Jump to content
FAS Goran
Bimba

Bimbin Fiat 500L Nacionale

Recommended Posts

brzine mi se ne svidjaju, 1 nista 3 preglasna.

I ja imam isti problem, jer ne znam za koju od ovih 8 brzina ventilatora da se odlučim  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Zhorz - isto je sve to, da se ne mlatim po servisu

Bimba, meni dobro duva na onom gore, cak ga malo i snanjim da bi vise islo na ove manje , brzine mi se ne svidjaju, 1 nista 3 preglasna. Ujutru kad je hladnije i picim autoputem vise vazduha ulazi bez ventilatora nego na 1 brzini.

Na ovo sam mislio - nije mi se update-ovao na mobilnom pa nisam video ostale komentare

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem, jer ne znam za koju od ovih 8 brzina ventilatora da se odlučim :p

I ja imam 8 na 500L-u, ne vidim razlog za ovu "packu". Takođe, ništa se ne čuje do pete brzine. Šesta i sedma su podnošljive ali ih automatika nikad ne koristi je nema potrebe. Jedino ako prebacim u manuelni mod a i za tim nema potrebe. Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bimba

mislim da je to normalno, i kod mene isto tako radi. ventilator na 1 koristim samo zimi, da odrzava dostignutu temp., inace obicnim danima 2 a kad je toplo - oko 30 stepeni 3...

sto se tice otvora i usmeravanja, kad je bas bas vruce okrenem par minuta prema meni, a zatim od sebe... al nejednako rade... putnici nazad obicno kazu ne duvaju, a kad se sagnem i stavim ruku onda tek osetim... vazno je da se niko ne buni da mu duva

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I ja imam 8 na 500L-u, ne vidim razlog za ovu "packu". 

Imaš ti, ali nema žorž  ;)

"Packa" nije upućena ovima sa automatskom klimom. I nije ni malo omalovažavajuća, već je šaljive prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

brzine mi se ne svidjaju, 1 nista 3 preglasna.

I ja imam isti problem, jer ne znam za koju od ovih 8 brzina ventilatora da se odlučim  :p

 

 

Jači smo celih 12.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo moje statistike

 

Screenshot_2014_09_03_20_40_06.jpg

 

Screenshot_2014_09_03_20_40_28.jpg


Nesto me zeza Uconnect - nikako da uspem da skinem podatke sa flash-a pa se vracam starom dobrom Carango aplikaciji a ovo su podaci merenjem od cepa do cepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super potrošnja inače konačno da stignem da pohvalim Bimbu na odličnom topicu i po meni realnom opisu svog ljubimca... Pozdrav i svako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Bilo je tu mnogih prica ali ih moderatori isekose i napravise nove teme... (nisam bas razumeo sva pravila foruma - cime nesto pomenem kao pitanje - op naprave novu temu)

 

Evo sada se malo potrosnja smanjila - iako je pred kraj zime. Sada je 6.265 l/100 km od cepa do cepa, prosecna brzina oko 42km/h (1/3 grad, 2/3 Ibarska). Po bordu bi bilo oko 5.8. Mada, eco drive me lose ocenjuje u ubrzavanju (2 zvezdice od 5) - malko zustrije vozim... 

 

Zahvaljujuci ljudima na forumu, promenio sam nacin voznje jer dosta prelazim mesecno pa mi je bitno da li sam izduvao u vetar 200 eur ili 180eur   :(

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad istekne garancija tng...i preporodices se. Ja trošim 600 do 650 din.na 100 km.....umesto 1200 do 1250 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam pojma, o gasu sam razmisljao u pocetku, gotovo da sam bio siguran da cu ga ugraditi posle 2 godine. Sada planiram da uzmem i ovu produzenu garanciju od jos 3 godine - koliko god da mi je to nemilo, mislim da je neophodno. Ne znam kako bi tu isla ugradnja nekog gasa van ovlascenog servisa, jer mi se ne daju duple pare ovlascenima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage moje, dragi moji

 

Da se odjavim sa foruma jer je 500L prodat još prošle godine u julu. U neko optimalno vreme jer ga nisam dao u bescenje, a opet ta dobijena cifra mi je bila dobar procenat učešća za sledeći novi auto.

 

500 L je u odličnom stanju, korektan potrošač (prosečno 6l/100km od kako je kupljen - to je tako bilo a ko ne veruje i ne mora), porodični auto sa poznatim performansama 1.4 atmosferca, dovoljno prostran i pouzdan da se porodično krene bilo gde, bilo kada.

 

Za 8 godina koliko je vožen i pređenih 185k, bivalo je sitnica koje mi ne kvare opšti utisak. Uglavno m je sve rešeno u garanciji ili onoj produženoj (2 godine) pa nije ni vredno pomena. Kako su se garancije sabrale na 4 godine, preostale 4 godine, auto je vožen bez kvarova vrednih pažnje - menjani diskovi i pločice, sajla ručne, prednji silen blokovi... Sve u svemu ništa.

 

Na žalost glavni razlog prodaje je drastičan pad tržišne vrednosti (u poređenju sa lošijim i starijim autima drugog brenda)  i najvažnije, što je i presudilo, enormna potrošnja ulja - oko 2l/5000km. Sipao sam MOTUL X-CLEAN 5W40 C3 8100, dok je originalnu Sleniju trošio i 3l/5000km. Hvala Bogu, ljudi koji su Fićka kupili od mene su veoma ozbiljni u održavanju pa su samo kvalitetno nastavili i za sada nemaju problema (osim ulja gde se potrošnja nije povećala sa Motul-om). Naravno da sam im ovu činjenicu nagovestio pre prodaje, i dan danas smo u kontaktu (na opštu sreću ne zbog eventualnih problema sa Fićkom).

 

Zahvaljujem se svim komentarima na forumu koji su doprineli boljoj obaveštenosti svih nas o ovom autu koji mi je i dan danas ostao drag. Osim pojedinaca, sa mnogima se nisam sreo, ali to ne umanjuje moje zadovoljstvo jer forum i dan danas posetim - onako kao gost.

 

Svako dobro Fiat-isti, vidimo se opet!

 

Molim moderatora da Lock-uje temu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Bimba said:

Zahvaljujem se svim komentarima na forumu koji su doprineli boljoj obaveštenosti svih nas o ovom autu koji mi je i dan danas ostao drag. Osim pojedinaca, sa mnogima se nisam sreo, ali to ne umanjuje moje zadovoljstvo jer forum i dan danas posetim - onako kao gost.

Svako dobro Fiat-isti, vidimo se opet!

Svakako si uvek dobrodosao i na forum i na FLCS okupljanja ;) .

Dosta ljudi promeni brand, pa ostane ovde zbog druzenja, medjusobne pomoci i razmene informacija. To svakako doprinosi bogatstvu foruma - pre svega sto se tice ljudi, koji su osnova svega. I korisnih stvari koje se ovde mogu pronaci.

Svako dobro i tebi i srecno sa novim izborom automobila, puno bezbednih kilometara!

PS: Na tvoj zahtev, zakljucacemo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavismo za jos neki eventualni komentar. Zakljucavamo temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...