Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - nivo goriva

Recommended Posts

Malo glupo pitanje ali ne znam gde da ga postavim.

Danas pri odlasku na posao upalila mi se zuta lampica kod skale za gorivo. Ok presao je u crvenu zonu skale i pokazuje rezervu. Tokom dana, nesto pre stizanja kuci, zapista i napisa na displeju warning, low fuel!

Hocu li stici do prve pumpe (5km) ili da sipam iz kantice?

U uputstvu pise da ovo upozorenje se pali kada ostane 6-8l a tako mi i lici jer je skala na sredini crvene zone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu trebalo bi da ti napiše LOW FUEL, u trenutku kada ti se upali lampica, i svaki put kada pališ auto dok ti je na rezervi. Barem je tako bilo na Stilu. Imaš još za 50km sigurno, ali naravno nemoj ga držati na rezervi :)

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, to me je i zbunilo, lampica se upalila cim je skala dotakla crvenu zonu a upozorenje se pojavilo tokom voznje posle 50-ak kilometara. Sada pisti i pise upozorenje cim dam kontakt a skala je na sredini crvene zone
Vodim do pumpe!
Poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam danas napunio do čepa, upozorenje se upalilo kada je u rezervoaru preostalo oko 6l - znači nije frka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam punio gorivo, napunio pun, udjem, upalim... pokazuje nesto vise nego pola? ...a stalo 40 lit. Prva pomisao, ala ovima laze aparat, sad cu da uzmem sacmaru (koju nemam)... udjem unutra I ima da vide... umesto 40 stalo 20! Kad, pomeri se kazaljka za jedan mm. Cek malo... posle jos minut za jos jedan... cek, cek malo... izgleda da raste... ajd krenem ja sa pumpe I gledam... sledecih 10 tak min nivo goriva je polako rastao dok nije pokazao pun... bila je to OMW pumpa... obicno punim na NIS-u, moze li biti do goriva? Ne brinem se, al deluje zanimljivo. Desava li se jos nekom? (Dizel)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj na Stilu. Mislim da je bio svo vreme na kontaktu. Inače bez kontakta sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na taj detalj sam zaboravio - uopste ga nisam gasio dok sam punio, bio je autoput (i odgovarajuca voznja) pa nisam hteo da napravim od turbine fritezu ;)

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se dešava na mnogim vozilima kad ostane upaljen motor ili ostanu na kontaktu. Zašto nemam pojma. Kad je motor ugašen tokom sipanja to se ne dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je napravljeno zbog toga da igla ne bi skakala u krivinama ili na uzbrdici / nizbrdici kao na starim automobilima. Kada bi igla reagovala u realnom vremenu, skakala bi gore-dole kao na Ladi Nivi kad ide preko nekog kamenjara :) 

 

Umesto toga softver računa prosek za nekoliko poslednjih merenja nivoa preostalog goriva u rezervoaru, sve dok se auto ne ugasi i ponovo dâ kontakt. Tada se prosek resetuje i uzima trenutnu vrednost umesto prosečne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i na novom Avensisu, ako ti je za utehu, a tako se ponaša i indikator nivo gasa kod mog Punta (pale se LE diode lagano jedna po jedna). :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i kod mene na Corsi, sipao i na Eko, Nis, Omw... isto posle sipanja goriva postepeno dize nivo goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog je sto nije bas pametno gasiti auto sa dizel motorom kad se vozi po autoputu... i samo na kratko skrene na benz. pumpu sa zagrejanom turbinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između ostalog, u toku rada motora u rezervoaru postoji mali nadpritisak, kada otvorite poklopac da natočite gorivo, više nema nadpritiska u rezervoaru.

Nisam siguran ali mislim da u nekim uputstvima piše da kada se toči gorivo se ugasi motor...

A to da će turbini nešto da se desi ako ugasite auto na par minuta na autoputu, pa jedino ako ste pre toga držali pun gas, ili non-stop ubrzavali a turbina se vrtela u punoj brzini...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksplozija kod dizela?  :no 


p.s. inace, gasim... osim u izuzetnim slucajevima.


Da li ste videli nekad autobus (pun putnika) da je ugasio motor na benzinskoj pumpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam sipao gorivo u automobil a da sam ostavio motor ukljucen ili kontakt. Cesto se desava da se nivo goriva postepeno poveca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salu na stranu, ono sto je veoma opasno je puniti benzin u metalnu kantu koja se nalazi na vozilu... da li ste primetili da pumpadzije obavezno traze sa se spusti kanta na zemlju. Moze doci do varnice, i naravno znate sta sledi posle toga... dizel nije opasan, treba biti "umetnik" pa ga upaliti varnicom...

Ipak, zaista mi nije jasno zasto su na 500l-u napravili takav "cep" za dopunu goriva, po meni vrlo opasan I iz jos jednog razloga...pomozi nam boze, jer znam sta sve ljudima moze pasti na pamet... da ne pominjem javno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...