa moje centrale, a potom kjuc upariti sa kolima.

Sve radi, otklj./zaklj./prtljaznik, sve je reseno kao da ga je fabrika resavala.

Inace cela intervecija kod ovlascenog (Bogunovica sam kontaktirao) kosta 37.800,00 din - izrada novog originalnog kljuca, ali se mora imati kod kartica, ukoliko je nema vlasnik auta sve je skuplje za ocitavanje koda od kola.

Uz polovan kljuc i pravog majstora mene je kostalo 9.100,00 din. razlika vise nego ocigledna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neka procedura poslije zamjene baterije u kljucu?

Naime zamjenio sam bateriju i auto uopste ne reaguje na pritiske tastera za otkljucavanje i zakljucavanje, a pali i rucno otkljucava sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nema kao Y gore na plafonjeri ono tanko dugme sto se stiska cackalicom, pa ima neka procedura stisnes to pa daljinac?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavao sam sa nekim opsteprihvacenim metodama tipa otkljucaj vrata rucno pa onda drzi tipku za otkljucavanje, daj kontakt pa pritisci dugmad, pa upali auto pa pritisci dugmad itd... Nista nije pomoglo.

 

Za  tanko dugme koje se stiska cackalicom prvi put cujem u ovom kontekstu. O cemu se radi?

 

Izgleda da je jedini nacin dijagnostika.

Edited by carter_marlon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...