Jump to content
FAS Goran
emil

Fiat Punto mk.2 1.2 - menjač sa Sportinga, ili sa Punta mk.1 / naknadna ugradnja menjača sa 6 brzina?

Recommended Posts

Tebi druze da je nesto vazno, ti bi ga resio i znao bi odgovore na sva pitanja a ne bi ovde na forumu cekao 4god. da ti neko odgovori...

Mani se vise filozofiranja i zahteva da ti se sve servira na srebrnom tanjiru, idi i edukuj se ako ti je vazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, zanima me da li je moguce da se doda 6. brzina u Punto Classic?

 

Pitam cisto da bih smanjio broj obrtaja kada sam van grada i rasteretio motor.

Hvala unapred za odgovore, ili ako ima negde otvorena tema sa procedurom, molim Vas da me uputite tamo.

 

Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino da se stavi ceo menjač sa 6 brzina...ako ima punto sa 6.
Koliko niže obrtaja?!
Ja idem 100 sa 2000 obrtaja gde manje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti očekuješ od slabašnog benzinca 1.2 od 60ks da na 120km/h ima manje obrtaja? Imaš mnogo jačih benzinaca koji na 120km/h imaju isto 3000rpm (na primer Bravo HGT 2.0 20v, koji ima 150ks i preko 200Nm).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Vashko said:

Zdravo svima, zanima me da li je moguce da se doda 6. brzina u Punto Classic?

 

Pitam cisto da bih smanjio broj obrtaja kada sam van grada i rasteretio motor.

 

Hvala unapred za odgovore, ili ako ima negde otvorena tema sa procedurom, molim Vas da me uputite tamo.

 

Pozdrav

 

Ne moze.

 

6-stepeni menjac (koji se ugradjivao u Sporting) je za agregat iz FIRE generacije (16v). Punto Classic 8v je SOHC, tako da to ne moze da se ubudzi bez ozbiljne zajebancije. Sasvim drugo je pitanje da li ima uopste smisla to raditi, ja mislim da nema.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam pre punta mk1 55 verzija ED (produzeni stepeni prenosa u menjacu) i max brzina mu je bila u 4 brzini. 

5ta je bila bas za to sto ti hoces da smani okretaje i potrosnju i zaista iako benzinac na otvorenom i autoputu je trosio kao dizel! Neki prosek ispod 5 litara nije bio problem napraviti doduse auto je bio tezak 850 kg ako se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces smanjiti broj obrtaja sa menjacem od 6 brzina ( mozda 100-200 max ). 6a brzina je tu jer je diferencijal kraci pa je onda i peta brzina kratka ( vrti na visokim obrtajima ) pa je iz tog razloga ubacena 6a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko stavljao diferencial od mk2a 1.2 16V 5 brzina u menjac od sportinga sa 6 brzina?

Sem prve brzine, su druge brzine sa istim prenosnim odnosom, s tim da sporting ima i 6-tu brzinu.

Puno vozim po auto putu (menjac sa 5 brzina), pa je malo glasan pri 120 kmh, sto bude oko 3400 obrtaja. Za 100 kmh isto ide oko 3000 rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato sam i razmisljao da bi bilo zanimljivo videti kombinaciju 6. brzinca sa diferencijalom od 5 brzinca, jer tu bi 5. brzina ostala prakticno skoro pa ista kao na 5. rzincu samo sto bi imao i 6. brzinu, pa me zanima da li je neko to radio do sada?

 

Slicno sam radio svojevremeno sa jugom, tamo sam stavljao diferencijal od 4 brzinca u penjac od 5 brzina, a morao si da trazis i drugi snop menjaca (13/53), doduce tu su bile brzine krace, ali si imao 5. dok je standardni imao prenos 17/64 i bio je puno duzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,ako nekom znaci pre neki dan sam ubacio menjac 6 brzina na punto 1.2 8v,ne dobija se apsolutno nista sada je 6br ista kao peta na peto stepenom menjacu,e sada me zanima ove zamena diferencijala,da li je to moguce izvesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...