Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Letovanje nikad nije bilo bliže - FAS servisna akcija

Recommended Posts

^^^  Aj molim te kada zavrsis sa tim reci kakvo je iskustvo. Interesuje me jer bi kod njih isao. Zanima me da li se dobija od njih izvestaj sta fali kolima, ako danas pozovem za kad me zakazuju...Hvala

Trebalo bi da se dobije izvestaj.....Mislim svi drugi su ga dobili. A sto se tice zakazivanja ja sam danas za sutra zakazao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, interesuje me za taj Auto MIG iz Niša. Imate li još iskustava?

Sme li da se prisustvuje kontroli vozila ili mora da se šeta... :-) obzirom da dolazim sa strane, a Niš mi je nekako najbliži?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako smo poceli sa prozivkama, evo ga onda:

 

libra-123456789.jpg

 

odmah sam ovo uslikao i spremao da postavim, ali nikako da ugrabim vreme,

 

sve u svemu, kod mene sledeca situacija:

 

-gumica na meracu ulja vlazi (ne curi)

-zadnje gume lose (porucene druge jos zimus - cekam)

-prednji diskovi za zamenu (zadnji jos jedne polocice mogu da teraju)

-prednji amortizeri losi (juce reseno)

-zadnje desni nije bas najbolji

-2 gumice pozadi na traverzni (lupkaju, propale)

-1 gumica nepred desno na viljusci (ne lupka ali je napukla, preporucuju zamenu)

 

to je to kod moje libre, ja sam zadovoljan, obzirom da sam vecinu stvari znao. jedino me brine ova prva stavka sa njihovog izvestaja, zaboravio sam da ih pitam, sta znaci?

 

@ tomasher, ne dozvoljavaju da prisustvujes intervencijama, ali imas veliko dvoriste i brdo 500 l-ova u puntica da razgledas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he ja sam kibicovao , sa strane. U principu ne rade ništa što nije logično. Sve isproverava sve vizuelno i priključi auto na dijagnostiku da očita parametre. Napiše šta nije u redu itd.

Meni su za moj spisak , sa sve zadnjim gumama, metlicama brisača , zamenom ulja tražili 35000 rsd , što na prvu loptu deluje mnogo. Međutim , ako se to "razbije" i radi jedno po jedno, pa nešto (metlice brisača napr.) odradiš i sam imaš za dva meseca auto u full-u i za manje pare. Tako da je akcija za svaku pohvalu. Lepo bi bilo da neko pita koliko košta ovakav pregled mimo akcije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

^^^  Aj molim te kada zavrsis sa tim reci kakvo je iskustvo. Interesuje me jer bi kod njih isao. Zanima me da li se dobija od njih izvestaj sta fali kolima, ako danas pozovem za kad me zakazuju...Hvala

Trebalo bi da se dobije izvestaj.....Mislim svi drugi su ga dobili. A sto se tice zakazivanja ja sam danas za sutra zakazao. :)

 

Jasno mi je manje vise sve, ali me interesuju impresije iz licnog iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio nisam saznao nista novo sto vec nisam znao.....huh..... Sve je proslo veoma ok dobio sam izvestaj i sve su mi zavrsili za 25 min :D Sve u svemu all good :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja dodam moje impresije,

zovem juce "Bogunovic", kazu zauzeti su do kraja meseca :thumbdown: , ma da,

nazovem "Radulovic", zakazu mi za danas u 10h,

dodjem u 9;55, predam kljuc, popune obrazac, dok sam prelistao SAT zavrsili su proveru, otprilike za 25 minuta

 

evo sta su nasli kod mene

 

CAM00250.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogunovic jeste zauzet, pre nedelju dana sam ih zvao i rekli mi da mogu 30. jula da dodjem na proveru, u medjuvremenu sam bio kod Radulovica gde je sve zavrseno za 15ak minuta a pritom mi nisu proveravali ubrizgavanje, isto su mi rekli za plocice ali dodali da leva manzetna treba da se menja i da mi curi ulje na zadnjem semeringu radilice. Kada sam pitao kakvi su mi diskovi jer znam da su losi, receno mi je da su super i da nema potrebe da se menjaju!!! Posto nisam ubedjen u njihovu proveru, servis kod Bogunovica nisam otkazao jer mi treba "drugo" misljenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u četvrtak u AK Kompresor u Patrijarha Dimitrija. Rekli su mi da mi je hitno za menjanje sledeće: sva četiri amortizera i opruge, zadnje viljuške i kvačilo. Takođe su našli oštećenje karoserije, rekli da ne radi ABS i ručna i još neke sitnije stvari. Poslaće mi predračun na kućnu adresu, možete misliti koliko će to biti, ja cenim oko 1500 evra.

 

Inače imam vrlo krute amortizere i opruge, sportske, i baš trese po rupama. Nisu baš u sjajnom stanju, ali ih je gledao trapadžija pre dva meseca i rekao da su OK. U subotu odem kod još jednog trapadžije i rekao je da je sve OK. Takođe isto važi za viljuške.

 

Što se tiče ABS i ručne, sjebani su mi ABS senzori na prednjim točkovima i gore obe lampice, što znam od ranije. ABS, naravno, ne radi, ali ručna radi savršeno i lažno gori lampica. Oni su dijagnozu postavili na osnovu lampica na instrument tabli.

 

Što se tiče kvačila, zuji mi nešto kad ga pritisnem otkako sam prošao kroz veliku rupu u Bukureštu pre 8000 km. Ipak, nisam imao nikakvih problema, šalta sve lepo, hvata nisko kao što je i štelovano. Rekli su mi u drugom servisu da može godinama da mi radi tako, da ne vredi da se popravlja dok radi...

 

Takođe, na spisku je provera klime i akumulatora, a to nisu uradili (imam model sa klimom). I još, postavili su me na neki trosed u salonu dok su pregledali automobil, tako da nisam mogao da vidim šta rade. Taj deo mi se takođe ne sviđa.

 

Zaključak ove duge priče je da u AK Kompresoru imaju vrlo visoke standarde, pa ono što je drugima ispravno, njima ne valja. 

Edited by munja100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravu nisu videli zadnji mastan amortizer (na treskalici pokazao 15 %), a videli su luft na viljušci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se vratih iz Bogunovica i kazu da je auto u odlicnom stanju i da nema problema, da oni tu nista nemaju za preporuku da se popravlja/menja. Imao sam dobar pogled na servis mesto i video sam da se lik bas potrudio, zagledao auto sa svih strana, ljuljao, pritiskao, dizao haubu nesto proveravao, motao volan levo desno, dizao na dizalicu zavlacio se ispod... u svakom slucaju, sam pregled je trajao duze nego kod Radulovica. Naravno, ono sto je kod Radulovica uoceno kao kvar (leva manzetna do menjaca, i curenje na zadnjem semeringu radilice) ovde nije primeceno, ali i ne cudi me jer auto mi nigde ne ostavlja fleke od ulja, a redovno i sam kontrolisem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...