Jump to content
FAS Goran
djuzoran

Croma 2009., 1.9 multijet, 120 KS

Recommended Posts

da, ovaj sa momak sa tehnickog dosao gore u kancelariju/cekaonicu i kaze Hyundai ima zatamljena prednja stakla, jel vam dao atest,

nije, sacekaj da se vrati, kada se vratio pokazao im atest iz glas servisa i bilo sve ok

ja sam shvatio da ga ne bi pustili, jer mu je ovaj rekao da ne sme da ima zatamljena stakla bez tog atesta

 

inace, ovom momku sto je pregledao auto je trebalo 5sec da vidi da su zatamljena stakla, bukvalno je podigao prozor posto je bio spusten i krenuo gore u kanc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sacekacemo malo sa staklima :)

Pitanje:

Gde kupujete rezervni komplet sijalica, ono sto po zakonu mora da se ima.

H1 je ona glavna, pa jel se kupuje H1 komplet, ili svaka sijalica posebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice po novom nisu potrebne. Ali zbog sebe bolje da ih imaš. Ja sam kupovao Osram u Metro-u. Bile jeftine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo izvestaja vezano za MOL....

Naime kada sam istrosio NIS, sipao na molu...

Utisak je da je potrosnja manja (nekako mi se sprorije spusta kazaljka), no to je subjektivno.....

Po putnom racunaru, potrosnja mi je manja za 0.2 (nekad ide i do 0.3) litra na 100 km, no mislim da ni on nije pravo merilo, ali sad sam krenuo da vodim evidenciju o potrosnji pa cu tek za par meseci imati prave rezultate..

 

Pitanje, gde mogu da kupim ovaj cep? Ima li ga u radnjama ili moram da trazim po otpadima?

croma_Cep.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mol je zakon za ED. Što se čepa tiče pozovi ap sport, kit komerc, deltu, neko će imati pa ako bude skupo onda vidi po otpadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavljam da budem odusevljen sa Cromom...

 

Probao je po prvi put na otvorenom, dok sam isao za Kursumliju....

Sam iz Beograda :) pa rekoh da vidim od cega je pravljena (tako sam i Yarisa kada sam ga kupio samo jednom overio da vidim koliko ide i kako podnosi put)...

 

Pa, jel, MOL pumpa, reset brojaca i cepaj brale..

 

Znaci crvena zona je na 4.500 obrtaja... Ja sam isao samo do 3.500 obrtaja i tada razvija skoro 200km...

Malo sam se zezao..140-170, cisto da vidm ponasanje i mogu ti reci da ne oseca, 6tom sve vreme..

 

Potrosnja do iskljucenja za krusevac je 6.4, posle magistralom do kursumlije (nekih 100km) potrosnja pala na 6.2, i tu je ostala celim putem nazad do Beograda (isao sam preko Nisa nazad) ali sam vozio ~ 130-150, nisam imao vise zelju za vecom brzinom, a mislim da na nasem autoputu i ne treba vise :)

 

Sto se tice osecaja voznje, extra je, milina voziti, za razliku od Yarisa (koji jeste 2 klase manji i znam da nije za poredjenje ali eto poredim :-)

6ta vuce extra, uz bubanj potok bez problema izvlaci do kraja sa 130km..

Mogu da zamislim kako bi vukla ona sa 150ks, mene i ova sa 120 odusevljava :)

 

Nisam se pokajao...Jedina stvar koja mi je zafalila su one zavesice na zadnjim staklima :( njih nemam a mislim da je super stvar..ostalo....svaka cast talijanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim molov benzin i prezadovoljan sam,menjam brzine kao da vozim dizela (na 2000 obrtaja) a ide savrseno i pritom manje trosi,u odnosu na nisov benzin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, retko gde pre nego da sam kupio auto da sam nasao kako trosi. Samo sam citao o tome, pa evo da pomognem nekim buducim vlasnicima Crome.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/581176.html

Na linku iznad je potrosnja sa sve komentarima gde je gorivo kupljeno.

Par napomena u vezi gradske voznje. Dobar deo gradske voznje mi je upalim auto, vozim 3km do vrtica. Ugasim, odvedem dete u vrtic. Upalim auto 2km do posla ugasim, Skazaljka za temperaturu se i ne pomeri sa nule, tako da ovo nije stvarni reper za gradsku voznju.

 

Ono sto sam primetio je da prva i druga trose najvise, tako da ako ima puno stani kreni, potrosnja moze da ide i do 10l u gradu.

Autoput - do 130 km/h sestom brzinom trosi manje od 6. 130-150 km/h trosi u proseku 6.2-6.4 (po kompjuteru).

Magistralni put (Celije - Krusevac - Kursumlija), lagana voznja ~ 60-100 km/h, potrosnja je 5.5.

 

Na linku iznad mouse on over na oblacicu, imate info gde je gorivo sipano, ali potrosnja za taj red se odnosi na prethodno sipano gorivo (ako sam bio jasan).

Eto, nadam se da ce nekome pomoci, ja i dalje nastavljam unos na linku iznad.

 

Na kraju, i dalje, prezadovoljan sam sa autom. Za ovih 6000 km, na autu( da kucnem u drvo) nista dodatno nije radjeno, nadam se da ce tako ostati i do Juna, kada idem na godisnji servis kod Gorana :-), pa na more :-)

Edited by djuzoran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra masina!Prava ladja.Sad kad cale proda pasata nagovaram ga da kupimo ili cromu ili 159.Ja sam imao onu 2007. ali ne restajling i malo je reci odlican auto samo sam ja napravio gresku i kupio benzinca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam se nadao, ja sam prezadovoljan,. Dosta ima za procitati o namestanju kilometraze, lickajnu i slicno.. na placu gde sam kupi auto, bila je croma 2008 sa 120 000km. Ova moja bila 2009 sa 163 000 km.

 

Dosta mi je i Goran pomogao jer sam vozio 2 crome kod njega pa sam se odlucio za ovu, skuplju celih soma ipo od one druge, ali se pokazalo da vredi.

 

Drugi razlog mi je bio cena servisa (imao sam yarisa pre, drugar mi je kupio polovnog nisana, drugi corolu) i cena servisa ubija..a ako rikne neki deo, takodje se hvatas za glavu..

 

Ovde, 300 e veliki na 5 godina, oko 120 e mali svake godine, pa sad i ako rikne neki deo u medjuvremenu, ne bi trebalo da bude katastrofa... A da je ladja jeste :-)

Goran daje i garanciju na sve delove ugradjene na velikom servisu...A jos mi nije ni daleko :) Mogu to reci da mi je i prelomilo pricu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodje godina...11000 km, bez ikakvih problema :)

 

mali servis uradjen, nadam ova bude ista :)

 

Jedino planiram da zatamnim zadnja stakla, dece radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto, ja stalno pricam Croma mi je karavan mog auta.

Kada sam kupovao auto jedan od favorita je bio bas takav auto.

Sto se tice potrosnje u potpunosti te razumem i ne mozes je skinuti. Ja isto moj auto 4x dnevno palim i vozim na relaciji 2km zbog vrtica.

Zao mi je ali mi je zalije ipak da vodim decu peske, nit imam vremena.

Za stakla neces pogresiti, ja kad god kupim auto prvo uradim serivs pa odmah na zatamnjivanje idem.

Dosta manja temperatura u kolima, klima manje radi, nemas osecaj przenja dok vozis, nema soferske boje.

Ne znam kolika su ti deca ali sigurno pizde kada im sunce bije u glavu. 

Tako da slobodno ti uradi stakla, vise pozadi, manje napred. Klinci zadovoljni, tebe milicija ne dira i svima super.

Jos puno km ti zelim.

Baci neke slike povremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma auto se nije promenio od onih slika sa pocetka :) bas sam zadovoljan

 

Za potrosnju ne zalim :) to sam i ocekivao, a ako si gledao link iznad, po otvorenom nije losa :) 

 

Upravo sam rezervisao blackglass za ponedeljak (deca 1 i 7 godina)..jos se dvoumim oko parking senzora, mada mi ovu godinu i nisu bas mnogo trebali, a ne mili mi se da mi neko petlja gde ne mora..

 

reci mi koliko da postavim nazad propusnost folija..Jel da idem na max moguce? Jel smeta za voznju danju/nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavljam Global folije na svaki auto pa su malo drugacije oznake.

Napred sam stavio 50% to je najsvetlija folija,

Pozadi 30% ( to je propusnost, tacnije koliko se vidi u kolima ).Llumar je to 70

 

Nemoj da preteras pa da auto izgleda mrtvacki jer je vec crn. Ovo sto sam ti rekao je vise nego dovoljno za zastitu od sunca. Nece biti vruca sedista, nece im smetati kada su na suncanoj strani.

 

Sa vecim staklima ce izgledati manje zatamnjeno, sto zbog njih, sto zbog viseg polozaja stakala, sto zbog velike soferke

Kada sam vozio monovolumen ( Picasso ) napred sam stavio 30% a pozadi 20% ali tad milicija nije zezala za folije.

 

Ukoliko ces 2 nijanse stavljati najbolje ti je kao sto sam ja uradio da ne bude prevelika razlika.

 

Prvi put kad budes vozio po tmurnom danu ce ti biti cudno, ali samo tad. Iskreno vise smetaju losi retrovizori nego zamamnjena stakla.

Nocu isto neces imati problem pogotovo kad je neko iza tebe sa zrikavim farovima.

Najbitnije je da stavis gde znas da koriste I klasu folija i da se stavljaju onu koju ti i kazu da ce staviti.

Ja sam recimo sitnicar pa zahtevam da mi folija ide do samog ruba stakla i da bude isecena konusom koje je i staklo.

 

Sto se parking senzora tice, nema tu sta da se zeznes, izbusis rupe provuces zicu do table i to je to.

Pitanje je samo da li su ti potrebni?

Mene moji znaju ponekad da zbune jer kada se uparkiravam negde ne znam da li mi se bocni javlja ili mi se neki stubic provukao.

 

Koliko te kosta zatamnjivanje?!

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao "CLANA" sa 10% popusta, 90 eura zadnji deo, i samo cu njega da zatamnim..

 

Stavicu lumar I klasu, i sad ti mi kazes da idem na 70%, ne na vise (ovo 70% se odnosi za 70% zatamnjenja ili 70% propusnosti ?

 

Prednji deo necu da diram, neka ga kakav je sada..

Edited by djuzoran

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije neki popust. :D

 

70% zatamnjenja, sto se tice da li hoces vise to je sve stvar ukusa. 80% ti je fabricki sto dzipovi imaju

Razmisli za prednji deo... Mnogo ce ti pomoci veruj. Ja ne volim da mi se neko namece sa idejama, ali ako mozes negde nadji i provozaj auto cisto da osetis razliku.

Nije poenta u zatamnjenosti nego u UV zastiti.

Opet, uradi kako mislis da treba.

Javi utiske kad uradis.

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike nisu bas najsnajnije (a ni kola najscistija), ali za sada najbolje sto sam na brzaka uspeo da uradim.. Jos nisam vozio decu nazad, pa nemam komentara kako folije deluju (bice ih posle mora :-) )

 

2014_07_01_17_32_23.jpg

 

2014_07_01_17_32_33.jpg

 

2014_07_01_17_32_41.jpg

 

2014_07_01_17_32_52.jpg

 

A ovo je start screen sa svim upaljenim lampicama.. Zanimalo me da li moja croma ima ESP, jer sam negde procitao da nemaju sve, pa mi drugar rekao da lampica levo sa trouglom znaci da ima, pa eto ko nije znao:

 

croma_Start_Screen.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se bas jer je suncano pa ima refleksija.

Kako se tebi cini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :-) Mislim ne smeta mi u voznji ni po danju ni nocu, ali mislim da su momci lepo odradili posao :)

Javljam komentare kada ih dobijem od "putnika sa zadnjeg sedista"  :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratih se sa mora.. U Grckoj videh samo jednu Cromu (BG table)..

 

Folije se pokazale extra.. Nisam trebao dodatnu zastitu, folije su skroz odradilke posao. Mislim da je i temp. u autu bila manja, ali obzirom da folije nisam imao na prednjim to ne mogu da tvrdim.. Ali u svakom slucaju preporuka za momke iz blackglass-a.

 

Potrosnja za oko 2000 km, najvecim delom na auto i moto putu, mada ima i gradske voznje, po racunaru 6.2 l/km

 

Evo i za do sada predjenih 10 000 km, statusa.. Od kada sam ga kupio do sada 7.63 ...  vrlo zadovoljan..

 

potrosnja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo navršava se 4ta godina, 50000 km, auto ide odlično, vrlo sam zadovoljan izborom auta :), sada radim opet veliki servis, mislim da ću je posle toga voziti još jedno 2-3 godine, i onda menjam za manji auto :) deca porasla...

Većih zamerki nemam, van servisa imao sam:
- zamenu grejača goriva - pri startovalju
- DPF filter bio preko 110 % zapušen, i auto nije vukao dobro kada ide preko 100,
- neko crevo, koje takođe uticalo na vuču auta
- pumpa za gorivo malo kapala, u garanciji kod Gorana zamenjena besplatno
- neki dihtung..

i najbitnije, auto me nije ostavio na putu, redovan servis sa ovim iznad problemima..
Toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...