Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

11 hours ago, Zan Batist said:

@Axic, crkao ti Monbat akumulator poslije nepune 3god.???! (prave akumulatore za vozila NATO pakta)

 

monbant.png

Pa alternator i lošije punjenje mu je verovatno skratilo vek ali nisam Monbat prodao, napunio ga punjačem i držao u gepeku kao "infuzija"  sa kablovima kad se dešavalo da ni sa novim Biloxxi nije hteo da okrene anlaser, 3 puta intervenisao. :)

 

@Ivan Za gume ne pitaj, nikako ne stižem da zamenim zimski set i stavim letnji sa cveticima. Valjda cu uspeti sledeće nedelje nekako da se uklopim s vremenom. Za drugog Punta cu videti da kupim one Nexen dve all season sad i možda još dve pre početak zime i da se manem zamene čeličnih/alu - zimske/letnje barem na jednom Puntu. 

 

@MS PK zamenio je sve što nije bilo dobro i bilo za zamenu,verujem da je i te lagere zamenio. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Axic said:

Za drugog Punta cu videti da kupim one Nexen dve all season sad i možda još dve pre početak zime

Ako pazaris, pisi obavezno utiske, one tvoje brzinske naravno :D . Meni su takodje interesantne samo u 17'', mada sada za leto imam odlicne P7 Cinturato. Trenutno zbog ove nakaradne situacije mozgam da li da menjam gume ili auto :) .

I da, oni u Kit Commerce kao da nece da prodaju gume, a ovlasceni su za Nexen u SRB. Zvao telefonom, svracao licno, pisao mail - kao mutavi :thumbdown: . I to par meseci pre ove situacije sa Coronom.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan jel si to nezadovoljan Braćom ili izletela neka dobra ponuda pa ne bi da propustiš? :D

 

A za gume videću od utorka da ih zovem da pitam šta i kako. Ne razumem što su tako neprofesionalni, kao da su gadjivi na pare ili im možda nisu stizale veće količine do polovine marta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Aj, ne bilo ti zapovedjeno, pitaj za cenu za isti model, samo 225/45/17. Mada sa onakvim odnosom, treba lepo otici i "sprcati" nekoliko stotki kod nekog drugog :thumbdown: .

Ma jok bre, naprotiv, pa ne bih ga kupovao da je drugacije. Braća mi legao kao du*e na nosu, super se vozi, nisko se sedi :P . A od inicijalnog utezanja po kupovini, odrzavanje do sada i bukvalno kao za 1.4 95 KS atmo (da ga ne ureknem). Jedino sto ubuduce ne planiram da se toliko dugo vezujem, kao sa voljenim Stildzom. Vec smo na pune 2 godine lepog druzenja, lagano razgledam nesto novo, nesto divlje :D . Bas zato sto sam zadovoljan, nigde ne zurim, a i cene ovoga sto merkam ionako lepo padaju, kao gorivo zadnjih dana :) . Da prodje ova posast, pa cemo lako.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic, auuu da, ti si imao problem sa alternatorom, to sam preumio.. znaci Monbat ipak za preporuku? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar to sumnjas u official FLCS testera :D ?

Covek ocenjuje gume posle par krugova, ulje posle par obrtaja radilice, za akumulatore mu zbog slozenijih algoritama vec treba malo vise, 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz ovaj vremenski cajtnot uspeo da zamenim gume konacno, zavrsio u 17:45.  Stigao sam oba seta da isperem sa unutrasnje strane i skinem onu prljavštinu od kočionih pločica, blata i svega što se sakupilo.

 

 

 

IMG_20200424_152741.jpg

IMG_20200424_152734.jpg

IMG_20200420_172353.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedma godina sa Puntom prođe, 170.000 na satu, 19.500 dinara registracija i ništa drugo vredno pomena. Do sada za 7 godina prešli cca 45.000 km od kupovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopunih kilmu posle 5 godina valjda, više se i ne sećam kad sam je poslednji put dopunjavo. Jedva da je nešto bilo u sistemu i počelo je sve slabije da hladi pa se sad za 2.500 dinara ponovo hladimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme je počeo da se javlja čudan zvuk iz menjača. Oterao kod majstora i krenula je igranka. Druk ležaj katastrofa, korpa zbog viljuške druk ležaja otišla do vraga, lamela ne baš ravnomerno potrošena i blagi luft u spojnici. 

 

Usledilo je rasklapanje celog menjača, čišćenje, pranje,stavljanje novog seta kvacila. 

 

 

 

received_1416842688501498.jpegreceived_4103685749702373.jpegreceived_656317924882156.jpeg

received_328674871901805.jpegreceived_314108966588884.jpegreceived_305078717226985.jpegreceived_308181560290575.jpeg

 

Ovog puta stavio set  LUK umesto prethodnog Valeo koji se baš i nije proslavio. 

received_314401649782285.jpeg 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identican problem sam imao na Puntu 1.2 8v, da li su toliko nekvalitetni delovi ili se prosto naleti na fals? ne znam :( 

 

Samo meni bilo jos gore, propao taj 'japanski sesir' i druk nije mogao da odvoji, pa sam ostao zaglavljen tako u brzini, usred voznje :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat kod mene je baš bilo tvrdo u poslednje vreme i taj čudan zvuk zviždanja u početku se javljao na prvom jutarnjem paljenju na 2,3 minuta međutim posle je krenulo da zviždi sve vreme bilo da je u brzini ili na leru.

 

Sad osećaj s novim kvačilom je kao da ga nema, mekše od papučice za gas. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno copy - paste svake godine :Dgodinu dana od prethodnog malog servisa, 6.000 km pređeno, stavljene zimske. 

Ulje naravno Shell kod Auto Mike, kupio za oba jer će i na Multijet-u ubrzo mali servis, filteri Euroauto. 

 

 

20201115_150357.jpg

20201115_145924.jpg

20201115_143157.jpg

20201114_123432.jpg

IMG_20201115_123628.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brojim i ne verujem da je već 9. registracija :D

Juče završen tehnički, 18.800 i to je to. Opet ni reči o naknadno ugrađenim xenonima, parking senzorima i zadnjem zatamnjenom staklu na petim vratima. 

Gurali nešto u auspuh na kratko ali valjda je sve ok čim je prošao tehnički.

Idemo dalje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bg jedino smo ja i ti blizu jedne decenije kako je Punto u vlasništvu :D čim ih postavimo na oglas biće 20 poziva za pola sata :lol:

 

Inače ne pogledah km sat ali mislim da sam na oko 176.000 km.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih. Blizu decenije ... sića ... :) 

 

Ja sastavio 13 godinica, bajo moj ... Al- 100K manje... zato nije ni stigao do oglasa ... Sad mi krivo što nisam licitaciju napravio, mog'o sam d'uznem više od 2K sigurno ... :lol:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla ima u Lastinoj garazi u VML za 1.800 dinara al ne mozes ništa osim tehničkog da završiš. Sve moraš sam do osiguranja, MUP-a sa silnim papirima, ovako sve na jednom mestu i vidimo se sledeće godine.

 

@Rasta ja ga kupio sa 124.700 a sad je 176k :D šta da ti kažem

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

Sve moraš sam sa silnim papirima

Ala smo se razmazili :) , pa maltene do juce je moralo da se bleji po beskrajnim redovima u SUP-u. Naravno da sam protiv bilo kakvog maltretiranja, ali meni je licno najbolje bilo kada su tehnicki davali besplatni pregled, uz kupljenu polisu osiguranja koju nude. Prosetam predvece kada nema guzve do lokalnog SUP-a i zavrsim sve sa placanjem samo osiguranja i taksi. Zato sada samo za uslugu registracije/tehnickog neke agencije naplacuju po 4-5.000 din, pa ko sta voli. U ovakvim uslovima registrujem opet iskljucivo licno (pre svega da sacnem kocione sile), na tehnickom koji izdaje nalepnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan sećam se i ja besplatnog tehničkog uz kupljenu polisu ali mislim da toga više nema, barem ne otkad su ove "rigoroznije mere" stupile na snagu.

Pre sam to uvek praktikovao. 

Inače nije mi problem za nalepnicu ili bilo koji dokument, ioanko su mi svi ukućani plavci  :police: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, nema vise gratis tehnickog od kako su uveli ove "detaljnije" preglede od "pola sata".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...