Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Moram da se ukljucim da podrzim klub dizelaša.

moja potrosnja je 6.5 litara sa krovnim koferom i 150 km/h po GPS-u (sto odgovara 165 po brzinomeru) ...koju usput dostizem kad god pozelim - sa oko pola gasa. Brze nisam smeo zbog kofera, ali mogao sam kad god pozelim! ;)

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim da se ne izvrcu moje reci - napisao sam koferasa, a ne dizelasa!    :rtfm:  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

joshi trol- dokazano 

@ata, pricamo o nasim autima, nije to trolovanje, 

u 6oj na 150 stane, da sam ga vratio u 5tu pa terao do 4500obr onda bi sigurno isao i dalje ali u 6oj nece da potera....a da ti nemas 6tu  :harhar:

 

ne verujem da ti laze brzinomer 15kmh?

meni na 150-152, GPS pokazuje 144kmh


i da, u vezi prozora.

Sinoc reko ajd da probam rukom da zatvorim (hvala kolegi Alexi na podsetniku) ali nece na suvo, reko ajd da zena drzi dugme a ja da zatvorim, kad ono proradi sam...

pretpostavljam da je neko trunje zaglavilo i nije dalo da se zatvori, kako sam ga ja rukom malo podigao sigurno je to otpalo pa je mogao da se zatvori....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vozila koja veću brzinu postižu u V  dok u VI čak i opadne. Jednostavno veliki otpori i takav prenos.

A što se tiče prozora nemoj nikad da siluješ podizač, probaj da očistiš mehanički ili da usisaš prašinu. Svako podmazivanje tih nazovi kedera dovodi do još većeg skupljanja blata i prvljavštine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je upravo slučaj sa 500L, njemu 6. služi samo za održavanje brzine, ne može nijedan skromniji uspon da isprati, o nekom preticanju da i ne govorimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvo usisavanje....kao sto i pricasmo, los uradjen sistem za gumu oko stakla, znaci svo djubre se zadrzava izmedju prozora i vrata, moras prvo da operes smrkom pa da onda otvaras prozor  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

joshi trol- dokazano 

@ata, pricamo o nasim autima, nije to trolovanje, 

u 6oj na 150 stane, da sam ga vratio u 5tu pa terao do 4500obr onda bi sigurno isao i dalje ali u 6oj nece da potera....a da ti nemas 6tu  :harhar:

 

Tačno tako.

Ja onomad nisam baš štedeo onaj rent-a-car i kada vratiš u 5. brzinu i razvučeš ide do 180 uz malo muke. Čini mi se da mu je 180 nešto ispod 6000 obrtaja i dalje nije hteo po ravnom.

 

E sad što se potrošnje tiče probao sam oba na gotovo istoj deonici i iskreno više mi se benzin dopao.

 

Dizel se daleko ranije zadihao i još je i potrošnja bila gotovo identična (verovali ili ne na oba ~8l) na većim brzinama gde je menjač sa 1.3 gotovo neprihvatljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja potrosnja je 6.5 litara sa krovnim koferom i 150 km/h po GPS-u (sto odgovara 165 po brzinomeru) ...koju usput dostizem kad god pozelim - sa oko pola gasa.

 

Tebi greskom ubacili 2.0 Mjet :laughing:

 

E sad što se potrošnje tiče probao sam oba na gotovo istoj deonici i iskreno više mi se benzin dopao.

 

Dizel se daleko ranije zadihao i još je i potrošnja bila gotovo identična (verovali ili ne na oba ~8l) na većim brzinama gde je menjač sa 1.3 gotovo neprihvatljiv.

 

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites
moja potrosnja je 6.5 litara sa krovnim koferom i 150 km/h po GPS-u (sto odgovara 165 po brzinomeru) ...koju usput dostizem kad god pozelim - sa oko pola gasa. Brze nisam smeo zbog kofera, ali  mogao sam kad god pozelim! ;)

Može da ti bude 6,5l ali prosečna do Grčke i nazad, ali da ti trenutna na 150km/h sa sve koferom budne nema teorije.

Meni je prosečna do Grčke i nazad uvek oko 6 iako auto put vezim prosečno 150 jer magistrale i lokalna švrćkanja spuste potrošnju. Sam auto put sigurno nije ispod 7,5 - 8. Ako jurcam i više.

 

Na auto putu moj bi morao da troši manje od tvog jer ima 6. i jer je i zbog menjača i zbog jačeg motora na nižim obrtajima.

Isto tako tvoj bi morao da troši manje od mog na magistrali.

 

Žorž ako ti treba DLR sijalica javi se. Imaš broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre to nece da vam potera u 6-oj? O cemu vi to pricate? Ja se ne secam da sam imao takav problem...  :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet kazem, jel moguce da vam toliko laze kazaljka !!! 15kmh..... :thumbdown:

Urke, ce dodjes u Nis na okupljanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi sa tim - moj kolega čuo da u Autriji tolerišu 10% prekoračenja i na autoputu vozi 140km/h po GPS-u i još računa da ima fore 3km/h :)
To je bilo 150 po cajgeru.


Nakon nekog vremena ga zaustave i naplate 30e prekoračenje od 20km/h :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratio sam temu u vezi okupljanja, i koliko me secanje sluzi rekli su prva nedelja oktobra. Planirao sam da dodjem, trebalo bi, blizu je ;)

Nego, za vikend sam u bg-u :)

 

Izvini za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi sa tim - moj kolega čuo da u Autriji tolerišu 10% prekoračenja i na autoputu vozi 140km/h po GPS-u i još računa da ima fore 3km/h :)

To je bilo 150 po cajgeru.

Nakon nekog vremena ga zaustave i naplate 30e prekoračenje od 20km/h :rofl:

 

Da li to znaci da ne postoji tih 10% tolerancije? Da nije ta tolerancija pomalo fiktivna, tj. da je tolerancija u sustini sistematska greska brzinomera?

Hocu reci, ako vozis 140 po brzinomeru, to je oko 130 po GPS-u, tj. taman koliko je i dozvoljeno...

Da li to znaci da ako se vozi po GPS-u (koji je pretpostavimo tacan koliko i radar), ne treba voziti brze od dozvoljene - jer rizikujemo kaznu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ništa osim da je dobio kaznu. Ja uvek od Mađarske do Nemačke granice vozim konstantno po GPS-u 135-140 i niko me nije dirao do sad, a da li će videćemo :)

 

Doduše kada vidim policiju sa radarom uvek usporim za svaki slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zato bi ti u svicu, da ne vicu vise ovi iza tebe "ajde deda vozi bre to" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece, voli deda kad mu svirnu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, pravis se da ne registrujes, kao prava zena :D .

Mene pre neki dan jedna sa BMW i sa sve detetom u kolima isece u Tosinom Bunaru kod Dzakarte, iz smera Zemuna ka PSSST-u. Dve trake, ali tu vijugaju zbog stajalista, zenska bez ikakve najave samo ulete u moju traku. Sviraj, koci, provukosmo se nekako. Stizem je posle toga, prolazim pored, nisam bahat da napu*avam i sviram, samo bacih pogled da vidim ko je u pitanju...

Da ne duzim - ista ta scena, drzi volan grcevito sa dve ruke i gleda strogo pravo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

prejbme kad me usporio...posle dok ja zaletim vec sam morao da stanem na pumpu....

sad cu grcku da postavim :-) tamo kao da nema dizelasa  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...