Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

Valjda neće, ostavio sam da se i prednje i zadnje gasi automatski. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da je plafonjera drugacija od moje, ja sam imao i napred i pozadi, ali onu koja se pomera levo ili desno, pa sam tu zadnju iskljucio jer je drugar ostavio ukljucenu, pa kad sam posle par sat probao da upalim auto nije bilo sanse 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam na koji model plafonjere misliš, ta je koliko se sećam sa jednom sijalicom dok je ova moja sa dve. Mislim da su sijalice po 10w jačine, e sad ja ih imam 4 što znači da povuče 40w što baš i nije malo. Nego što kažeš gadno ako se ostavi tj. zaboravi neka, izvuče struju iz akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o tim LED svetlima ali ne znam ni koja im je cena ni da li osvetljavaju dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o tim LED svetlima ali ne znam ni koja im je cena ni da li osvetljavaju dobro.

Ne da osvjetljavaju nego ubijaju, a meni je nedavno po ovoj hladnoči ostala upaljena plafonjera preko noći i ujutro normalno upalio.

led.jpg

Bacite pogled:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57188-plava-serpica-fiat-punto-12-8v-sx/page-2#entry869335

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sikter U zdravlje da je sagoriš bar do tih 155 km/h a kad radimo onda radimo, nema zajebancije. :)

 

@Nidzo Odlično ovo izgleda i verovatno umesto 10w troše nekih 2w ili možda i manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjen polen filter i motorno ulje i filter ulja nakon 9.000 pređenih km. Naravno ostao sam veran Seleniji samo što sam je ovog puta kupio u slodes trade-u generalnom uvozniku i distributeru za Petronas maziva za SCG i BiH. :) Prethodni put sam ga zamenio čim sam uzeo auto tj. sa 124.500. Usput provereni kablovi i očišćene svećice, filter vazduha. Farbanje čeljusti i doboša u žutu boju će sačekati još neko vreme.

 

 

07042014451.jpg 31032014451.jpg 07042014453.jpg

 

P.S. Dok sam jutros bio do grada uslikao sam i jedan lep Stilo sa još lepšim felnama. :)

 

07042014452.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Stilo je iz Krusevca cini mi se, dugo je on na oglasima. ;) Cak sam ga i zvao, ali nisam uspeo da se dogovorim sa covekom oko zamene neke. Ali lep u svakom slucaju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Stilo je iz Krusevca cini mi se, dugo je on na oglasima. ;) Cak sam ga i zvao, ali nisam uspeo da se dogovorim sa covekom oko zamene neke. Ali lep u svakom slucaju. :thumbup:

Jeste iz Kš :) samo ne sećam se da je vlasnik duže vreme tj. nisam ga baš viđao po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga zvao prosle godine negde u Junu, tad se i pojavio na oglasima....posle sam slabije pratio oglase, ali vidim da je opet aktivan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axiću imam jedan predlog,ove crne aj da kažem lajsne na prednjem i zadnjem braniku u boju auta,bočne lajsne ili u boju auta ili da skineš i i i oznake pozadi isto da skineš ,to je moj predlog,mislim da bi bio zanimljiv a da i tad da mu nabaciš neke old school felne.Ovo je čisto moje vidjenje kako bi mogao da se stilizuje :D inače i ovakav je super :lol:

...poslato iz Grande Punta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da ćale :) kaže spolja ostaje sve fabrikana. :laughing:  Jedino još žuta boja na čeljusti i doboše i možda ona nalepnica što je kolega nidžo odradio za treće STOP svetlo i to mu je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo i kulturno izgleda, od srca matorog Nemca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo i kulturno izgleda, od srca matorog Nemca :)

Natural power. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da ćale :) kaže spolja ostaje sve fabrikana. :laughing:  Jedino još žuta boja na čeljusti i doboše i možda ona nalepnica što je kolega nidžo odradio za treće STOP svetlo i to mu je to.

 

DSC_0336.jpg   View_image_stop3.jpg   DSC_0138.jpg

 

Ovako nesto? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee to je to sa žutim čeljustima, mislim da će i na sivom auto jednako lepo da stoji a za treće stop sam mislio nešto ovako 

 

DSC_0417.jpg IMG_20140307_200940_586.jpg

 

P.S. Još kad bih mogao da nađem one stare stikere kao što imaš i ramove za tablice sa net adresom kluba bio bih na  :horse:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico ... fali ti makar mat crna folija na B stubu ... inace stiker imamo na istom mestu na gepeku, a meni fali ovo Punto na 3 stop svetlu :D

Videcu sa burazerom da ofarbam taj deo, ali nije mi hitno, sad sredjujem bajs :)

 

Eeee to je to sa žutim čeljustima, mislim da će i na sivom auto jednako lepo da stoji a za treće stop sam mislio nešto ovako 

 

DSC_0417.jpg IMG_20140307_200940_586.jpg

 

P.S. Još kad bih mogao da nađem one stare stikere kao što imaš i ramove za tablice sa net adresom kluba bio bih na  :horse:

Bice to ok. Probaj u nekom foto editoru da ofarbas da budes siguran :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče proverio klimu u autu, po onom njihovom aparatu je pokazivalo da ima nekih 65% gasa u sistemu.  Pošto je brat na busu dopunio klimu meni su odradili gratis na autu tako da sam sada miran 2-3  godine a pritom sam uštedeo 3.500 din koliko inače košta dopunjavanje klime za auto. :)

 

Nego do sad nisam obraćao pažnju na nalepnicu u desnom uglu šoferke koja je već bila nalepljena kad sam uzeo auto. Zelene je boje sa oznakom 4 i tek sam juče saznao za njeno značenje. To je neka G kategorija koja je u Nemačkoj obavezna a označava Euro standard. E sad mene čudi kako je moguće da je Punto krajem 2001. pravio motore sa Euro 4 standardom ? Ne verujem da su nemci tek tako stavili četvorku. :dizzy:

 

Ovako izgleda ta nalepnica.

g_kat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ekoloska nalepnica za voznju po gradu. Neka zelena zona ili tako nesto, zaboravio sam. Nije oznaka za euro 4 motor.

Ja sam moju skinuo :)

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...