Jump to content
FAS Goran
malinovic

Fiat Stilo - rasklapanje plastike oko menjača

Recommended Posts

Pozdrav!

Da li neko zna kako se rasklapa centralna konzola na Stilu, tj plastika oko menjaca?

I mozda jos bolje pitanje, mogu li se CITY i ASR  dugme izvaditi bez rasklapanja iste?

Hvala  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komande za City i ASR su modul koji da bi dalje rasturao moras da izdzekas i izvadis sa unutrasnje strane konzole. E, sad, ja sam uvek skidao celu konzolu, nisam pokusavao da samo to izvadim - ali ako me secanje ne vara, modul se ne moze izvaditi bez skidanja cele konzole.

A i to je smesan posao. Secam se da napred (do dela ispod piksle) imas srafove, sa strane su zabice i da mora da se rasturi ventilacioni otvor za zadnja sedista. Ako imas naslon za ruku, moras da skines i njega, ako imas samo policu i gore ima jedan sraf.

Kada se sve odsrafi, skida se dzek upaljaca i ASR, City modula i konzola ide napolje. Ovo sve najgrublje po secanju, pokusacu da ubacim i neku ELearn slicicu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....a modul sa tasterima ASR, CITY se srafi sa dva srafa sa donje strane konzole :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy: Hvala svima! Menjao sam komplet osvetljenje enterijera, pa mi jos ti dugmici ostali narandzasti, pa je red da i njih resim :) a i nikad se ne zna kad ce zatrebati ono blanko mesto za prekidac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, evo malo detaljnije ono sto sam gore opisao, mada sve ide lako kad se krene da se kupusa... Da postavim kad sam se vec potrudio da napravim PrintScreen-ove, mozda nekom bude od koristi:

 

image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg

 

Moj drugar i imenjak je gore postavio slike iz Eper-a, ove su iz Elearn-a.
 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:  :thumbsup:

 

Svaka cast, sad mogu dati i maloj sestri da rastavi  :laughing:  

Hvala jos jednom svima, postavljam slike ovih elemenata uzivo, opet, ako nekom zatreba! :)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se skida ta konzola , gde su srafovi ili sta vec - hocu da je skinem i zamenim komplet prekidace za sity , asr , auto - samo zbog estetskog izgleda. pa da vidim da li se isplati zezati se sa tim ako je neko to vec radio , da ne bi nesto polomio pri skidanju

unapred hvala na odgovorima

a evo i slike sta me interesuje

 

stilo_prekidaci.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines bocne panele kod vozaca i suvozaca (na tiplove i zabice). Rasturis otvor ventilacije za zadnja sedista i odsrafis bocne srafove kod prednjih sedista.

Skines naslon za ruku (ako ga imas). Napred su jos dva srafa i imas i zabice u podu.

Otkacis dzek za prekidac, konzola moze uvis, sam modul koji te interesuje je usrafljen za konzolu sa donje strane.

To je koliko se secam ovako napamet. Cini mi se i da smo pisali negde, mozda cak i sa slikama, okacicu link ako pronadjem.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde vidi to sa slikama da li ima. ja nisam mogao da nadjem. samo da sedista ne diram jer imaju buljuk zica dole , ako njih moram da skidam zbog naslona za ruku (imam ga - kozni fabricki) odustajem od svega. kako se rastura i taj otvor pozadi za ventilaciju (pitam zbog zabica - da nesto ne polomim) , kako se skida naslon za ruku

a video sam da je modul usrafljen ispod konzole

ajde javi i za ovo ostalo ako znas jer i tako cekam neki suncan dan pa da pokusam to da zamenim na parkingu

unapred hvala    :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenio sam danas prekidace - sve sljaka super. skidanje nije bauk , ali oduzima bas dosta vremena (ima dosta srafova) ako hocete da odradite sve kako treba ........ hvala svima koji su pomogli  :unworthy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sklidao sam dugmice ne mora da se skida cela konzola. samo se popuste dva safa ispod pepeljare,skine pano vozacem do sedista i safciger se pridje i odvrnu dva safa koja drze prekidace i to fino sidje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...