Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

Evo da predstavim i ja svoj novi auto. U pitanju je Putno mk2a  proizveden 27.12.2001. sa HLX opremom uvežen iz Nemačke. Do sada sam imao Golfa 2 1.6 D pa mi je prelazak iz Golfa u Punta kao nebo i zemlja. :D  Jedino što mi se ne sviđa kod Punta je to što baš i nije za osobe koje su moje visine 197cm, jer ako namestim sedište kako meni odgovara onda onaj koji sedi iza nema baš puno mesta za sedenje. :)  Sve ostalo je na Puntu je za svaku pohvalu.

 

7e80f6a8470c_800x600.jpg  21f31846da14_800x600.jpg  041e6931126d_800x600.jpg


59a125403131_800x600.jpg  895ac0117ee0_800x600.jpg  60965de14860_800x600.jpg


3550280b8fd1_800x600.jpg  b85f1f4c62a8_800x600.jpg  b5316f9708e7_800x600.jpg


f2a2a56e8cfe_800x600.jpg  ff02dd5a3460_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar, sav na svom mestu. Ja sam imao takvog, uvezen iz Nemacke ista oprema, samo je bio zelen i imao je troje vrata, zbog manjka vrata sam ga i prodao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, nadam se da će me služiti kako valja. Nego recite mi  ako nešto znate o sledećem, naime uz auto sam dobio 3 ključa, od toga 2 identična služe za paljenje (jedan je sa onim tasterom za daljinsko otključavanje i zaključavanje), otvaranje gepeka i otvaranje čepa rezervoara. Sa trećim ključem jedino mogu da otvorim vozačeva vrata i ništa drugo. Interesuje me da li to znači da ako ova 2 kodirana ne mogu da otključaju i zaključaju vozačeva i suvozačeva vrata znači da su brave menjane ili to svaki puntiša tako ima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sta mi se ne svidja na mk2 sa 5 vrata je prednji branik mislim da sa 3 vrata ima agresivniji branik,e moja 2 kako mi ne dostaje sta bi sad sve mogao sa njom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra, i tvoj HLX a nema suvozacki airbag, kao i moj... Zanimljivo da sam i ja seo iz Golfa 1.6D u Punta, ali sam ostao veran nafti :)

Uzdravlje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, nadam se da će me služiti kako valja. Nego recite mi  ako nešto znate o sledećem, naime uz auto sam dobio 3 ključa, od toga 2 identična služe za paljenje (jedan je sa onim tasterom za daljinsko otključavanje i zaključavanje), otvaranje gepeka i otvaranje čepa rezervoara. Sa trećim ključem jedino mogu da otvorim vozačeva vrata i ništa drugo. Interesuje me da li to znači da ako ova 2 kodirana ne mogu da otključaju i zaključaju vozačeva i suvozačeva vrata znači da su brave menjane ili to svaki puntiša tako ima ?

 

Ako mogu da otključaju, onda je taj treći ključ pravljen naknadno, ali nije kodiran... Mislim da ako bi bio kodiran da bi mogao i on da upali auto, neka me neko ispravi ako grešim, pošto nisam siguran :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, nadam se da će me služiti kako valja. Nego recite mi  ako nešto znate o sledećem, naime uz auto sam dobio 3 ključa, od toga 2 identična služe za paljenje (jedan je sa onim tasterom za daljinsko otključavanje i zaključavanje), otvaranje gepeka i otvaranje čepa rezervoara. Sa trećim ključem jedino mogu da otvorim vozačeva vrata i ništa drugo. Interesuje me da li to znači da ako ova 2 kodirana ne mogu da otključaju i zaključaju vozačeva i suvozačeva vrata znači da su brave menjane ili to svaki puntiša tako ima ?

 

Koliko ja znam uz Punta u HLX opremi su isla dva kljuca. Jedan sa tasterom za daljinsko zakljucavanje - otkljucavanje i jedan bez tastera, oba su mogla sve brave da otkljucaju kao i da upale auto. Neka me isprave iskusniji, ali mislim da ne gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako Ivane kao što si rekao,  jedan ključ sa tasterom za otključavanje i zaključavanje i jedan bez tastera s tim što ta dva ključa ne mogu ni vozačeva ni suvozačeva vrata da otvore. Ako mi se ne daj Bože desi da baterija na onom ključu sa tasterom crkne moraću preko gepeka da udjem u auto. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako Ivane kao što si rekao,  jedan ključ sa tasterom za otključavanje i zaključavanje i jedan bez tastera s tim što ta dva ključa ne mogu ni vozačeva ni suvozačeva vrata da otvore. Ako mi se ne daj Bože desi da baterija na onom ključu sa tasterom crkne moraću preko gepeka da udjem u auto. :laughing:

 

Verovatno je neki lopov  :ph34r: probao da ga obije, razvalio cilidar na vratima, pa je prethodnom vlasniku lakse, jeftinije, bilo da kupi na nekom otpadu dva cilindra sa kljucem (odatle mozes da otkljucas vrata ali ne i da upalis auto), nego da popravlja pokvarene cilindre.

 

Mozes da prepakujes cilindre na bravama po kljucu sa kojim mozes da upalis auto, ima par bravara (da ih ne reklamiram ovde) po BG koji to uspesno i brzo rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva kljuca sa daljincem su za model sa alarmom. Ako ima jedan običan, a drugi daljinac, onda nema alarm. Sigurno obijan, pa zamenjene brave. Otud treći ključ. PAZI DA NE OTVORIŠ GEPEK KLJUČEM, KOJI TI POSLE PADNE U GEPEK, A TI ZATVORIŠ GEPEK. Nareži običan ključ za brave ili jedan od daljinaca ostavi kod kuće.

Nek te dobro služi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumasi, moram da vam kazem da sam se odusevio Puntom. Pre neki dan iz Beograda isao auto putem do Krusevca i Puntisa me je prijatno iznenadio. Sa svojih 12 godina 171.8 km/h je uspeo da dostigne. 4/500 obrtaja peta brzina i drzao ga tako 5 minuta i ni da makne vise od 171.8 km/h. Potrosnja na toj brzini pokazuje 11.1 litra a na 120 km/h 6.06 l. Odusevio sam se potrosnjom da budem iskren, po gradu pokazuje  14.6 sto mu dodje nepunih 7 litara ali da budem iskren menjam ga 2.200 do 2/500 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze taj i 20km/l, tj 5l/100km, ali da ga stvarno lagaaaaano teras. Naravno, na magistrali na 2000rpm u petoj i bez nekog velikog tereta.

Ako ces da ga cuvas za sebe, ja ti preporucujem dobar plinski uredjaj koji ces za oko 12000km da isplatiszbog razlike u ceni goriva. Ja po NSu gde ima i nema guzvi (istina nema ni uspona i ima mnogo bulevara gde se i petom vozi)  predjem 190km za 1000din plina (i benzina za startovanje). Sto znaci- oko 7,5l plina na 100km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godisnje prelazim izmedju 10 i 15 hiljada km pa iskren da budem nisam ni razmisljao da ugradjujem plin u njega. Moji ga voze po Krusevcu i dodju ponekad do Beograda ali otprilike 90% voznje godisnje je po Krusevcu gradska voznja a njima kako oni to kazu dokle god sa 1.000 din mogu da predju 100 km gradske voznje auto ne trosi puno .   :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je tačan bord,meni je pre par dana iz Bg do Raške pokazivao 22,4 l/km

Telenor Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je na BG table KOMSO :harhar:  zato :laughing: :laughing: :laughing:
A sto se tice borda znam da nije merodovan ali moze za nekih + - 0.5 da laze bar tako mislim, ipak je najmerodovniji plovak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih novih slicica mog Puntica, mada ga je matori uzeo pa otis'o s' njim na Zlatibor da odmori covek.  Sad ga necu videti 10-ak i vise dana :ermm: :ermm:

 

02062013216.jpg  03062013218.jpg

04062013219.jpg  07062013231.jpg  

 

07062013232.jpg  07062013233.jpg  07062013234.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep ti je auto :) nadji samo čep za zadnji branik malo mi bode oči ova rupa :)

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaha, to moram sa nekog parkinga da skinem :) kad sam ga kupio nije ga bilo i znam da je to jedino sto mu fali :) mada primetio sam da sve cesce skidaju sa automobila te poklopce na branicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne uspem nigde da "nadjem" zalepicu neku nalepnicu SRB ili sl. da pokrije to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...