Jump to content
FAS Goran
setozar

Lancia Lybra 1.8 - kaplje ulje ispod motora

Recommended Posts

Pozdrav,imam pitanje posto sam pre deset dana kupio auto lancia-lybra 1.8 benzin-plin 2001,godiste,i posle dva dana vidim da mi kaplje ulje

ima po jedna-dve kapi  po nocu,kad duže stoji,ili po danu

išao kod majstora,i on kaze da je to verovatno na semeringu kod radilice,kao to treba da se sve skine,70 eura da se zameni semering.

 

Zna li neko nesto o ovome,i koji majstor je dobar,za ovaj posao.Inace sam iz vrbasa.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena za zamenu semeringa je ta,semering nije skup ali mora da se skida menjac. Nije lose da proveris kakvo ti je kvacilo,ako je za zamenu da odradis istovremeno,ispadne jeftinije (iz licnog iskustva pisem). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izračunaj koliko planiraš da zadržiš kola i koliko ulja iscuri / koliko doliješ na 1000 km. Ako nemaš pare probaj one aditive Liqui Moli , nekad pomognu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem je tako poceo, vozio sam nekih 6 - 8 meseci tako a sad curi podosta. Mora da se skida menjac i zameni semering. Semering corteco je oko 1600 din. a zamena zavisi od majstora do majstora. 70 e je realna cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja nešto da dodam po tom pitanju.

Pošto je mene zadesila zla sudbina, pa sam morao da odradim čitav motor zbog greške prthodnog mehaničara, zamenjen je i taj semering na radilici.

Ako je ulje curilo zbog njega, sada više ne curi tu, ali curi na drugom mestu, tj. na deklu menjača.

I to vidim (od kad sam skinu šus pleh zbog zamene viljuške) da mi svakim danom iskaplje fleka veličine 15cm2.

Htedoh reći da ne mora da znači da je na semeringu radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram sada i ja da dodam nesto. Kod mene nije semering na radilici nego semering na poluosovini koji kosta 270 din. Ne mora da se skida menjac, nego se samo iscupa poluosovina i to se zameni. To je jos jedno od mesta na kojima curi ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel mogu da znam kako se proverava ulje u menjaču? Treba da dolijem pa koliko ode u njega, jel tako?

Iskreno, volim Lybru, fin je auto, ali sam uložio i mnogo, mnogo više nego što sam uopšte zamišljao.

Z 101 sam vozio 10 godina i jedino veće ulaganje je bilo zamena dihtunga glave, što sam sam uradio.

Pri tom auto je bio 78. godište!!! Toliko o kvalitetu i averziji prema zastavinim vozilima :) Uz redovno održavanje svaki je auto dobar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas na boku menjaca cep koji odvijes I gurnes prst u rupu I proveris nivo ulja moras ulje da napipas ako mozes onda je to dovoljno ulja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakim danom naučiš nešto novo! A da li zavisi od dužine prstiju :) Danas menjam desnu viljušku, pa ću ujedno da pogledam i ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima merac na menjacu, samo ga je malo teze dohvatiti. Ide ulje 75W80 ili 75W90 u zavisnosti sta je sipano ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zavisi od duzine prstiju, nego bi trebalo da curne ulje samo ili ako gurnes prst da bude ulje tu u ravni, a ne da zavlacis prst u dubinu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...