Jump to content
FAS Goran
Madra

Fiat 500L - dnevna svetla

Recommended Posts

Pitanje, da li palite i oborena svetla preko dana? Meni su rekli prilikom preuzimanja automobila da su ona manja svetla, pozicija :question:  i da treba da upalim i oborena kao dnevna svetla?! Možeš misliti!? Po uputstvu, lepo piše da su ona manja dnevna svetla i pale se automatski i tako ga ja vozim. Po gradu viđam 500 i 500L sa obe kombinacije   upaljenih svetala. Ne bih hteo da se ubeđujem sa policijom (našom, makedonskom, grčkom ... ) oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se Grčke policije tiče, neće ti praviti problem oko svetala jer u Grčkoj nije obaveza voziti danju sa upaljenim svetlima ;) Ali trebaće ti aparat za gašenje požara i dva para naočara za vid (ako nosiš). 

 

Na test vožnji su mi rekli da su mala svetla koja se sama pale dovoljna.

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje, da li palite i oborena svetla preko dana? Meni su rekli prilikom preuzimanja automobila da su ona manja svetla, pozicija :question:  i da treba da upalim i oborena kao dnevna svetla?! Možeš misliti!? Po uputstvu, lepo piše da su ona manja dnevna svetla i pale se automatski i tako ga ja vozim. Po gradu viđam 500 i 500L sa obe kombinacije   upaljenih svetala. Ne bih hteo da se ubeđujem sa policijom (našom, makedonskom, grčkom ... ) oko toga

meni su u salonu rekli da su to dnevna svetla, a nisu pozicija jer ne rade pozadi. e sad je pitanje sta je i gde se pali pozicija :question: , jer ono jedino sto mozemo da upalimo su oborena svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se dnevnih svetala tiče i meni su isto rekli. To što odma svetli kada upalite auto su dnevna svetla (sijalica 20W/5W) i nema potrebe paliti oborena svetla jer je 20W sasvim dovoljno i rekao bih veoma uočljivo. Pozicija se pali samo kada se upale oborena svetla. Sijalica iz dnevnih svetala tada svetli sa 5W i to je pozicija za napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pise i u uputstvu da su dnevna svetla,a po zakonu su dovoljna ta napred,nema potrebe za pozicijama pozadi.kad je auto ugasen a prebacim na kratka svetla tada mi se pali pozicija (parking svetlo),samo ne znam dal to od 20w ili 5w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta kaže zakon? Potpuno je logično da su danju dovoljna samo svetla napred, ali korisno bi bilo naći formulaciju u zakonu, ali meni se isuviše spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRL svetla se pale odmah na 500L, samo napred. I to je dovoljno za policiju, niko vas nece zezati. Ako crkne jedna od dve sijalice pojavice vam se zuti trougao sa ! i pisace check day running lights.

Kada okrenete rucicu pale se oborena a na mestu gde su svetlele sijalice dnevnih svetala pali se pozicija (sijalica W21/5W) i pozadi se pali pozicija i svetla tablice.

ako hocete samo poziciju kljuc mora da bude na kontaku i rucica okrenuta kao da ste upalili oborena svetla.

 

а da li znate da po zakonu nocu u saobracaju morate da koristite duga svetla  :question:

a naravno drugi deo zakona kaze a prilikom mimoilazenja ...itd...prebacite na kratka  :unworthy:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel to tebi vec riknula sijalica kad znas? 

Ma zakon nam je cudo... :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, ali nije sijalica, zamenio sam levo desno i opet ne radi leva

ne znam da li je to u garanciji. sad cu zovem radulovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

radulovic ne zakazuje subotom, kaze ima dezurni covek ali ko zna da li ce biti tu ili na terenu :thumbdown:

idem u subotu ujutru pa sta bude :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd... :thumbsup: Drzimo ti palceve. Znaci pod garancijom su svetla, sto je i logicno. Taman vidi i za iskljucivanje pistanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

javice se neko da javi tacnu oznaku sijalice,ali koliko sam shvatio za sad i ne postoji bela takva,jer je sijalica sa dva vlakna u pitanju,jedno za poziciju,jedno za dnevna svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam ja preko eBaya platio nekih 5$ ali mi crkla posle 20minuta rada :-(

ja reklamirao da je poslata neispravna pa mi poslali jos dve. Stavi njih posle 2 dana crkla jedna i onda izvadih sve i vise nisam petljao.

tako da sam odustao od trazenja jer ih vrlo malo ima po netu.

cekam neke "jace" firme da izbace za prodaju. Pa vam mogu javiti ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manji problem je garancija jer uvek možeš da ih zameniš pred servis (mada ne vidim što bi uticalo na garanciju sve dokle god je sijalica po specifikacijama). Veći problem je naći T20 21w/5w canbus LED.

Ako nađeš neke koje rade, ne crkavaju i ne prijavljuju grešku javljaj. Kupujem odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to mislis da ti napravis DIY?! odmah i mene racunaj da kupim :-)

inace jedine koje sam nasao neke "xenon" boja su mi crkle posle 2sata rada :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...