Jump to content
FAS Goran
chikavili

Armster - naslon za ruku > Naslon za ruku za Fiat 500L

Recommended Posts

Pitanje za administraciju, je l postoji neka caka da se vide ove stare slike? Razmisljam o naslonu za ruku posto sam kupio 500La bez istog: https://autooprema.co.rs/Armster2-naslon-za-ruku-fiat-500-l--2017--i-noviji/proizvod/5674/

Koliko sam skontao po nekom njihovom klipu na YT, oni rade i montazu na licu mesta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dzimbo said:

Pitanje za administraciju, je l postoji neka caka da se vide ove stare slike?

Ja sam uradio koliko sam mogao i povratio deo slika i sacuvao ih na forum, sa onom forom zamene ekstenzije ".org" sa ekstenzijom ".cc". Ostale slike su istekle na Postimage (posto su pre 7-8 godina postavljane na taj nacin, tj. nije bilo opcije direktnog kacenja na forum kao danas). Mozda ce neko uspeti jos nesto.

Najvise sam ih spasio ovde, pa pogledaj i tu i u jos par postova:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59775-armster-naslon-za-ruku-naslon-za-ruku-za-fiat-500l/&do=findComment&comment=946733

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo
burazer je uzeo taj naslon u Spider 2016 i gumene patosnice,polu kadice. Koštaju ali oba proizvoda kvalitetna. Što se tiče naslona za ruku koliko se sećam priče lagano se ugradjuju nebuši se ništa već ti holšrafi što se dobijaju oštri su i samo se zavrnu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ce da se obraduje sa cenom kod ovlascenih :D . Plus vrlo moguce da ne ide samo naslon, kod ranijih modela je morala da se zameni i metalna konzola ispod (ojacana da ne drzi samo plasticnu oblogu oko rucne, nego da moze da izdrzi i tezinu naslona i ruke). Plus mozda i neka ukrasna plastikica (za Stilo su samo one bile po 15-ak evrica, ugradjivao sam fabricki naslon na bivsi auto)... Svakako nista ne gubi da pita.

Restyle 500L su retki u kobasicima, pitanje je kakva je ponuda i cene sto se tice i polovnih.

PS: Zna kod njih da iskoci i ponesto povoljno, ali pre neki dan zvrcnem za komsiju ovlascene, za 2 najobicnije zabice gepeka. Komad 400 kinti, a moze da se naruci najmanje komplet od 10 komada, 4 somica :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo

Pogledah ti i ja u ePer, ali nazalost nemam pristup nekoj mladjoj verziji ePer od 2015.

Znaci mogao sam da vidim samo za prve verzije 500L i nisam nasao naslon za ruku. Gledao sam na istoj putanji kao i za druge modele, obicno je pod Internal Trim->Dashboard (ako je na tunelu iza rucne, naravno).

Fabricki naslon se obicno i najlepse uklopi, ali plasim se da ili neces naci ili da ce cena biti "odvaljena". A moguce da sa njim u sklopu ide i jos ponesto (drugaciji nosac u podu, ukrasne plastikice, kao sto rekoh). Neka ti slika @oktopod ako ga ne mrzi, mislim da ima u opremi na restyle 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam sad i par otpada, Sima, Panta nemaju (iako stoji oglas na PA da imaju), Pedja Indjija zauzet (njega sam video da svi spominjete).

 

Ima zet na svom 500L Crossu 2018. godiste..

 

Ma to je to, otici cu do Spydera i zavrsen posao, necu da pravim sagu oko jednostavne stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ti i kazem ;) , za ranije modele em je bilo vise entuzijasta, em se fabricki naslon dosta lakse nabavljao.

Pedja je vise zauzet nego kontakt centar Telekoma :) . Probaj mozda jos kod Makija u Klenku (Sabac), dobar je lik a i dobro snabdeven: 064/1955935 .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i ja za GP da pazarim neki, bas mi fali, ne mora original ali nesto pristojno da nije krs neki i da nije neka luda cena

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2022 at 12:27 AM, Ivan said:

Verovatno ce da se obraduje sa cenom kod ovlascenih

 

Kada sam uzimao 500L, doplata za opcional koji je sadržavao i taj naslon za ruku (a i njemu su bile i elektropodešavajuće lumbalne podrške za prednja sedišta) je iznosila 300 evra.

 

Ali, meni, zbog mog naopakog tela, taj oslonac za ruku ne znači ništa, jer mi je nizak. Da je pozcioniran 2-3 cm iznad, bilo bi mi OK. Ovako - "šipak". Trebalo bi da se malo iskrivim u desno da bih se oslonio.

A mom sinu (koji je od mene niži samo 1 cm, ali, normalnog trupa), taj oslonac je na dobroj visini.

Što je samo dokaz da je potencijalno velika glupost imati oslonac za ruku kod koga se ne može podešavati i visina (npr. kod 308 je mogla da se podešava i visina, a i položaj "napred-nazad" ).

No, zato su baš "uboli" sa lumbalnim podrškama. I meni je čak i ok položaj, a mogu i da baš dosta da se isture napred, maltene "kičmu da ti polome" :) Po tom pitanju su bolji nego on kod Honde. Ili su oni kod Honde za neke zdravije kičme  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, taj nedostatak podesavanja mi je apsolutna glupost kod novijih Fiata. Pa jos je Stilo pre 20 godina sa onim "bučukom" od naslona imao bar podesavanje visine u 3 stepena koliko se secam. Pa i da je ista osoba u pitanju, recimo na nekom kruziranju autoputem sam voleo da podignem naslon za ruku u najvisi polozaj, zavalim se i uzivam. Ili u nekoj sporCkoj voznji po krivinama, sa dosta saltanja, da spustim u najnizi polozaj da slucajno ne smeta. Za driftovanje po snegu :D imao je i opciju da se skroz podigne iza sedista kao da ga nema, za manipulisanje rucnom idealno...

Na Nuova Bravu je ista prica kao i kod tebe, dosta ljudi se zali. Licno mi je na idealnom mestu, ali iskljucivo iz razloga jer volim da sedim "na podu" sto blize asfaltu, a imam i visine. Ali nekom drugom nije i apsolutna je glupost da nema bar osnovno podesavanje po visini. Slazem se 300%.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Milutinac said:

Sebastiene Loebu, ti li si? :D

Nisam brate vozacki njemu ni za ispod nokta. Ali sto se naslona tice, imam jos 20 i kusur cm visine :P .

43 minutes ago, totti said:

Hirvonen emoji3.png

Vise sam voleo onu njihovu stariju gardu: Markku Alen, Ari Vatanen, Hannu Mikkola, Juha Kankkunen i ekipa ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Makkinen i Gronholm iz ere posle toga, da ne zaboravim...

6 minutes ago, Milutinac said:

Ma ajde, samo 9 osvojenih sampionata, mozes misliti, pih... :D

Sve su to veliki vozaci, ali nekako mi Group B i sve iza toga ne ide u istu recenicu...

Kao sto je i Delta Integrale bila visestruki uzastopni WRC sampion, medijski "eksponirana" i svetski poznata... A u sustini downgrade-ovana igrackica svog prethodnika iz Group B, tj. Delte S4.

Ili ne daj Boze da je poredis sa nesudjenim Group S terminatorom :) , Deltom ECV.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o polomljenoj zabici A stuba na 500L, izdvojena je u posebnu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo bas sledece nedelje od 2. Juna ali je ipak odradjeno. Bio sam danas do Spider Auta u Jajincima, kao sto sam rekao 10200 naslon i 600 dinara ugradnja, sve pohvale za ljude koji rade tamo, veoma su ljubazni. 
viber_image_2022-07-16_15-04-28-628.thumb.jpg.94bee0800dd2628158c74c2f343c08b9.jpgviber_image_2022-07-16_15-39-25-578.thumb.jpg.b8b2eddc7a8be6fcd9387b54a643f6a8.jpgviber_image_2022-07-16_15-04-28-714.thumb.jpg.cc05823b2a85cabf47335efe30519d47.jpgviber_image_2022-07-16_15-04-28-834.thumb.jpg.8fcb90e41334b2da4ef0bc8a64425c23.jpgviber_image_2022-07-16_15-04-28-777.thumb.jpg.6168a5f57014a60936c2bc1b3d04fa8a.jpgviber_image_2022-07-16_15-05-00-423.thumb.jpg.9ca1483310e577d189fb17777d707bc9.jpg
Ovo je najnizi polozaj naslona, mislim da imaju 3 stepena, meni krakatom odgovara, ne znam li bi svakome. Rekli su mi da se ne oslanjam na naslon pri izlasku iz auta posto se iscupa/polmi u osnovi, imali su par reklamacija jer se kapitalci poput mene naslone svom tezinom, nosivost je valjda do 80kg. Pomenuli su i da saradjuju sa AK Kompresorom za naknadnu ugradnju naslona u odredjene modele.

Naslon takodje ima ovaj povrsinski deo koji se izduzuje (meni ne treba), otvara se na dugme i mogu da se stave tipa naocare, kao i futrola pozadi koja moze i da se izvadi a da se u taj prostor stavi telefon npr.

Sve u svemu ja sam zadovoljan, lepo mi lezi u voznji, sad kad gledam slike, kao da je malo nakrivljen u levo, sto je i ok, jer i treba da bude prilagodjen vozacu. :) uzeo sam jos neke sitnice, al to cu u svojoj temi.

P.S. 
Malo je falilo da odustanem od naslona, seo u auto i krenuo, navigacija me vodila kroz Rakovicu i pravo na zatvoren put, pa me onda povela kroz Resnik i opet na blokadu, vratio se kuci razocaran.. udjem na gmaps kod kuce, pokaze mi blokadu na ovom putu gde sam krenuo i salje me preko Kanarevog brda i Banjice. Supruga predlozi da odemo do shopping centra u Rakovici, meni sinu ideja da se provozamo prvo po naslon i tako bi naslona, kostalo me to jedne lepe haljine ali dobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Dzimbo said:

Rekli su mi da se ne oslanjam na naslon pri izlasku iz auta posto se iscupa/polmi u osnovi, imali su par reklamacija jer se kapitalci poput mene naslone svom tezinom

Nadam se da se ne srafi samo u plastiku konzole? Ako je tako, nije ni cudo da se desava da se polomi.

Stilo i Nuova Bravo su npr. imali masivan metalni nosac ispod same plasticne konzole, zanitnovan u pod. Na koji se srafovima fiksirao takodje metalni "kostur" samog naslona. Tako da je bilo izuzetno izdrzljivo.

Ako je usrafljeno samo u plastiku, pitanje je da li ce i da se rasklima, da li ce vremenom poceti da zvrci od dizelskih vibracija... 

Ovaj najnizi polozaj ti nije previsok, na slikama mi deluje tako? Kako je za manipulaciju rucnom kocnicom? 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...