Jump to content
FAS Goran
chikavili

Armster - naslon za ruku > Naslon za ruku za Fiat 500L

Recommended Posts

Nisam lupio, pitao sam jednostavno pitanje na koje je nekoliko ljudi iznelo korektno misljenje.

 

Pitanje jes' bilo malo cudno, nemoj to pogresno da shvatis. Nisam nikada cuo da je nekom obijen auto zbog naslona za ruku, to zaista zvuci malo besmisleno. Jako je tesko spolja proceniti da li je fabricki sa kojim ne mozes nista, ili je kineski sa pijace koji nikome ne moze prodati ili je armster koji odgovara samo tom tipu automobila i zasto bi se onda neko uopste bavio time kad ima onih stvari koje se lako i brzo prodaju, a odgovaraju skoro svakom automobilu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom forumu ljudi kupuju neupadljive flash memorije od hiljadu dinara, ili ih ne ostavljaju ubodene da im neki narkic ne bi razbio prozor zbog hiljadu dinara nabavne vrednosti neke spravice. Jel su svi oni su cudni ili su opravdano oprezni?
Shvatio sam da se naslon za ruku prilicno lako montira, sto znaci i skida. Apsolutno sam siguran da je lako utrziv za prostojnu cenu i na obostrano zadovoljstvo i lopova i kupca.
Pitanje sam postavio da bih dobio korektan odgovor i cuo misljenja u vezi sa demontazom i da li je neko cuo da li se to desava ili ne, a ne da bih bio sikaniran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad nisam montirao/demontirao armrest, ali mogu da potpišem da je lud čovek koji pokuša da sa Stila ukrade naslon za ruku. Razlog za to je što samo da bi ga demontirao ima jedan šraf i 3 imbusa da skine koji nisu baš naivno postavljeni. A i da odradi sve to džabe mu jer bez nosača nema šanse da ga proda za više od 15e, a nosač da bi skinuo mora celu konzolu da skida što je sve da je i automehaničar 2 sata posla ukoliko ne koristi samo čekić kao alat.

 

Slobodno postavi naslon. A za usb je ipak druga priča, razbijanje stakla i sekund dok ga izvuče i gotov posao :) A imaš usb-ova i od 64gb koji vrede poprilično tako da to već može da proda za 2-3000din

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što bi trebalo da znaš jeste da različiti ljudi različito gledaju na iste stvari. Zato i postoje različiti odgovori i reakcije na isto pitanje. 

 

Meni lično je pitanje smešno, što sam jelte i napisao. Dakle nisam rekao da je glupo. Nisam sabotirao ljude koji su odgovorili drugačije niti sam trolovao temu nekim ironičnom odgovorima i slično. Jednostavno, moj odgovor na to pitanje je: "Hahahahahahahahahahaha". To obično znači: "Brate iskuliraj, pa i kablovi se iz zemlje vade/kradu pa jel' to znači da ne treba razvući ljudima telefon?!". 

 

Dakle nema šikaniranja, prosto iskazano mišljenje. Slažem se sa tobom da se danas sve krade i da treba svakako biti oprezan, ali se ne slažem da treba biti paranoičan jer... ipak je to samo auto i ipak su to samo pare koliko god da su teško zarađene i dalje su samo pare ;) 

 

Čak mogu i da te posavetujem da uplatiš kasko i da na taj način olakšaš sebi ne samo sa armster nego i za sve drugo što ostaviš ili ugradiš u kola ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisam lupio, pitao sam jednostavno pitanje na koje je nekoliko ljudi iznelo korektno misljenje.

Pitanje jes' bilo malo cudno, nemoj to pogresno da shvatis. Nisam nikada cuo da je nekom obijen auto zbog naslona za ruku, to zaista zvuci malo besmisleno. Jako je tesko spolja proceniti da li je fabricki sa kojim ne mozes nista, ili je kineski sa pijace koji nikome ne moze prodati ili je armster koji odgovara samo tom tipu automobila i zasto bi se onda neko uopste bavio time kad ima onih stvari koje se lako i brzo prodaju, a odgovaraju skoro svakom automobilu!

 

Ja zaista ne vidim kako napisati konkretniji odgovor od ovog sto sam ti napisao.

Kada budem cuo da su nekada negde nekome obili auto da bi mu uzeli naslon za ruku, mozda cu promeniti misljenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Chikavili Moj odgovor koji si citirao nije bio upucen tebi vec Zhorzu. Ti si izneo svoje misljenje na korektan nacin kao i nekoliko kolega pre tebe, igor i ostali. Prethodni odgovor je bio upucen danteu i dovli. Njihovi odgovori nisu bili korektni ni konstruktivni vec klasicno sikaniranje. Ne smetaju mi ni njihovi odgovori, znam ko sam i znam zasto sam to pitao i pitao bih opet da za tim ima potrebe. Na osnovu korektnih odgovora sam formirao svoje misljenje da je moguce da neko obije auto zbog armstera ali malo verovatno.

Sto se tice tvog misljenja da je malo verovatno da ce lopovi razlikovati da li je u pitanju armster, fabricki ili kineski naslon za ruku tu se vec ne slazem. Beogradski lopovi su vrlo dobro potkovani u vezi automobila za koje "nabavljaju" delove koje potom prodaju po narudzbi, u saradnji sa otpadima ili vrlo olaksano u eri dostupnosti interneta preko raznih kupujem/prodajem kradeno web portala.

@Dovla hvala ti na odgovoru ali hahahahahahahahaaha ni na jednom jeziku na svetu ne znaci niti moze da znaci ovo sto si napisao u tvom postu iznad.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooooopusti se...kakvo crno šikaniranje... ;)

Zašto se tako svađalački shvataju nečiji postovi, ovo je isto kao kada pričate uživo u nekom društvu i kao što u svakom dobrom razgovoru se povremeno čuje smeh, tako se čuje i na forumu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da ponovim jos jednom:

Kada budem cuo da su nekada negde nekome obili auto da bi mu uzeli naslon za ruku, mozda cu promeniti misljenje.

Do tada, nista

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk - now Free

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off-(nekako se osecamo prozvanim :-) ni usb nije kupljen u toj dimenziji da ne bi prizivali lopove vec da bi se sto lepse uklopio u enterijer.City-opusti se.Ako mislis da ce zbog naslona da ti obijaju auto,ne stavljaj naslon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem City da bi zbog toga, razvaljivali auto. Tom potencijalnom "degeneriku" bi mozda bilo isplativije da onda krade decija sedista iz kola, jer bi njih lakse mogao da utopi, mada su malo teza za vukljanje, ali se skidaju za 5 sekundi. Cinjenica je da se svasta krade, ali treba ti i manjak srece da takav lik naleti bas na tvoj auto.

Sto se raznih komentara tice, ja sam upravo na "privikavanju i prilagodjavanju" razlicitim vrstama humora i pomeranju granica tolerancije... ;-) Ubedise me da nisam u pravu po nekim pitanjima :-)

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na temu. Kako vam se ponasa naslon posle odredjene kilometraze, da li se nesto klima, skripi, lupka,... Kako ste zadovoljni kvalitetom?

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nista ne skripi, ali (na zalost) nismo napravili neku kilometrazu. Mada mozda i kilometraza nije pravo merilo, vec broj voznji, ulazaka, izlazaka i sl. Dosta je nizak, kompaktan i jako dobro odradjen. Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zoran Jesic

Taj neko bi morao da ide cak do Budimpeste posto u Segedinu nemas prodavnicu u kojoj bi mogao da ga kupis.U svakom slucaju jeftinije je nego kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je neke 2-3 godine i kao nov je - bez ikakvih tragova koristenja!

Neki matorci koje sam vozio na zadnjim sedistima (GP sa 3 vrata) pri ulasku-izlasku iz auta su pokusali da ga otkinu ali nisu uspeli. Uspeli su samo da iscupaju jednu kopcu maske rucne kocnice - na nju je naslon zasarafljen ali bez stete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12k?

nervira me to sto svi trgvci u nasoj maloj drzavi, da ne kazem tamnici naroda moraju da uzmu min 50-100 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...