Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
NenadAleksic

Banke, kartice, minusi, plusevi itd...

Recommended Posts

E ljudi, od skoro sam zapošljen na novom radnom mestu i posle ovih 9 godina radnog staža prvi put trebam da primam platu preko bankomata, do sada nisam imao to iskustvo, tako da pojma nemam kako to ide... No to je skroz nebitno, mislim da ću da skontam to čim budem ubacio karticu u bankomat, ali me brine jedno drugo pitanje.. Večeras sam izašao da prošetam malo i šacujem bankomate i usput nigde osim u centru Kg-a nemam Intesin bankomat... A vidoh puno nekih drugih bankomata... Kartica mi je Visa Inspire pa me zanima da li mogu da podignem pare sa bilo kog bankomata na kome piše VISA ili samo na Intesinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu bi trebalo da mozes da podignes na bilo kom bankomatu,samo sto ti se uzima neka provizija po transakciji. Nije to nesto mnogo ali ima neka provizija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes na bilo kom bankomatu da podignes novac, ali ces samo na Intesinom proci bez provizije. ;-)

 

Pretece me Sale. :-)

 

Koleginici je sa Intesinom karticom, na bankomatu Credit Agricole banke, naplacena provizija od 90 din na podignutih 1000.

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

To gledah i ja malopre, ali su mi svi relativno daleko, najbliži mi je neka 2km od stana, pa me to malo nervira, a oko zgrade imam 3 bankomata u krugu od 150m, a nijedan nije Intesin... Službenica koja mi je izdala karticu mi ništa nije rekla, samo mi je bacila ispred nosa, potpiši ovde, onde i ćuti par sekundi, ja pitam "to je to?" a ona kao "pa da, to je to"... Jedini Intesin bankomat koji mi odgovara je u Metrou, a kroz par dana me sele na novo radno mesto koje je baš tu na kružnom toku.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš zbog toga u komercijalnoj. Imaju gomilu bankomata, nema gde nema (samo može da nestane). A i banka mi je najbliža 50 m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa većina kolega mi je predlagalo da otvorim račun kod njih, a i u Trsteniku mi je najjača njihova banka i blizu mi je, ja kontao da ih ima više, ali vidim da ću morati da se provozam svaki put kada budem trebao da podižem kintu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš zbog toga u komercijalnoj.

Stoji sve to za veliku mrezu i to im je mozda i jedina prednost, bar iz mog iskustva.

A ne daj Boze da ti zatreba nesto kod njih bas u filijali oko 10. i 25. u mesecu :laughing: ... I ovako su spori kao puz, slobodno pogledajte knjigu utisaka u bilo kojoj njihovoj filijali, vremena cete imati napretek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To gledah i ja malopre, ali su mi svi relativno daleko, najbliži mi je neka 2km od stana, pa me to malo nervira, a oko zgrade imam 3 bankomata u krugu od 150m, a nijedan nije Intesin... Službenica koja mi je izdala karticu mi ništa nije rekla, samo mi je bacila ispred nosa, potpiši ovde, onde i ćuti par sekundi, ja pitam "to je to?" a ona kao "pa da, to je to"... Jedini Intesin bankomat koji mi odgovara je u Metrou, a kroz par dana me sele na novo radno mesto koje je baš tu na kružnom toku.. :rolleyes:

 

Pretpostavljam da znaš, ali vrlo je važno da imaš PIN kod. bez toga ništa. Drugo, ono što ljudima često ne padne na pamet je da sa tim karticama može i da se plaća tako da ne moraš uvek da juriš bankomat radi keša ;) Treće, jel' to tamo spremno sve za 10ti? :D Pre neko veče vidim do kasno ostajaše :)

 

Ja sam baš zbog toga u komercijalnoj. Imaju gomilu bankomata, nema gde nema (samo može da nestane). A i banka mi je najbliža 50 m.

 

Nije baš tako, Intesa ima daleko više bankomata od bilo koje druge banke, ali Komercijalna nije za potcenjivanje svakako ;)

 

Intesa ubedljivo najbolji e-banking ima.

 

Hahahahahahaahahahahaahahahahaahahahaaa..... mislim da su vicevi na drugoj temi ;)

 

 

 

 

Inače na temu, Komercijalna sada ne naplaćuje proviziju za plaćanje preko e-bankinga ;) samo 50rsd za mesečno održavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komercijalna ima dobar ebanking, ali se nije (kada sam bio komitent) moglo upravljati i deviznim preko njega. I placanje je bilo besplatno (da li su to bili naplacivali?)

RfB ima funkcionalan ebanking kojim je moguce manipulisati i deviznim i dinarskim racunima. Besplatan je za 15placanja, odnosno do 50.000 mesecno (sta pre nastupi :D ). Vodjenje racuna i sve sto uz to ide je 150/mesecno.

Hypo je katastrofa. Oni nisu u stanju ni saldo da ti ubace u izvestaj o prometu po racunu. Zadnjih 6 godina govore: "Radimo na tome".

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To gledah i ja malopre, ali su mi svi relativno daleko, najbliži mi je neka 2km od stana, pa me to malo nervira, a oko zgrade imam 3 bankomata u krugu od 150m, a nijedan nije Intesin... Službenica koja mi je izdala karticu mi ništa nije rekla, samo mi je bacila ispred nosa, potpiši ovde, onde i ćuti par sekundi, ja pitam "to je to?" a ona kao "pa da, to je to"... Jedini Intesin bankomat koji mi odgovara je u Metrou, a kroz par dana me sele na novo radno mesto koje je baš tu na kružnom toku.. :rolleyes:

 

Pretpostavljam da znaš, ali vrlo je važno da imaš PIN kod. bez toga ništa. Drugo, ono što ljudima često ne padne na pamet je da sa tim karticama može i da se plaća tako da ne moraš uvek da juriš bankomat radi keša ;) Treće, jel' to tamo spremno sve za 10ti? :D Pre neko veče vidim do kasno ostajaše :)

 

 

To sam izvalio kada sam došao kući i počeo da čitam one papire i izvalio da se onaj papir sa PINom odlepljuje i da mi tu piše PIN, glupača mi nije ništa rekla, kao da sam ja rođen sa karticom pa znam kako da je koristim, a ja do sada nikakvog dodira sa tim nisam imao..

Spremno sve, svaki dan sam u novom servisu, sređuje se, u četvrtak je svečano otvaranje, biće televizija, dolaze Slovenci, zastupnici iz Vulco, Sava, Good Year.. pa posle proslava  :cheers:  Jel se pojavljuješ i ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter ce izadje na televizor :D

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 4

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awwww, kako bv ja sam mislio da je covek pijan. Sad se osecam glupo :(

 

Sikter, ako ti smeta - prestajem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awwww, kako bv ja sam mislio da je covek pijan. Sad se osecam glupo :(

 

 

Ista stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, nego rekoh da nisam nešto dužan, da nisam nešto uradio što ne treba  :turned:

Podsecas me na jednog drugara. Ukratko: jednostavan, iskren covek. Kad nesto ne zna - odmah kaze. Odatle ja ka tebi kao da se sto godina znamo (kroz slike i upadice) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...