Jump to content
FAS Goran
Bimba

Bimbin Fiat 500L Nacionale

Recommended Posts

Meni se to dešava svaki dan, auto mi je parkiran na Dorćolu. Nema parking mesta bez drveta i svraka/vrana/golubova na njemu. Još je i do skoro bila sezona dudinja. Usran crveno svaki dan..... Nije za sekiraciju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje:

Kojom jačinom Vam duva ventilacija u kabini?

Kod mene je slučaj da na "jedinici" gotovo da se išta oseti, tek na "dvojci" je upotrebljivo ali tada se i čuje. Takođe, centralni deo manje duva nego bočni otvori, a centralni deo iznad radija se gotovo i ne primećuje da postoji. Ovako je od prvog dana od kako je auto kupljen - znači nije došlo do nekog začepljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za tu preraspodelu, ali ovako, kada je sve odvrnuto, ne duva svuda isto. Najjače je sa leve i desne strane, pa sredina dole i na kraju sredina iznad radija.

Takođe, da bih rashladio ugrejan auto, moram okrenem na trojku da bi bilo nekog rezultata posle 5min...

Sve ovo govorim u poredjenju sa drugim autima koje imam prilike da vozim, jer mi ovo deluje preslabo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš zadovoljan kako mi duva :D Klima mi obično radi na 1 ili 2 i to okrenuta prema vozaču i nogama dok ne rashladi, a posle na šoferku i noge. Da bi ugrejanu kabinu rashladio potrebno je da cepiš na 3 ili čak 4 da bi je brzo rashladio, posle vrneš na 1. 

Prelistaj malo uputstvo, mislim da ima deo oko hlađenja i grejanja kabine kao i odmagljivanje stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek tako ako razdelim - ka vozaču i noge i dvojka je malo. Uvek okrećem da duva samo ka vozaču - kada hoću da se rashladim, ili samo šoferka za odmagljivanje... I sve to uvek na dvojci, da je jedinica, čekao bih bar minut da odmagli šoferku, ovako na dvojci to uradi za desetak sekundi.

Ne bih voleo da je ovo samo moj subjektivni osećaj pa da zbog toga davim ljude u servisu... Zato bezdušno davim kolege na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto ventilacija i klima. Meni klima uvek stoji na 1(mada je retko i koristim jer volim prozor),a  ventilacija na 2-3. 

I kad si stigao da koristiš klimu?  :laughing: Ja jutros samo što grejanje nisam upalio, a i večeras je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, danas beše na Suncu, pa treba i klima, da ne šlogiram kad izađoh sa posla...

Ali, kako god, bilo ventilacija, bilo klima, za moj ukus slabo duva

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad si stigao da koristiš klimu? :laughing: Ja jutros samo što grejanje nisam upalio, a i večeras je tako.

Idi bre Igore, ko bi rekao od tolikog grmalja da je zimogrožljiv

Tek jutros mi je bio prvi put u poslednja dva meseca da nisam palio klimu u kolima, kući ili na poslu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda samo rano ustajem :) Juče krenuo u majici kratkih rukava i na bordu ispisuje 13 stepeni, malo li je.

Ja ni kod kuće ove godine nisam upalio. Samo na prethodnom poslu nisam gasio jer je kancelarija na 16. spratu i svuda oko nas su prozori pa kada upeče nemaš gde da se sakriješ,a  roletne blokiraju da ne bismo nekog perača prozora slučajno oborili  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klimu pališ zbog drugih kako im ne bi pokvario ugođaj i umanjio vidljivost.

Inače izbegavajte da usmeravate u noge ili na sebe. Reuma opasna stvar.

Najbezbolnije je ka šoferci, jer i onako hladan vazduh pada dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha, ko to još ima ?

Neće do bije direktno u glavu.

A ako smeta uvek mogu suncobrani da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, meni dobro duva na onom gore, cak ga malo i snanjim da bi vise islo na ove manje , brzine mi se ne svidjaju, 1 nista 3 preglasna. Ujutru kad je hladnije i picim autoputem vise vazduha ulazi bez ventilatora nego na 1 brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu negde od 70-80 km/h više ulazi vazduha od brzine nego od ventilatora, vidim svaki dan kad raspičim 120 na mostu na adi.

 

Meni smeta to što kada je jako toplo ventilator na 2 ne hladi dovoljno a na 3 je preglasno a na 4, što neko reče, ko da poleće helikopter.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre ljudi, ne vozite skupe automobile pa da namestis temp.koliko zelis pa da duva sa svih strana i da ne primetis odakla a samo ti milina :)

Jeftiniji auto, to je normalno tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo možda ne hladi ali zato greje :laughing:  (iz ličnog iskustva kao bivši vlasnik)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...