Jump to content
FAS Goran
Zhorz

Fiat 500L 1.4 - drhtanje papučice kvačila?

Recommended Posts

evo opet mene

kada stisnem kvacilo i drzim, osecam male vibracije, mislim da su od druk lagera , veoma su male vibracije ali se osete kad vozilte u laganoj obuci bez dzona.

kad ubacim u rikverc mislim da se pojacaju...

 

ako nadjem jos dvojicu sa ovim siptomima ne idem u servis  :2guns:  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druk lager ne zna da li je rikverc ili prva.......vozi samo i ne obracaj paznju baš,baš na svaku sitnicu.

svidelo mi se ovo "kad vozilte u laganoj obuci bez dzona" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolima sam nikad nisam imao te simptome.

Ali na znatno većim mašinama uvek se loše završilo, tj otkazom nekog od cilindra kvačila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije druk lager....

naj verovatnije je u pitanju lepeza korpe zato sto je sve jos novo.... I sve pomalo zulja grebe hebe ponosne vlasnike 500l-a....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,ne bih da te plasim ali ja tih vibracija nemam,juce sam dosao s mora tako da sam vozio i bos,ali nema nikakvih vibracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema ni kod mene vise.....juce smo proveravali na okupljanju....valjda je leglo kako treba :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se na 3000km predjenih zalio ovde na forumu, da imam vibracije na kvacilu u pitanju je novi Punto Classic, i meni su rekli ma sve je OK, umisljas.

E pa sa na nepunih 7000km, moje kvacilo se i zavanicno raspalo, auto proklizava ko lud, vise ne moze da se vozi...

 

Eh sta ti je kvalitet, prva ugradnja...

 

Ja svoj auto da uspem da sredim i na dobos, nadam se da su taj 500l, ipak od malo boljih delova pravili...

 

I da, nema tu sta da vibirira, ako se sastavi kako treba, od ispravnih delova...

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa mojim 500L 1.4 presao oko 2K km, jos uvek papucica kvacila povremeno drhti.

Drhtala je od samog pocetka, ali kao sto je Zhorz opisao, veoma nezno. Problem je sto se to desava povremeno, tj nisam uspeo da utvrdim u kojom situacijama, javlja se potpuno sporadicno nevezano za nacin voznje pa kako reklamirati, osim opet ostavljati auto u servisu na testiranje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, u pitanju je vrlo nezno podrhtavanje, znaci ni u kom slucaju kvacilo ne vrsi povratni pritisak na nogu vec se osecaju blage vibracije, vise kao strujanje. Nazalost, nisam uspeo da utvrdim kada se desava niti mogu da isceniram podrhtavanje svojom akcijom tj nacinom voznje. U narednom periodu cu bas voditi racuna i ako uspem da primetim neku logiku u navedenom podrhtavanju to cu napisati ovde. Jedino sto bih mogao da izdvojim da se najverovatnije podrhtavanje desava samo kod stani-kreni sistema voznje a ne pri visim stepenima prenosima ali to je verovatno sto se tada noga duze zadrzi na papucici kvacila. Juce sam podrhtavanje osetio kod startovanja automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti skace auto,osecas podrhtavanje pri polasku? Ne mogu da verujem,nov auto,a problem sa kvacilom,van svake pameti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na NOVOM Puntu classicu, vec drugo kvacilo i reklamaciji, prvo proklizalo na 7000KM, drugo trese posle 500 km.
U servise se ne uzdaj ako jasno ne ukazes na okolnosti problema, takodje svako odlaganje eventualne reklamacike, raste sansa za argument da si ga sam upropastio. Kvacilo ima specijalni status u Fas garanciji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrhtavanje se oseca samo u formi tog strujanja na pedali-povremeno ne kod svakog polaska. Ne podrhtava u smislu da se trese prednji deo auto kod polaska. Koliko sam uspeo da procitam, generalno svi 1.4 benzinci 500L imaju problema sa nekom vrstom poskakivanja/cimanja kod kretanja ali ni to svaki put. Ako si neverovatno pazljiv, a takav sam postao ne poskakuje niti cima kod kretanja.

Izvinjavam se na duplom postu, nisam siguran kako da editujem post preko telefona. Hvala na savetima svima. Da bax76, procitao sam tvoje probleme a zbog raznih problema sa mojim 500L znam kako se osecas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrhtavanje, mozda moze da bude i do obaranja obrtaja motora, pri polasku.
Treba da poznajes mehanizam spajanja, samo spajane i odvajanje kvacila je visefazno. U prvom momentu druk lager ide ka lepezi, pa onda on povinje da se kotrlja, pa potom ode pritisak na lepezu korpe, u tom teenitku lamela polako dobika slobodu i krece da proklizava, da bi je na kraju tek skroz oslobodio.
Dva su momenta kad nesto moze da vibrira, prvi je kad druk lager leze na pera jorpe, drugi kad korpa zarvara lamelu.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osećam vrlo blage vibracije preko papučice kvačila u dva slučaja: 

 

1. Kada radi klima, 

2. Kada auto postigne okruglo 50 Km/h a još uvek nije zagrejan (tada se malo i zvuk promeni); ako usporim ili ubrzam gubi se zvuk i nestanu vibracije o.O

 

U svakom slučaju ne pridajem neki značaj tome. Ne može da bude u pitanju nikakav kvar. 

 

:guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa generalno jedno su blage vibracije koje se prenose ko zna odakle, drugo su blage vibracije usled lose centriranosti elemenata kvacila, koje se osecaju tokom rada sa kvacilom.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa kvačilom postoji:

 

- ako je otežano ili onemogućeno prebacivanje brzina.

- ako proklizava (rastu obrtaji ali nema rasta brzine)

- ako trese auto pri kretanju iz mesta

- ako ostane pedala na podu, ako se ne vraća ali nije baš da ostane na podu, narodski rečeno ako ''propadne kvačilo''.

 

Mišljenja sam da su sve ostalo ''steva žigon'' problemi po sistemu mom auto objektivno nije dobro... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...