Jump to content
FAS Goran
Zhorz

Fiat 500L 1.4 - kao da se čuje rezonantni zvuk na 2000 obrtaja?

Recommended Posts

Vlasnik sam novog Tipa 1.4 sa identičnim motorom i identičnim problemom. Oko 2000 obrtaja, pogotovo u šestoj brzini poprilično zuji. Da li je neko rešio problem i da li nestaje vremenom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 500L nije prešao mnogo, blizu 30.000 za 3,5 god. Zvuk je još uvek prisutan na 2000 rpm kad je motor hladan. Prihvatio sam to kao da tako treba...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 L 1,4 Pop star sada ima 22.500 km posle mesec dana korišćenja primetio sam da se pojavljuju neki čudni zvuci u 5oj i 6 oj brzini. U petoj negde oko 2.000 obrtaja čuje se zvuk kao da se metal o metal trlja i to je vrlo neprijatan zvuk ponekad čak zavibriraju papučice. To sve traje 10 - 15 sekundi ako ne pomeram papučicu gasa i to uvek ujutro na prvoj vožnji u toku dana ili posle nekoliko sati kada vozilo stoji na parkingu posle jutarnje vožnje. Zanimljivo je da se to ne čuje baš svakog dana, nekad i po nekoliko dana se ništa ne čuje. Kada su bile ekstremno niske temperature nije se čulo baš ništa, sada kada je jutarnja temperatura iznad 5 0C stepeni ponovo je počelo. Trenutno je zbog toga u servisu još je u garanciji, videću šta je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Nole6 said:

Trenutno je zbog toga u servisu još je u garanciji, videću šta je.

 

Ako ti ne bude teško, napiši šta je bio rezultat posete servisu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se isto desava i kod mene. Pitao u servisu oni su mi rekli da ce provati ,jer mi je inace zbog motora par dana proveo kod njih. Ali oni verovatno nemaju bas iskustva sa tim kolima,u smislu da ih be voze svaki dan. Bitno mi je da nije od menjaca,sto me je jako brinulo. I kod mene krene da struze ,cak i papucice zavibriraju ,malo dodam i smanjim gas i to je to. Mislim da ti je bolje da se ne vuces po servisima,samo se dzabe cimas . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor servisa na moje primedbe: "ABS centrala u ovom režimu pokreće samotestiranje (kalibraciju/rutinu učenja radi testiranja pritiska ABS pumpe)"

 

po ovome sve je OK, mada je malo neprijatno kada zastruže iz čista mira. :wacko:

Edited by Nole6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, već tri+ godine se ovde na forumu čudimo kakav je to zvuk, i konačno smo dobili odgovor -- ABS radi kalibraciju :lol: Kod svih se ovo čuje, samo neko ode u servis na reklamaciju a neko i ne primeti.

Edited by Deda Jung
train of thought

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi servisi mi sve vise lice na Microsoftova resenja problema: Ako ne vidite sliku na monitoru proverite da li je ukljucen u struju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko da je rešio problem sa ovim rezonantnim zvukom? ABS centrala sa tim nema veze, to je možda neki drugi zvuk i drugi problem, ali ovo zviždanje na oko 2000 obrtaja je nešto drugo. Moj Tipo 1.4 je prešao oko 18000 km i ovo ne prestaje, sad je otoplilo napolju i imam utisak da se pojačalo malo, kao da je u zimskom periodu bilo manje izraženo. Moguće je da je neka glupost u pitanju, neki španer ili malo jače zategnut kaiš ali moguće da je i u menjaču neki problem. U svakom slučaju trebalo bi da ovo isteramo do kraja, novi automobili su u pitanju i to ne sme da se toleriše. Nedavno sam vozio Octaviu 1.6 tdi, radi tiše i lepše iako je dizel. To što u servisima u nedostatku odgovora kažu da je to normalno, ne treba da nas uteši, za nov automobil je normalno da radi normalno a ne da zviždi kao ekspres lonac.

 

 

Edited by mrdragan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na Tipu počeli isti problemi znači...

A kao i da je to nešto čudno za njih....i motoriće klime nisu rešili još malo pa dve decenije<_<...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni čudo za motoriće kada su stalno pod naponom tj. stalno gura klapnu u određeni položaj osim kad je ugašen auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno sem tog rezonantnog zvuka motora nisam do sada imao ni jedan problem, ovo je očigledno problem sa 1.4 16v motorom jer su isti simptomi i u 500l-u i u Tipu. Imajući višegodišnje iskustvo sa Fiat automobilima ovo je garant neka sitnica tipa španer ili sl. jer sa Fiatom će te retko imati problem sa ozbiljnim stvarima ali zato sa sitnicama zagarantovano.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mrdragan Da li se čuje zvuk kada se motor zagreje? Kod mene posle 4-5 kilometara potpuno nestane taj zvuk i nema ga uopste dok auto ne prenoći. Primetio sam da je zimi glasniji i naravno zvuk nestaje i kada prebacim 2000 obrataja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mozda ne cujem posto moram da pojacam zvucnike na 15 da ne bi gubio zvuk na vozacevom zvucniku, probajte taj lek :thumbsup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u ovlašćenom servisu, ljudi bili maksimalno korektni i imali želju da reše problem, izmenjali sve moguće ležaje u menjaču, diferencijalu i druk ležaj, ali nažalost problem nije čak ni ublažen. Kod mene nije 500l, već Tipo sa istim 1.4 motorom. Prilično frustrirajuće...


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce vozio zeta, iskocim da,kupim nesto i ostavim ga u kolima sa upaljenom klimom. Motor radi u leru. Kad sam se vratio kaze lepo tiho radi ali ti nesto struze, po njemu je to zvuk od klime tj nekog lezaja na istoj. Kada je vozio Stila tako se culo i menjao je taj lezaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...