Jump to content
FAS Goran
Bogisha

Moja "srebrna strela" AR 147

Recommended Posts

Beli, nemam problem da mi unutrašnjost auta bude takva. :D Baš je lepo za oko.  :laughing: 

Igore, ja ću da preskočim fazu vraćanja na obične sijalice, ima da skočim odmah na ksenone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam mu dosuo jedno 300g ulja. Za 7 hiljada pređenih kilometara od menjanja, ovo je prvo i jedino dosipanje. Obzirom da je 16v dizel u pitanju, nekako mu dođe i normalno da potrošni malo ulja tako da uopšte nisam zabrinut. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, za skoro 7 godina NIKAD nisam dolio ni kap ulja u JTD, mada uvek vucem onaj ostatak u flasici. Uz sve ostalo, kao Sport Billy :).

Na malom servisu to maltene neprimetno osegne, sto je meni fascinantno za dizel.

Tih 300g mu dodje skoro pola kila na 10 000 km, tj pola razmaka izmedju max i min?

Onako kako ti rekoh gore je i kod vecine ovih mojih JTD-ovaca.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dam kontakt, na ekranu mi izbaci koliko imam ulja... Počeo je ponekad da mi pali kako mi fali jedna crtica od 6(ako se ne varam, 6 crtica je max.). Ponekad pokaže da je pun svih 6 crtica, ponekad da fali jedna. I onda sam ja danas uzeo i odokativno sunuo 200-300g ulja u motor, šta znam, valjda nisam preterao. Kada izvadim merač, fali možda 1/5 da bude pun do kraja.

EDIT:
Ovakva slika je u pitanju na displeju.
Alfa-Romeo-GT-engine-oil-level.jpg
I pri svakom drugom, trećem paljenju mi prijavi da fali jedna crtica. A inače prijavljuje da je pun do kraja.

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tebi negde ne pušta ulje ili da nije turbo malo lošiji? Nešto mi mnogo izađe 300ml+ 1/5 koja nedostaje, to mu u zbiru dođe već nekih 0,5l da je otišlo negde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoguće da je 0,5l.  :o Trebalo bi da je manje. Ostaviću da prenoći, pa ću sutra da izvučem merač da vidim šta kaže posle ovog dosipanja. Pričao sam sa jednim majstorom, kaže da svaki dizel malčice trošucka ulja, a 16v posebno. Ne znam, nisam pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogisha, batali senzore i board, iako su prilicno tacni uvek ih gledam kao cisto opisnu i pomocnu stvar.

Lepo sacekas da se 'ladne masina na ravnom i izmeris na sipci, tu nema greske. Na JTD ti je od min do max na sipci 1 litar ulja, pa prati.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, ostaviću sad da prenoći, pa da vidimo šta kaže merač ujutru.
Trebalo je da izmerim koliko sam dosuo.  :whip:  Pogledaću sutra, pošto sam tek otvorio pakovanje od 1l, koliko fali pa ću znati tačno šta sam dosuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihh, nisam ti ja Igor!  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bre, Vagenovac, nije ovo Igor, Bogisha se igra sa sprejom :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj to da brkate, ipak je incident sa Castrolom mnogo ozbiljniji od jednog bezazlenog pucanja spreja pod pritiskom! :rofl:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tek sad mi ovo kažeš??  :2guns:  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak je incident sa Castrolom mnogo ozbiljniji od jednog bezazlenog pucanja spreja pod pritiskom!

Cuti, Ima i gore, nego se drzi u tajnosti ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricajte bre, koliko sam provalio, ovde nema tajni :) Barem sam ja tako resio odkad sam iskompromitovan od strane pojedinih clanova :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Bogishu i vrhunsko baratanje bocicama pod pritiskom sam upoznat, ali za Igora i Castol nisam.. jer vredi traziti? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Igora niko nije dokazao dok je Bogiša bio siv   :laughing:

 

@Bogiša ne brini za motor, ja bih pre rekao da neki dihtung pušta, možda malo turbo troši i slično, sumnjam da baš motor može toliko da troši. A ako si merio na zagrejanom motoru otuda i taj dodatni višak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dam kontakt, na ekranu mi izbaci koliko imam ulja... Počeo je ponekad da mi pali kako mi fali jedna crtica od 6(ako se ne varam, 6 crtica je max.). Ponekad pokaže da je pun svih 6 crtica, ponekad da fali jedna. I onda sam ja danas uzeo i odokativno sunuo 200-300g ulja u motor, šta znam, valjda nisam preterao. Kada izvadim merač, fali možda 1/5 da bude pun do kraja.

EDIT:

Ovakva slika je u pitanju na displeju.

Alfa-Romeo-GT-engine-oil-level.jpg

I pri svakom drugom, trećem paljenju mi prijavi da fali jedna crtica. A inače prijavljuje da je pun do kraja.

 

Inače po uputstvu 4 crte treba da su pune, a dve prazne (na restyle je tako). Senzor je OK, ali šipka je šipka.

 

147_oil_level.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali šipka je šipka.

 

Samo za Bogishu :stuart: :

 

Screen_Shot_2012_06_15_at_1_20_16_PM.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...