Jump to content
FAS Goran
emil

Fiat Punto mk.2 1.2 - menjač sa Sportinga, ili sa Punta mk.1 / naknadna ugradnja menjača sa 6 brzina?

Recommended Posts

Zanima me sta se sve menja, ako zelim da sa 5 brzinca predjem na 6 brzinca iz sportinga?

Takodje, da li pasu menjaci sa mk1 na mk2, jer u principu blokovi za 1.2 FIRE i nisu toliko razliciti, a neko mi je ranije spomenuo da bi ovi menjaci trebali da budu kompatibilni?

Koliko sada kostaju 6 brzinci okvirno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i mene ovo zanima, da li moze 6-stepeni umesto 5-stepenog na mk2 1.2 16v,šraf na šraf, bez nekih prepravki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam punta 1.2 8v 5 brzina hteo bih da ubacim menjac od 6 brzina.

 

1. Da li moze od punta 1.2 16v da se ubaci bez prepravki?

2. Da li se menja korpa lamela drzac menjaca,kao i sajle i rucica?

3.Vase misljenje sta se dobija a sta gubi ugradnjom menjaca 6 brzina,da li se smanjuje potrosnja i povecava brzina ili je sve to neisplativo. Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo pitanje je i meni zanimljivo, pa ako neko zna odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno može ali pitanje je sta se dobija. Manja potrosnja verovatno ne jer jos nisu izmislil perpetum mobile :laughing: . Ja sam vozio Punto MK1 85 16v sa 5-stepenim menjacem  i sada Punto MK2 1,4 16v sporting sa 6-stepenim. Na ovom drugom samo saltam kao blesav. Broj obrtaja pri maksimalnom prenosnom odnosu za neku zadatu brzinu je veoma slican, neznatno nizi kod 6-stepenog.

Jedina caka kod 6-stepenog je sto su kraci prenosni odnosi i moze se agresivnije ubrzavati.

 

Da bi video sta dobijas sa menjacem najbolje da uporedis prenosne odnose.

 

Kad ljudi kod mene vide 6-stepeni menjac uvek kazu to mora da trosi veoma malo, a ja njima ne, nego saltam ko besan, manje mi je trosio opel kadet sa 4 brzine.

 

Realno menjanje menjaca je cisto bacanja para, znaju valjda inzenjeri u fabrici sta je najbolje za koji motor i namenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako izgleda procedura, sta od delova, sem samog menjaca treba menjati? Da li ima razlicith verzija 6. brzinaca koji su kompatibilni sa 1.2 16V 2001 godiste?

Kod Juga je bilo da se treba menjati i balans stangla, kakva je ovde procedura?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ce ti trebati rucica menjaca i mozda nosac menjaca,balans stangla treba da je ista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ra rucicu sam pretpostavio, ponajvise jer 6-brz ne mora da digne prstima onaj blokator da bi ubacio u rikverc.

Ono sto ne znam je da li su sajle menjaca iste?

Sta je stanje sa sponama, jesu one iste?

Da li je neko vec radio ovo do sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koja je razlika u snazi izmedju menjaca sa 5b i menjaca sa 6b? Planiram da uzmem puntica sa ovim motorom i ako je neka bitnija razlika u ubrzanju i potrosnji prebacio bi menjac.Kapiram da bi trebalo da pase na sraf sve ili mozda gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja sve zavisi od tvog stila voznje...ako cesto ides na put 6ta brzina bi ti verovatno znacila sto se tice rasterecenosti i potrosnje. Sto se tice prenosa cini mi se da je kraci na sestobrzincu(moj drug vozi takvog) a ja imam 5 brzina pa je to moja neka odokativna procena..mozda gresim....

A pasovanje sraf na sraf ipak bi trebao neko drugi od kolega sa foruma da ti kaze jer ja ne znam.

Pozdrav. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema. 6a brzina mu bas hvali (ako je nema jel) na otvoreno. Uzbro mu ni 5a ne treba ali nema veze hahah. Neko ce sigurno malo da pojasni ovu tematiku. Kolika je razlika u mjenjacu sproting vs  hgt?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06/10/2016 at 2:19 PM, Milutin-NS said:

Ko hvali HGT?

Šta se odmah pališ. Ti si nas sve izdao sine Brute. Sada si samo dve čađave dvocevke.:sofa:Ali ako je to bila želja bolje polovine onda ti je oprošteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne verujem da godinama niko ništa pametno nije napisao u ovoj temi :huh:

Evo ja ću da probam, koliko znam, a neki dežurni majstori neka se nadovežu i neka me isprave ili dopune...:

 

Prvo, uvrežena mišljenja ili ti urbane legende da sa 6 brzina manje troši i brže ide (veća krajnja brzina) nisu tačne. Može da bude, ali može i obrnuto. Lako može da se desi da više troši i da ima manju krajnju brzinu. Sve je u prenosnim odnosima stepena prenosa i diferencijala. Znači nije cilj staviti 6 brzina menjač ako to nije usklađeno sa željenim rezultatom. Ranije sam u ovoj temi postavio internet stranicu gde može tačno da se vidi prenosni odnos fabrički ugrađenog menjača svakoga auta. Uporedite 6 stepene menjače koji vas interesuju sa fabričkim 5 stepenim menjačem u vašem autu. Pored prenosnih stepena lepo piše i teorijska maksimalna brzina u svakom stepenu prenosa za taj auto sa tim menjačem. 

 

Posle teorije, na red dolazi praksa. Treba proveriti mogućnost ugradnje željenog 6 stepenog menjača u vaš auto. To morate sami da saznate ili sa majstorima da se konsultujete. 

Što se Punta mk.I i mk.II tiče, neki menjači su 'na sajlu', neki imaju hidraulično kvačilo. Sigurno da i to može da se prepravi, ali je veći posao u pitanju a mi svi hoćemo 'plug & play' za što manje para. Zato i nema puno primera koji su uradili šta su hteli. Samo prazne priče... 

 

Neko je rekao da je zamena menjača bacanje para što uopšte nije tačno. Tako razmišljaju oni kojima je auto prevozno sredstvo iz tačke A u tačku B i neznaju ni haubu da otvore. Ovde na auto forumu zaljubljenika u neku marku automobila to svakako treba da bude normalna stvar. To je kao kod kompijuter frikova neka zamena hard diska ili hlađenja, ili zamena baterije na telefonu da duže traje. Želiš da 'našteluješ' auto prema svojim potrebama. Treba ti bolje ubrzanje ili veća krajnja brzina, ili neko traži manju potrošnju... Ili jednostavno hoćeš da se hvališ kako ti auto ima 6 brzina  :P  Ja se samo hvalim, ništa nisam postig'o :lol:

 

Inžinjeri u fabrici prave automobile da zadovolje najšire potrebe kupaca i konstruišu ih sa jako puno kompromisa. A onda dođu na red još i zakoni pa se često dešava da je motor automobila smešno ugušen ili ima kretenski menjač tj. stepene prenosa kako bi što manje zagađivao prirodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali u tablici 'final drive ratio' tj. odnos diferencijala...

 

Upravo sad sam postavio u temi "povećanje snage" ali evo i ovde:

 

"Ja ću samo da dopunim temu informacijama o diferencijalima (final drive ratio)...:

 

Punto I 6 brzina - 4,9

Punto II 5 brzina - 3,4

Punto II HGT 5 brzina - 3,9

Punto II 6 brzina - 4,07

 

Znači, iako su veoma slični prenosni odnosi brzina kod Punta II sa 5 i 6 stepeni prenosa (baš kako je Cvike napisao) ipak je velika razlika u diff. pa kome šta odgovara  :P"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam dobro mislio da je 6. brzina "duza", tj pri istom broju obrtaja, zanemarujuci otpor i trenje, vozilo bi imalo vecu krajnju brzinu sa mk2 6. brzincem nego sa mk2 5. brzincem?

 

 

Meni je ovo vazno, jer cesto vozim na otvorenom, neretko na auto putu vece daljine, te bi mi ovogovaralo da stavim 6. brzinca, ako je finalna brzina pri istom broju obrtaja veca nego kod 5. brzina.

Da li se moze ubaciti menjac mk1 ali 5. brzinac na mk2a 1.2 16V?

Ima li razlike u blokovima izmedju 16V i 8V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...