Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

Malopre produžena registracija. Sve ukupno izašlo 13.100 din. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče proverio klimu u autu, po onom njihovom aparatu je pokazivalo da ima nekih 65% gasa u sistemu.  Pošto je brat na busu dopunio klimu meni su odradili gratis na autu tako da sam sada miran 2-3  godine a pritom sam uštedeo 3.500 din koliko inače košta dopunjavanje klime za auto. :)

 

Nego do sad nisam obraćao pažnju na nalepnicu u desnom uglu šoferke koja je već bila nalepljena kad sam uzeo auto. Zelene je boje sa oznakom 4 i tek sam juče saznao za njeno značenje. To je neka G kategorija koja je u Nemačkoj obavezna a označava Euro standard. E sad mene čudi kako je moguće da je Punto krajem 2001. pravio motore sa Euro 4 standardom ? Ne verujem da su nemci tek tako stavili četvorku. :dizzy:

 

Ovako izgleda ta nalepnica.

g_kat.jpg

Imao i ja na svom, pa skinuo. Iz SUI. Jednom godisnje se radi Antipolution test nezavisno od tehnickog. Ako te uhvate bez validne nalepnice na makini-oderu te na zivo s kaznom.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je jos uvek nisam skinuo, nek' stoji. Ne smeta mi za sad. :)

@totti Imas znanje o VW-u i nemcima i to je za svaki :respect::)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas konačno ofarbao kočione čeljusti i doboše. Vreme je konačno poslužilo i iskorstio sam ga na najbolji mogući način. :)

 

02052014458.jpg 02052014459.jpg 02052014461.jpg 02052014462.jpg

02052014464.jpg 02052014463.jpg

 

Pošto mii je ostalo nekih 25 cm LED trake od prethodnih radova, iskoristio sam je i stavio u osvetljenje zadnje tablice.

02052014466.jpg
 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kud baš žutu? lepo je ovo osvetljenje tablice :)

čini mi se da nisi baš najbolje rasporedio te blokove tj da je zadnji deo isuviše visi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svi nešto u crveno farbaju i rekoh sebi hoću da se razlikuje od ostalih. :D

Inače nisam našao trupčiće pa sam improvizovao sa montom. U servisu na onoj dizalici stavljaju šape na ovim mestima gde sam ja postavio montu, verovatno da tako treba. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ynam jesi li video kako je Bogisha odradio tu akciju podizanja auta? ako nisi pogledaj pa ćeš videti da je ovo tvoje maltene idealno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i pominjem te trupčiće, očekivao sam da će se osetiti prozvanim pa da napiše koji komentar. :laughing:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od mene imas sve pohvale, odlicno izgleda. Jesi li radio stranu po stranu ili si digao ceo auto na blokove.

Послато са PMP3970B уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti UO naselja Miljakovac 1 :)

@paunts Poceo sam zadnji desni pa kad sam video da se sporo susi onda podigo ceo auto, odradio i ostavio ga 3 sata tako da stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, lepo ispade ova žuta. E, sad i ja treba čeljusti da farbam. Za sada vodiš sa 2:1! Hehe!

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam ja pričao da je žuta prava boja za čeljusti, a nisu mi verovali :rolleyes: Takođe me čeka ista akcija, ali otom potom, ovo kod tebe je odlično ispalo :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile Probaj da izjednačiš do skupa. :D

 

@majstor mića Kupio na buvljaku za 300 din konzervu od 0.75l , pisalo je žuta a da li je ferari nemam pojma. :D

 

@sikter Hvala, ja sam prezadovoljan kako je ispalo. :) Inače se slažem sa Maretom da ti je Punto sa  :up:  postavljenog linka bio najlepši. Možda ću kasnije tu ideju sa karbonom između krakova koja je bila kod tebe na puntu da odradim jer je extra.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da se vratim na početak teme da vidim slike za onaj izum sto mu Švaba napravio, one kao zavesice pozadi. Imaju li nekog efekta?
Ono slovo "D", to da se zna koja je desna strana? :D :D :D Šalim se. Zanimljiva žuta, i ja razmišljam koju boju da uzmem, a da ne bude od ovih standardnih. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaha za oznaku D i zavesice ne pitaj. Imao je tu zadnju desnu i prednju levu pa sam ja kasnije upario i prebacio tu prednju levu nazad. Efekta ima kad je kiša jer ne prska iza to sam primetio ali ću ih verovatno skinuti nego je problem što ih je švabo nafilovao sivim silikonom pa ne znam čime da taj zepeknut silikon  skinem a da pritom ne oštetim farbu. :)

 

Što se tiče boje za čeljusti ne znam šta da ti kažem, ukusi su različiti. Evo kako je drug na svetlo sivom pasatu ofarbao njegove čeljusti, mada sam ja više za žutu ili crvenu boju ako je auto sive boje. celjusti.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

02052014458.jpg 02052014461.jpg

 

 

 

 

 

svi to radimo da nam auto izgleda lepse i po meni ovo sa leve slike izgleda mnogo lepse nego ovo zardjalo sa desne ! kad si vec radio mogao si da zastitis disk i da ofarbas unutrasnji deo ! :)

kud baš žutu?

 

a sta fali zutoj boji  :realmad::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno! Sve se pitam kako bi ispalo da ofarbam dobose u neku bilo koju boju, medjutim, kod tebe je super ispalo !

Mada je i ono sto je Kuvalja uradio bombona! Sad sam u trilemi sta cu sa mojim da radim, koju boju razmutiti i poceti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...