Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

Evo jednog prelepog primerka Fiata 850 sport za kojeg nisam ni znao da postoji dok ga nisam na moru u Italiji slikao pre nekih mesec dana. Resih da postavim 2 slike tog Fiata koji se kako sam procitao proizvodio od 1968 do 1971 sto znaci da je i primerak sa slike veoma star ali vrhunski ocuvan.

 

DSC09695.jpg

 

proba.jpg

 

Inace nakon odmora resih da svog Punta pocastim navigacijom i izabrao sam Garmin Nuvi 2595 koja je moram priznati vrhunska i tacna u metar. :laughing:

 

26082013305.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komsija je imao 2 takva Fiata. Nemas pojma koliko je to luda masina i kako to dobro ide, a inace je kontras tj. vrti motor u levo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki stariji sportski Fiat ide bolesno i za današnje standarde, šteta samo što nemaju više takvih projekata, tj verovatno je i Coupe bio poslednji takav primerak.

 

Lepo se počastio Punto navigacijom, ali neka ne spavaju zajedno ipak da ne bi jedno jutro našao razbijeno staklo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah, ma skidam ga preko noci, samo ostavim kabl za napajanje u kaseti a navigaciju u kutiju i sa sobom u stan. :) Inace u Svici je placena 150 franaka a kod nas takva ista kosta 37.000, frapirao sam se kad sam video razliku u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjene prednje gume. Nakon Sava Eskimo S3 M+S 165/70 R14 postavljene BF Goodrich WInter G 175/70 R14  84T M+S. Videćemo kako će se pokazati kad bude napadao sneg. Svaki komentar vezan za ovu gumu je dobrodošao ako je neko imao iskustvo sa pomenutim proizvođačem. :)

 

26122013368.jpg  26122013369.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek razmišljam za čelične felne. Ostale su mi dve čelične 14"  od Reno Clia 2 pa razmišljam da njih dam i dodam još neki evro za 4 fiatove čelične mada neki voze i sa alu felnama preko zime. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Svidja mi se ovaj punto i jos mi je i boja jedna od omiljenih ,pored crnih modela ! Cestitke za kola i lepo ga odrzavaj :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, trudim se da ga lepo održavam ali izgleda da će ovaj ostati ćaletu a ja ću preći na GP u neko dogledno  vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta . Ja ovaj ne bih dao :D

Edited by Filip1995

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odrađeno svetlo u gepeku i piksli. Korišćene SMD diode 3528, za pikslu samo jedan segment tj. 5 cm stavljeno a gepek 2x35cm tj. 7 segmenta sa jedne i 7 sa druge strane. Prezadovoljan sam kako je gepek sada osvetljen. Cena LED trake je 200 din po metru i 2m kabla iskorišćeno, ceo ovaj zahvat me je koštao 230 dinara.

 

05012014398.jpg  05012014399.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam slucajno primetio  u onoj ladici zalepljeno da je AIR BAG servisiran  2011. godine 12. meseca. Pritom sam pronašao i fotokopije lične karte, vozačke i nekih platnih kartica bivšeg vlasnika Punta. Izgleda da ga je vozio neki čiča 39. godište Kristijan Bauer. :)

 

06012014400.jpg 06012014401.jpg

Iskoristio sam lepo vreme da operem i usisam auto a u goste nam je svratio i moj prethodni auto Golf. :)

 

06012014010.jpg 06012014011.jpg 06012014013.jpg

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još ako nađeš račune sa pijaca(neverovatno, ali dobijaš i na pijacama račune kod njih :) ) konačno imamo pravog dedu koji je stvarno išao na pijacu kolima  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ako te ne mrzi slikaj da vidimo osvetljenje.

Mozda si i slikao tek sad vidim da je izbacio neke slike koje ne mogu da se otvore..

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 Jedina mana tog čiče je bila što je izgleda duvanio pa je ostala jedna rupa na vozačevom sedištu. Veovatno mu je ispao žar od cigarete. :) A ove fotokopije sam našao u onoj futroli u  suvozačevom sedištu sa nekom neotvorenom četkom za farbanje. :D Čak sam uz auto dobio i onu karticu sa Electronic i Mechanical code i četvorocifreni kod za fabrički Blaupunkt radio kasetofon. Fiatovo fabirčko uputstvo koje je stiglo uz njega je na nemačkom, jedino nisam dobio servisnu knjižicu.

 

@MS PK Slike kako je gepek osvetljen sam postavio nekoliko postova pre, ne znam zašto tebi neće da otvara. Ako ne bude htelo da ti otvori slike, postavio sam ih u ovoj temi http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43927-punto-naknadna-ugradnja-svetla-u-gepeku/page-4

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao na toj temi. Super ti je ispalo, taman koliko treba. Ja cu mozda da odradim neko diskretno napred u nogama i ovako u gepeku isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam razmišljao za to svetlo u nogama ali sam ga planirao za  zadnju klupu i odustao sam.  Verovatno ću naći neko plafonsko svetlo na otpadu pa ću ubaciti iza da bude osvetljeno i napred i nazad kad se otvore vrata. U većini slučajeva više od dve osobe nisu u autu ali volim kad je lepo a ne preterano osvetljena kabina auta.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu je jedina mana rupa u sedištu onda traži čiču da mu se zahvališ  :laughing: Kod mene npr nije upaljena cigara u kolima, a opet ima neka rupica u suvozačevom sedištu, ali kada uzimaš polovan auto jednostavno ne možeš na takve stvari da obratiš pažnju pored turbine, zamajca, kvačila, guma,...

 

Uostalom na Punta bez problema pasuju sedišta iz 147 tako da lako možeš da imaš kožu u kolima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set kvačila i oprugu prednjeg levog amortizera sam morao da menjam ali šta je tu je, auto je polovan i svi znamo da ne može da bude u bespekornom stanju. :) Ma i ovaj moj možda nije bio pušač jer je nebo čisto i ne oseća se da je auto povukao duvanski dim mada je moguće da je kirbi to rešio kada je ušao u Srbiju. :D

 

Ovim postojećim sedištima sam za sad zadovoljan, možda je razlog što nemam bočne air begove na koje se neki žale da im smetaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon osvetljenja u gepeku došao je red na kabinsko zadnje svetlo. Nisam hteo da se bakćem sa LED trakama ispod sedišta što mi je bila prvobitna namera nego sam nazad postavio isto plafonsko svetlo kao i prednje.

 

18012014405.jpg 18012014406.jpg
18012014407.jpg 18012014408.jpg

 

Posao od svega 30-ak min a razlika u osvetljenju kabine ogromna. Kasnije ću videti možda da ubacim one led sijalice koje idu umesto ovih fabričkih ali otom potom. Inače evo linka ka temi gde sam napisao kako sam sveto odradio.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62841-punto-mk2-naknadna-ugradnja-zadnje-plafonjere/

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set kvačila i oprugu prednjeg levog amortizera sam morao da menjam ali šta je tu je, auto je polovan i svi znamo da ne može da bude u bespekornom stanju. :) Ma i ovaj moj možda nije bio pušač jer je nebo čisto i ne oseća se da je auto povukao duvanski dim mada je moguće da je kirbi to rešio kada je ušao u Srbiju. :D

 

Ovim postojećim sedištima sam za sad zadovoljan, možda je razlog što nemam bočne air begove na koje se neki žale da im smetaju.

To si u pravu. Kad se sedista istanje, hoce taj bocni da bode ledja.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kulturno si ovo odradio sa svetlima :thumbup:

Jer tako smo u mogućnosti. :D Nego šta bi sa tvojom pletenicom, jesi li je ugradio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...