Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

E bedak... :no  I ja sam preključe igrom slučaja zagledao ispod haube, kod mene posle prve pređene hiljadarke, fala bogu sve ok.

2 godine garancija na motor! Nema šta, odlaziš u servis i oni moraju da reše. U suprotnom, zoveš inspekciju momentalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja predlažem servis, ne sme ništa da curi, pogotovo jer je novo i u garanciji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz ili ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ni ja, ako neko ima sliku motora od gore :-) pa mogu da vam kazem koje crevo tacno.

Kad gledas od napred s desne strane odmah ispod sve one plastike za filter za vazduh, cini mi se da je ulje....nisam ni zagledao previse jer sam :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to lici na antifriz. Pazi, uradi sledece, obrisi to krpom i provozaj se malo. Ako vidis opet tragove curkanja odmah reklamacija. Meni se isto desilo, preuzmem auto u salonu i krenem za Prokuplje, kada sam stigao (oko 200km sam presao) otvorm haubu kolegi da pokazem auto kad tamo isto kao kod tebe jedno crevo na izlazu iz hladnjaka vlazno. Pretvorio sam se u Hulka momentalno, latim se telefona pozovem auto-kucu spreman da im skantam sve po spisku, kazu ljudi nema problema idi u Nis kod ovlascenog servisera mi placamo sve kreni odmah. Moj pametni drugar kaze ma obrisi to bre da vidis koliko curi. Obrisali i krenuli put Nisa. Negde u Merosini stanem da proverim......ni traga od curenja. Dodjem do Nisa (ima malo auto-puta tu sam ga "zgazio), opet pre nego stao sam stigao do servisa, otvorim haubu nista........majstor pogledao kaze sve je dobro stegnuto........evo proslo je 3 godine od tada. NISTA. Dakle prvo ti to obrisi i provozaj se (naravno prati temperaturu i nivo rashladne tecnosti). Ako nema vise curenja, sve je OK, jednostavno mozda je prilikom montaze malo curnulo oni dotegli ili crevo dok je lepo leglo a nisu obrisali. Nista to nije strasno. Neka ti to bude najveci problem i budi zadovoljan.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

odo sad da obrisem i da slikam pa postavljam sliku

hehehe, ko zna sta je ovo, nece da se obrise, izgleda da nije sveze...probao ubrusom , nista nije ostalo na papiru....

tu gde je spoj creva i motora (odmah ispod selne)  tu isto se vidi zeleno, ali nece da se skine , tako da nije sveze da curi vec ....ne znam.

 

cxca16901.jpg  cxca16902.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoo bre to odusak za uljne pare (po slici bih rekao posto je izvod sa poklopca bregastih i ide u usis nema sta drugo da bude)! Nema tu nikakve tecnosti u tom crevu je pod-prtisak i na taj nacin se uvlace uljne pare u usis. To zeleno je verovatno zaptivna masa koja sluzi da crevo lepo zaptiva i ne slini od uljnih para na spoju i da ne vuce falsh vazduh. Malo su "bogatije" sipali. Dakle nije nista. Teraj to i uzivaj!

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam posumnjao da je ulje još sa prve slike, jer mi je čudno bilo što je zeleno, mada kaže čovek ulje, a vidim slika je mutna, rekoh da ne tupim sad, mada čim neće da se skine, nemaš brige onda, samo nečim to malo zagrebi da bude cakum pakum i ne brini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bedak... :no  I ja sam preključe igrom slučaja zagledao ispod haube, kod mene posle prve pređene hiljadarke, fala bogu sve ok.

2 godine garancija na motor! Nema šta, odlaziš u servis i oni moraju da reše. U suprotnom, zoveš inspekciju momentalno.

koliki ti je nivo ulja posle predjene hiljadarke, meni negde izmedju max i minimuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene na sredini, doduše bliže maximumu, mada mislim da je to u zavisnosti koliko su sipali, neverujem da je moguće da nešto potroši za tako malo pređenih km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradih i kasko u DDOR NS, simpaticna tetkica :-) krenuli do auta parkiran u javnoj garazi Obilicev venac ali posle dva koraka po kisi kaze tetka, ma sta ima da ga gledam, slikam kad je nov, pisemo da je nov iz salona i gotovo.

Jos mi dala neki broj ziro racuna da uplatim kao dnevni pazar da me ne bi odrali u banci za proviziju , mora da sam joj se svideo :smoke:

A valjda dobijam i trening u Navaku za Dz samo ne znam kada.

Bio do DarkGlassa pa u subotu teram da mi zatamne, kaze da je zeznut onaj zadnji prozorcic pre gepeka jer je plastican !!!!! i nije ravna ivica plus zajebancije sa  staklom na zadnjim vratima ....javljam kakvo je stanje u subotu popodne. 

Odustao sam od folije na krovu, bar za sada, necu da se uce na meni. Trab da skine antenu a pre toga mora da otkaci nebo od pozadi....nek se uce na nekom drugom (citaj: vama) pa cu ja kad mi malo dosadi :up:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam pitanje za tu foliju sto ste svi navalili da lepite po krovu: jeste li sigurni da vam ostaje garancija na boju (i koroziju) u tom slucaju? Sta pise u uslovima garancije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao prodavca i on je rakao da to ne utiče na garanciju. Folija samo može da zaštiti boju nikako da joj naškodi. Imaš izbrendiranih kolko hoćeš po Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih davao produzenje garancije na koroziju onima koji stave foliju ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lepo izgleda, sretno sa njim i da te dugo godina služi i ponovo posle njega kupiš nov fiat :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto mora da se skida nebo? Kapiram da kada se te žabice jednom skinu više nikad ne drže dobro. A i kada bi mi neko oštetio nov automobil malo je reći da bih bio ljut.

By the way ova Casio fora je sjajna. Bravo Chikavili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi sve objasnio jer sam ga prekinuo ali "od pozadi" mora da skine da bi odvrnuo antenu sto znaci sigurno dve tri zabice .... bice vremena za to

sad skupljam info gde na more  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljene folije, na prednjim samo nesto malo, vise UV zastita zbog sunca a nisam hteo vise pa da imam probleme sa  :police:

 

folije.jpg

 

 

a namestio sam i kameru za rikverc, nisam hteo da busim za parking senzore ko na proslom autu...navika jedna muka a odvika dve  :unworthy:

 

rikverc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je već zanimljivo, prvi si koji je već počeo sa stajlingom na 500L, to se ceni :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra izgleda sa tamnim staklima! Kolko posto pozadi i kolko te kostalo? Isto me interesuje i za kamericu.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super izgleda :) 

 

• Kad su stavljali foliju, nisu imali problema sa oni malim, plastičnim prozorčetom pozadi? 

 

• Gde si smestio dodatni monitor/ekran za rear-view kameru? Super fora bi bila kad bi mogao da se iskoristi postojeći displej od infotainment sistema.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

imali su problem sa zadnjim malim prozorom, uvija se folija jer nema ni 1mm prostora izmedju vidljivog dela "stakla" i ivice, a da bi ga seko mora direktno na prozor a skalpel+plastika..........

tako da smo nasli resenje da se prelepi spolja pvc folija tako da nemam vise taj prozorcic  :baby:

 

-folije 140e , znaci sa prednjim UV folijama--darkglass

-kamera sa lcd displejem 4.3"  wirelless  35funti---ebay

---------------------------------------------

kratak mi je bio kabl da stavim displej na soferku, odmah pored retrovizora, jer bi tu bas leg'o displej, tako da sam ga za sada stavio dole desno, izmedju dugmeta za otkljucavanje vrata i pretinca za rukavice  :innocent:

samo ne smem krakate stoperke da vozim jer moze da mi otkine kolenom pa posle moram ja nju.......

 

 

P.S

a imam i ovo ali necu jos da instaliram  :smoke:

pojacajte zvucnike za bolji ugodjaj   :laughing:   :laughing:   :laughing:   :laughing:

 

   Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...