Jump to content
FAS Goran
Zhorz

Fiat 500L 1.4 - kao da se čuje rezonantni zvuk na 2000 obrtaja?

Recommended Posts

@TCATS nisi u pravu za alarm za ne vezivanje pojasa, moze da se iskljuci u servisu (citajte)

zvuk mi je prestao vec na 2000km 

@duleNS nemoj svakakva pitanja u temi koja je za jednu stvar vezana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može ''kupusara'' od teme. Ne može u temi koja ima konkretan naslov da se piše o svemu što nekome padne na pamet i što nema veze sa naslovom teme. Zato je sada skinut sav višak sa ove teme.

 

O svemu može da se piše. Klik, otvorite novu temu i pitate, pišete.

Red mora da postoji jer od foruma koji nije pregledan niko nema koristi. Džabe i najkvalitetniji mogući sadržaj ako niko ne može da ga pronađe...a, ne može da ga pronađe ako naslov teme nema veze sa onim o čemu se u temi pisalo, itd, itd... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staro pravilo kad kupis auto iz tada jos zastave, alat u ruke i krenes da dotezes sve sto vidis, nista se tu nije promenilo u zadnjih 10 godina koliko ja vidim nazalost . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad naletoh na temu, aj da definisemo rezonantan zvuk, meni se cuje kao zujanje  kad dodajem gas, tu negde na 2000 obrtaja, tihi konstantni zvuk, da je jaci pomislio bih da je formula......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staro pravilo kad kupis auto iz tada jos zastave, alat u ruke i krenes da dotezes sve sto vidis, nista se tu nije promenilo u zadnjih 10 godina koliko ja vidim nazalost . . .

Slabo vidis,odmah da ti kazem. Nemam razloga da branim Fiat,ja samo vidim i znam kako se i sta radi,tako da taj Zastavin sistem je srusen zajedno sa fabrikom kad je napravljena sadasnja. Narod je toliko skeptican da 500L poredi sa Floridom,a nisu mu prisli na metar,a ne probali,vozili ili bili vozeni. Da ne idemo u bespotreban off.

Sto se tog zvuka tice,ja ostajem pri tome da jedostavno mora tako i da se ne radi ni o kakvom problemu ili kvaru,a ko ce biti u pravu videcemo vec :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad naletoh na temu, aj da definisemo rezonantan zvuk, meni se cuje kao zujanje  kad dodajem gas, tu negde na 2000 obrtaja, tihi konstantni zvuk, da je jaci pomislio bih da je formula......

Baš tako, čulo se kao zujanje na oko 2000rpm

Kažem čulo se - evo osluškujem već dva tri dana i nema tog zujanja  :guitar:  mada, i ranije ga bilo pa prestane - znači trenutno ga nema  :scooter: - evo prešao sam 7800km

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 L im paletu cudnih zvukova (a i drugih cudnih simptoma). Neverovatno je sto se sve to uglavnom javlja povremeno. Takva situacija mnogo otezava saradnju sa servisima i otklanjanje gresaka koje bi mozda mogle lako da budu otklonjene. Na stranu sto se kod vecine modela automobila reklamacije u garantnom roku generalno jako tesko ostvaruju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je za ovu temu, ali meni se na leru čuje auspuh pozadi, kao da negde zakačinje, i to od prvog dana. Ne konstantno, par sekundi se čuje pa par sekundi ne. Jako me nervira.

Rasmišljao sam da idem u servis da mi to regulišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je auto super, stvarno sam prezadovoljan za sada. Rentirao sam za more pocetkom jula 500l 1,4, paket opreme 2, kakvog sam posle i kupio. Taj je presao 24000 i bio je star godinu dana. I ako je iz renta kara bio je utegnut, kao nov. Tu sam i prelomio da ga kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od poslednjeg uključivanja u diskusiju po ovom pitanju prešao sam oko 20000 km i nažalost ova pojava i dalje egzistira. Ona je sve češća a dešava se sada i na zagrejanom motoru. Ako se obrati pažnja ovo može da se čuje i u 3.brzini na oko 2500 RPM. Razgovarao sam sa jednim iskusnim mehaničarom i on mi čovek spominje neku klapnu benzinskih para koju navodno opisuje Fiatovo tehničko uputstvo (za servisere). Pošto to nisam lično video, ograđujem se, ali je evidentno da ova pojava postoji i da niko nema konkretno tehničko objašnjenje za istu. Kakva su vaša iskustva bila u međuvremenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zuji i dalje, ali meni se to odmah pojavilo, nikakvih drugih problema sa motorom nemam, problem sam imao, i mislim da i dalje imam sa menjacem ( otezano ubacivanje u pojedine brzine, oteram ga u servis, oni srede problem s jednom brzinom, posle teze ubacuje u neku drugu :) )  , pa mozda zujanje dolazi i odatle. Ruku na srce auto je sav pun cudnih zvukova, skripanje kocnica povremeno pri kretanju u rikverc, neko skripanje kod tockova kad je volan skroz okrenut u jednu stranu pri kretanju itd. Drugim recima opusti se,kao i ja, povremeno zajases servis, i shvatis jednu bitnu stvar......kupio si FIAT-a

Fix

Ii

Again

Tony  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi pojasnio svoj poslednji post?

Kakve veze ima to što je proizveden u SRB? Kako to negativno može da utiče?

Imaš li neke podatke o procesu proizvodnje koji se u KG-u razlikuje (u negativnom smislu) u odnosu na proizvodnju u Italiji ili Poljskoj...pa zato onda ovo kažeš, ili šta? Podeli te informacije koje imaš oko proizvodnje u SRB, čisto da ih imamo i mi ostali... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, al moram da pitam. Da li Jaric Zivadin ima nekog fiata u garazi ili je ovde da bi nas kolektivno nervirao???? to sto je proizveden u Srbiji za mene je ponos, kakav god da je Micha iz Kragujevca ne stuce litar vodke pre posla kao neki Poljak....ja mogu povremeno da pljunem po FIAT-u, jer ih ceo zivot vozim, i nemam nameru da kupujum ista drugo, ali isto tako ne visim na forumu dacia da ih zajebavam za konterjnere koje voze :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/189-500-l/

Evo deo o tehnickim problemima fiata proizvedenog u Srbiji. Ne kazem da tih problema ne bi bilo da je proizveden u Poljskoj, ali cinjenica je da mnogo cega tu fali


@nesha79

Moj drug Paja ima 500L i sve njegove muke sa tim cudom od auta i ja prezivljavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Jaric T Zivadin

 

Dakle, i dalje nikakvo pojašnjenje zbog čega bi proizvodnja Fiata u Kragujevcu negativno uticala na kvalitet auta u odnosu na neki drugi Fiat?

Ozbiljni ljudi stoje iza svojih stavova, uvek ih mogu obrazložiti, pojasniti...ne pišu valjda tek onako.

 

Inače, taj podforum nema naziv ''problemi'', nego ''pitanja''.

Kada ga pročitaš videćeš da ima više pitanja oko toga kako radi ovo, kako radi ono, čemu služi ovo ili ono, gde radite servise i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li je auto nekom do sada pukao ili tako nešto, ispade 500 l gori kontejner od Dacie, evo ja sam član Dacia foruma i vozio sam logana novog 3 g, mcv i sada Dustera i nikakve probleme nisam imao. Logan trči 270000 na tng kod mog brata, mcv 150000 kod drugog vlasnika, a ja gazim 32000 sa Dusterom jedan servis godišnje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukao je jednom kolegi koji je naleteo na odron na putu, a ako mislis na nesto drugo, motor, ili menjac, to jos nije. Jos je rano za to "pucanje". Vise su vlasnici pucali zbog raznoraznih zvukova, sto u motoru, sto u kabini, malo zbog letvi volana, potrosnje ulja, nemogucnosti da se ubaci u odredjenu brzinu, zbog curenja na dihtungu, korodiranja hromiranih delova,...

Edited by Jaric T Zivadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve već viđeno....auto pod garancijom, servis...kad istekne garancija uzmem produženu..., zvukove nemaju samo premijum brendovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaricu preterano...sto bi prost narod rekao.
Proizvodnja u Srbiji,Poljskoj,Brazilu,Italiji se radi po naredjenjima iz Torina,znaci ako oni kazu ugradi farove pozadi,tako ce biti.
U pitanju su samo razlicite lokacije fabrika,sve ostalo su nijanse,a tu pricu proizveden u Srbiji pa zato ne valja idi valjaj na nekom drugom mestu.
P.S Ne vozim Fiat,nikad nisam (kao vlasnik),cisto da znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos je rano za to "pucanje".

 

Da, jer 500L mora da onda ima ima brdo neke nove tehnologije, nikada korišćene u nijednom Fiatu pre, pa zato sad kao ne znamo kako će da se to sve ponaša...zato kao ''još je rano''. :blink: :blink: :blink:

Potpuno je nepoznat motor 1.4 16v, ili bilo koji dizel koji se ugrađuje, kao i menjači...ono, ima ih samo u milionima komada pre modela 500L.

 

Lepo je napisano na forumu...mislim da je Igor napisao...garancija ne znači da nov auto neće imati problema, nego da će svi biti rešeni o trošku proizvođača. E, sad što neko očekuje da ne treba ni ulje da gleda jer eto..nov je auto, šta ima da otvaram haubu, to je problem u shvatanju tih ljudi i imali bi taj problem da su kupili bilo koji auto bilo kog proizvođača jer kod svih se otvara hauba i gleda nivo tečnosti i maziva.

 

Nego...treći put te pitam zbog čega si napisao da je proizvedeni Fiat u Srbiji manjeg kvaliteta od Fiata proizvedenog u nekoj drugoj fabrici?

Na osnovu kojih to argumenata, podataka, činjenica? Nije valjda da si samo izlupetao? Možda si se šalio? :D

Vidi, sve može da sa kaže, jedino ne može da se kulira pitanje po ko zna koliko puta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno da sam se salio. Pa bio sam i ja u FASu na OPEN DAYu, video sve one robote, kako se kvalitetno radi, kako je sve cisto kao u apoteci,...Nasi ljudi su bili u Italiji na obuci, Italijani su dolazili u KG, jedno vreme nije mogao stan od njih da se iznajmi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...