Jump to content
FAS Goran
brdaus

Neos Marmaras preko Bugarske

Recommended Posts

 

Ja obožavam da jedem na pumpama i uvek gledam da uklopim neki obrok sa putovanjem :)

 

A ja obožavam one sendviče što se prave za putovanje :D Ali oni mogu da se jedu i usput :) 

 

Što se tiče kondicije, prošle godine sam dva puta vozio do Bugarskog mora i nazad (oko 900km u jednom pravcu) u roku od 24h i to je definitivno preterivanje. Ali konkretno za Prag, stigao sam za 7 i po sati, a u povratku za 7h. Dakle, samo tri stajanja po vinjetu su mi odnela pola sata jer su svi ostali uslovi bili isti (granica, vreme, ograničenja itd). Da sam stao 3-4 puta do tamo po cirka pola sata vozio bih 2h duže, a to bi me već umorilo... 9-10 sati vožnje je već zahvat. Ovako smo stigli u Prag, odmorio tih 2h što sam uštedeo pa u život... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od trenutka kada krenem na more ja racunam da sam vec na odmoru, zato na putu do mora samo lagano, opusteno, sa uzivanjem. Ne mogu vam reci koliko puta stanem, jer naravno NE BROJIM stajanja, ali od 5-10 puta sigurno. Da se doruckuje negde obavezno, jer na put krecem oko 3-4 ujutru. Stanem 2-3 puta da se obave fizioloske potrebe( imam 3 dame u kolima). Toci se gorivo i seta po rafovima velikih pumpi bar dva puta. Ako se vidi neki lep pejzaz za slikanje, staje se! Ma stanem vise puta nego ovi busevi sto voze na more

PS.

Zato cu verovatno i ici kroz Bugarsku, jer kazu da je priroda lepa za slikanje, moze i lepo da se ruca kod Bugara, a i zadnjih 8 godina idem kroz Makedoniju, pa nam svima dosadilo

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, meni klinke male i ne mogu sebi da dozvolim taj luksuz, ali ko ima mogucnosti i zivaca za to, svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje se probudilo prosli put pred Solunom i trazilo da je mama uzme. Vristala na sav glas te sam popizdeo i promasio skretanje. E onda kad sam provalio i pokusao da se izvucem uleteo sam u neko Zarkovo u solunu i jedva se izvukao jer su me znakovi vodili samo pravo i na svakoj raskrsnici bio znak zabranjeno polukruzno, pa ti pravi prekrsaj u nedelju.

 

Ove godine bas mislim da treba oko 22h da krenem jedino mi cekanje za ulazak u sobu ispiranje zivaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    @ brdaus

 

Da li se i dalje skreće sa magistrale i ulazi u Petrič pa odatle na granični prelaz, mislim da li je popravljena magistrala do graničnog prelaza Kulata?

 

  

Inače, prošle godine sam išao na Tasos preko Bugarske, pa u Solun zbog šopinga, pa iz Soluna autoputem do Keramotija a u povratku preko severne Grčke i obaveznog zaustavljanja u Seru pa na Promahonas.

Auto put kroz Bugarsku je izmišljen kako za naš tako i za makedonski. Magistrala je ravna, auto se ne pomera celim putem dok kroz Srbiju i Makedoniju skače po putu. Deonica kroz Grčku je šarena, najbolji je autoput uz planinu i spuštanje na leru (120 km/h uz kočenje) skoro do predgrađa Soluna, ono kratko parče oko granice je nešto lošije ali sa oko 70km/h se ne oseti, žena i deca spavaju i bude se tek u Solunu ispred prodavnice. 

Imao sam kontakt sa bugarskom policijom, zaustavili su me oko 2:00, noću naravno. Mislim da je u pitanju bilo više to što se dosađuju a ja bio jedini u to doba na putu. Uredno su tražili kintu, posle kraćeg razgovora odlučili su da im od mene ne treba lova i pustili me uz srećan put, ljudi su.

Ove godine najverovatnije opet isto, ako nešto ne pokvari planove.   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz Bugarsku oko 245 km, autoput oko 60 km, mada, treba krajem jula da puste još ono parče (oko 20 km) od grada Sandanski do granice koje se sada zaobilazi i put produžava za nekih 15 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti pricam. Kada sam razmatrao pravac preko Bugarske, mislio sam da je kao u Makedoniji vecinom auto put. E a kad sam skapirao da ima 180km klackanja po magistrali sa autobusima, sleperima i ostalo.......uf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo jutros na Tasos preko Bugarske, trenutno sam u Solunu, sutra nastavljam put. Sve preporuke za ovu relaciju. Na granicama zadrzavanja od 5-10 min. Put skoro idealan, osim sto nije auto put, vec vecim delom odlicna magistrala. Policije bilo na dva mesta, ali nikoga nisu dirali. Potrosnjom sam prezadovoljan, 6.5l pri prosecnoj brzini 77km/h i non stop ukljucenom klimom. Radi se i ta famozna obilaznica oko Sofije, tu je bila guzva 20tak min, to me je i usporilo malo i diglo potrosnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i tebe da pitam.

 

Da li si posle mesta Sandanski išao pravo na granični prelaz Kulata ili si morao obilaznicom preko Petriča pa na Kulatu?

Prošle godine se tako išlo do granice i baš je bilo smorno na kraju pred ulazak u Grčku. Računam da je godinu dana dovoljno da naprave deo autoputa od 20 km kroz ravnicu do granice, nije to Srbija sa svojim koridorima.

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je kao u Srbiji. Radi se i dalje taj deo. I ja sam isao kroz taj Petric, zaboravih da napisem. Takođe me ugusio taj deo puta, pogotovo sto sam isao iza dva slepera, a oni semafori bas kratko traju, pa samo po jedan uspe da prodje na zeleno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste razmisljali o varijanti od Kulate preko Seresa do Nea Vrasne pa onda ka Neas Marmarasu (da izbegnete Solun)?

Po ViaMichelinu deluje kao da se mnogo kruzi kada se ide preko Soluna.Inace,i mi u septembru planiramo preko Bugarske do Nikitija tako da jedva cekamo sto Mirkove sto Bojanove putopise  :coffee:

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane lepo se ti nama okupaj i uživaj te na odmoru. 

Koliko ti je trebalo km do Soluna i koliko vremenski ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Soluna sam isao sa namerom, u soping, tamo sam prespavao, doruckovao, pa oko podne krenuo ovamo do Tasosa. Nema pojma koliko je tacno km do Soluna, oko 550-600, a nisam ti merodavan ni za vreme, jer sam nebrojeno puta stao, dva puta bas duuuugo, u Bugarskom Meku i Dzambu ispred Soluna

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ LOL, ovo prvi put čujem za Grčku, upozorenje takve žustrine. :) Ja se tamo osećam sto puta bezbednije nego u Srbiji. Bio na Tasosu pre par godina, ništa od toga nisam primetio, doduše apartman je bio u nekom maslinjaku, na ivici gradića, nema žive duše, mir i tišina... :)

Možda se tamo krade jer su blizu Bugarskoj!!!

E preseliću se u tu Grčku kad tad!!!

Tasos, kakav miris i lepota. Pivce, setnje, klopa.....krofnice, kukuruz. Uhhh

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krade se i to dosta, prosle godine na Tasosu mom kolegi odneli sve iz gepeka (nije pokrio gepek zastorom), njegovom prijatelju uzeli torbu iz oktavije. Posle kad su vratili film setili su se da su se neki bugarski automobili muvali po parkingu tj parkirali tako da zaklone automobile. Oni su bili 10 m odatle.

 

Inace svuda po grckoj se desava da se kasno nocu lopov usunja kroz terasu i odnese neke vrednije stvari. Kada sam pitao ove godine jednog naseg coveka koji 20 godina zivi na Skiatosu u vezi toga on mi je izneo teoriju da te kradje vrse nasi ljudi i ljudi koji dodju sa grupom, nebitno da li su u pitanju italijani, rumuni....Obicno prvo vece kad su ljudi od puta najumorniji.

 

To se desava bukvalno svuda, na zakintosu (obicno albanci), mom prijatelju se desilo na severu grcke, ove godine nekim ljudima na skiatosu. Ja mislim da to radi neko blizak ljudima koji odrzavaju apartmane i poznaju ih jer kad upadnu po mraku tacno znaju sta i gde da traze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stavrosu , Stefanidis drže ruskinje i nikad nije falila ni piksla sa stola.

Nikada nismo imali problema na letovanjima mada nikad se na zna. Uvek treba paziti na stvari i ne upadati u oči. Naravno u kolima se ne ostavljaju nikakve dragocenosti ni dokumenti.

Najsmešnije od svega u Egiptu smo imali sef sa šifrom koju sam unosiš / menjaš. Šta reći kada bi neko uleteo u sobu, bez blama sef pod mišku i niz džadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...