Jump to content
FAS Goran
vujasin

Fiat Stilo - problem sa sklapanjem (obaranjem) zadnjeg sica (sedišta)

Recommended Posts

Ima jedan problem. Ne mogu nikako sklopiti veću polovicu zadnjeg sica. Onaj manji ide bez problema. Veći dio uspijem odkačiti od brave za koju je zakačen, međutim nešto na suprotnoj strani ga koči, na onoj njegovoj brutveli. Kao da je upala neka kovanica i ne da mu da se sklapa. Da li je netko imao sličan problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Od nedavnoo sam vlasnik Fiata Stila 1,6 16v. Ovo mi je prvi Fiat do sada i prijatno sam iznenadjen primerkom koji imam.

 

Kako imam "velikog" decaka od 2,5 meseca koristim auto sediste-nosiljku koja se pricvrscuje pomocu sigurnosnih pojaseva. Sve studije o bezbednosti u saobracaju savetuju montiranje auto sedista na srednje sediste jer je beba tako najzasticenija, a i ne zaklanja mi vidik kroz zadnju soferku brizna majka  :laughing:. Kada sam probao da tako namestim sediste  otkrio sam da mi je sigurnosni pojas za srednje sediste zaglavljen tj kao da je zakocen.

 

Posle googlanja  sve se svelo na to da ako sediste nije naleglo kako treba taj se pojas zaglavljuje.

 

Ideja mi je da pogledam sta se dogadja ispod zadnjeg sedista i da li je sve na svom mestu. Mislio sam da je ovo jednostavna operacija ali ispalo je da i nije bas tako. Nikako ne mogu da podignem zadnje sediste.

 

Dodatno komlikuje sitaciju to sto se zadnja sedista pomeraju napred nazad i obara se naslon.

 

Da li je neko imao slican problem sa ovakvom vrstom sedista ?

 

Hvala svima unapred

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Danas sam malo proučavao sistem i skužio kako radi. Ona manja polovica ima samo bravicu na kraju sedišta i ona se otvara povlačenjem plastične poluge na vrhu sedišta. Onaj veći sic također ima tu plastičnu polugu, ali ona otvara bravicu na kraju sedišta i preko sajle otvara još neki bolcen na sredini sedišta. Tu bude dosta veliki otpor pa se ta plastična poluga malo iskrivi i ne povuče dovoljno tu sajlu i bolcen ne izađe dovoljno da bi se sedište moglo oboriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Tebi za provjeriti pojaz je možda dovoljno dignuti samo donje sedište. Njega samo podigneš, nije nigde zakačeno. Ako želiš oboriti naslonjač, onda moraš podignuti onu plastičnu polugu na kraju naslonjača. Ako ni tad ne ide onda je problem u toj polugici. Nju trebaš rastaviti i viditi što se iskrivilo unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vujašine, negova klupa se pomera tj. sedalni deo napred-nazad. Za tu kombinaciju nisam video da se sedalni deo diže ili bilo šta slično (verovatno je na šinama kao prednje sedište).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i jeste problem što ne vidim nikakvo

dugme, polugu, ručicu....samo poluge za pomeranje sedišta napred nazad i koje rade samo to....nikakav dodatni položaj nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam slike, pa koliko uspete da se snađete

 

Fixna klupa

 

image.png image.png image.png
 
image.png image.png
 
 
Pomična
 
 
image.png
 
image.png image.png image.png
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam, a kako ne znam. Pomerao sam sediste napred nazad i pomerao pojas u isto vreme i proradio ja. Da li to ima veze sa pomeranjem sedista stvarno ne znam jer sada radi i kada sediste vratim u prvobitni polozaj.

 

Hvala puno na pomoci, posebno na slikama

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojas ti se upecao negde na sinu....

 

Meni su sedista kao i tebi klizna a ne preklopna-da bi podigao sedalni deo moras odviti 10ak srafova i potpuno osloboditi sedalni deo. onda mozes i da ga izneses napolje. Znaci opcija bilo kakvog podizanja ili preklapanja ne dolazi u obzir kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam detaljnije, baš tako, sedalni deo ide samo napred nazad, ne podiže se. Samo je moguće spustiti naslon i to je to. U svakom slučaju ok mi jer sada mogu da koristim srednji pojas za bebca. Kao što reče kolega janković, verovatno je zapeo na sinu pa kako sam pomerao sedište , sam se odglavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Od skoro sam postao vlasnik, i to ponosni, Stila 1,6 16v Dynamic 2001.god. i ineteresuje me da li se sedista zadnje klupe obaraju? Nisam naistao ni na kakvu rucicu, polugu koja bi mi ukazala na tu mogucnost. Nije valjda da to ne moze da se uradi mada ne ne bi cudilo... Zabar je to :D

Inace u paketu opreme za zadnju klupu imam mogucnost da pomeram oba dela sedista zadnje klupe napred-nazad i naslone takodje nezavisno da obaram.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gornjim uglovima naslona za leđa imaš polugu / dugme kojom oslobađaš naslon za obaranje.

Ako ti je klizna klupa sedalni deo se ne preklapa i ne možeš da dobiješ ravan patos.

 

Screenshot_2014_11_12_22_25_54.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti je klizna klupa sedalni deo se ne preklapa i ne možeš da dobiješ ravan patos.

 

Jeste zadnja klupa klizna i naslon moze da se zavali pozadi i nagne napred. Dakle, pomeraju se oba dela sedista (sic i naslon) nezavisno. Mene samo interesuje da li moze moze da se naslon zadnje klupe obali i sic da se podigne kao i npr. Stojadinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

planiram da ubacim pomerajucu zadnju klupu, da li je moguce prebaciti dezen sa moje fiksne zadnje klupe na tu drugu i da li je potrebno puno prepravki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je moguce napraviti kombinaciju sa fiksnom klupom i pomerajucim naslonom klupe? .Ugradio bih na mom stilu karavanu taj pomerajuci zadnji naslon da bih imao i naslon za ruku na zadnjem sedistu,a da pritom mogu kada je potrebno da izravnam pod gepeka kada se podigne zadnji sic i obori naslon zbog naslon klupe.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Danilo1 said:

planiram da ubacim pomerajucu zadnju klupu, da li je moguce prebaciti dezen sa moje fiksne zadnje klupe na tu drugu i da li je potrebno puno prepravki?

E decko,pa gde ti je dinamik oprema? :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...