Jump to content
FAS Goran
nikola0406

Fiat Cinquecento L 1.4petrol

Recommended Posts

Danas se vratio sa Zlatibora, iz NS preko Valjeva i Pozege, sa svracanjem na Mokru Goru. Potrosnja sa sve klimom periodicno 5.8l. Po meni extra, kroz one vrleti. A auto natovaren koferima, zena i ja. B-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je i manje ali nisam bas mogao da pazim i na potrosnju, lila je kisa, mrak, odroni, to kad smo isli, dok kad smo se vracali radila je klima zbog vrucine teske. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vratio sam ih doduse malo izmenjene

 

cxca17801.jpg
 
cxca17802.jpg
 
cxca17803.jpg  cxca17804.jpg

 

Jedan problemcic...vozacki brisac ne mogu da podignem kada hocu da obrisem staklo a da ne zakacim ivicu plastike na haubi. Da li da odem da mi malo podignu brisac na tom glavnom srafu?

Kad kazem podignu Mislim pomere za pola santimetra na gore u spustenom polozaju. I izgleda da su mi usuli previse ulja. Posle 1500km ulje je i dalje na maximumu. Cujem da je vecini otislo na pola vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxca19010.jpg  cxca19011.jpg
 
cxca19012.jpg  cxca19013.jpg  cxca19014.jpg

 

Vidim da nema fotki motora pa rekoh da postavim koju :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo za zastavice,nego gledam na forumu iz dana u dan sve više 500L-ova i drago mi je neka je sa srećom ljudi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo vam je stanje sa uljem? Kod mene nakon 1500km na max. Cak i malo vise, ali mozda mi se cini. Jel to normalno da nov nije potrosio ni malo ulja? Ne dopada mi se guma kod brisaca a ispod haube, deluje jeftino i jako mekano, ne dopada mi se sto nema ispod motora nikakvu zastitu, suspleh il kako vec, pa mi se uvlaci prasina, a volem da mi je cist motor. Jel neko zna cemu sluzi dugacka a uska kako da kazem kutija sa tri kopce, u gepeku, odmah iza sedista zadnjih. Pruza se celom sirinom gepeka. Kontam da tu metem uvijeno cebe za ne daj boze ili pak daj boze, ako me razumete :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni kod mene se nije maknulo ulje, doduše nema ga toliko, nego nesto više od sredine između min i max.

Ta kutija pozadi je namenjena za kišobran, kabanicu, mada može i za bilo šta drugo.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal da odem da mi ispuste malo ulja. Znam da ne valja kada ga ima vise od max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala. Ma na max je ulje, nije preko, sad sam gledao. Malo je zaheban ovaj merac,a ulje prozirno pa mora biti sunchano da bi tacno odredio koliko ga ima

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da se poklopac rezervoara ne zakljucha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni bilo čudno kada sam uzeo Stila, ali zato oni kojima se ne zaključava imaju bravu na čepu. Sad šta je bolje ne znam jer, hvala Bogu,niko ni iz kola sa daljinski regulisanim poklopcom rezervoara ni sa ovim sa ključem još nije pokušao da krade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako suptilan način da te nagovore da ugradiš alarm kod njih :) Ako budeš ugrađivao samo stavi dugme i na vratanca rezervoara, ali opet nema nekog efekta ako ti nisu kola u blizini.

A neverovatno mi je da prodaju kola bez daljinski regulisanog poklopca ili brave na čepu rezervoara  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Slike se na forum kače ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54045

To nije preporuka, mora tako. :thumbup:

 

2. Ne može da se pravi ''svaštara'' od teme. Ne može ovde da se piše o sređivanju sitnih ogrebotina kada ima tema za to u stajling delu foruma. Ne može jer su to informacije koje trebaju svima, na isti način se skidaju i na Stilu i na Puntu i na 500L...zato ne ide po pojedinačnim temama, već u jednu koja pokriva te stvari i onda je svima koji čitaju forum lako da to pronađu. :thumbup:

 

3. ista je stvar i oko brisača, nivoa ulja...to SVI vlasnici imaju na svojim 500L kao pitanje i onda se zato otvori jedna tema o tome...onda svaki vlasnik 500L to lako pronađe i pročita, a ne ovako po ko zna koliko pojedinačnih tema gde se auto predstavlja.

 

Deo je ovde

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36186&p=920424

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dopada mi se sto se ne zakljucha sam ako ga otkljucham i ne otvorim vrata. Drugo, duplo zakljuchavanje bi trebalo po uputstvu da bude na dupli pritisak dugmeta i da se zmigavci tri puta upale i da blinka mala lampica kod ekrana na tabli. Kod mene blinka ta crvena lampica al niti cujem da je duplo zakljuchao niti zmigavci tri put blinkaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kao kod Stila, to što zoveš duplo zaključavanje je ustvari dead lock i dolaziš do njega tako što dva puta pritisneš dugme za zaključavanje...onako dva puta jedno za drugim, brzo. Kod Stila se tada jasno čuje dead lock aktivacija. Moraš da vežbaš, da vidiš da li je dva puta brzo, kratko, kolika pauza sme da bude (da li uopšte sme) između ta dva klika dugmetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...