Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Jel to znači da će Luis tek sledeće godine da vozi Ferari!? 

Čovek će tada imati 40 godina, nekako mi to zvuči mnogo ... al, šta ja znam, valjda oni znaju šta kupuju / prodaju.

Meni nešto nije drag, ne znam zašto, jednostavno, nije mi drag, možda zato što je često pobeđivao Ferari, al, to je već neka druga bolest. To ne znači da neće imati značajnu ulogu i da će njegov doprinos biti veliki, ipak ima znanje i brzinu, samo je pitanje, do kada će jer biologija mu ne ide "na ruku". 

Ferari razočarao i šokirao Leklera

194121-Sarl-Lekler.jpg

Ferari je krajem januara sa zadovoljstvom objavio produženje ugovora sa Šarlom Leklerom i nakon sezone 2024. Ništa neobično, ali samo na prvi pogled. Istog dana je bombaški najavio transfer Luisa Hamiltona za 2025. godinu, što je šokiralo i razočaralo Leklera i njegovo blisko okruženje.

Ćutali su, otkrivaju Italijani, kako ne bi ofirali znake slabosti. Realnost, ipak, dogodine biće sasvim drukčija, kao i Šarlov status u Maranelu. Od prvog vozača, nedodirljivog ispred kolege iz istog tima postaće drugi na papiru. Nasuprot njemu, Hamilton se neće pomiriti sa nemogućnošću napadanja i zahtevaće željenu strategiju u trci. Sa jedne strane duele učiniće zanimljivim, s druge napetim i epskim. 

Samo Šumaher mogao, ne i Hamilton

Luis-Hamilton-i-Sarl-Lekler.jpg

Mihael Šumaher je prilikom prelaska iz Benetona u Ferari 1996. godine ugovorio i transfer ključnih ljudi iz tima, otad i datira klauzula o ''zabrani preletanja''.

Luis Hamilton je sa osobljem Mercedesa izgradio bliske odnose, pogotovo s inženjerom Piterom - Bonom Boningtonom. Zato sedmostruki šampion sveta neće kao svojevremeno Šumaher sa sobom povesti ljude iz Mercedesa, nakon okončanja sezone i prelaska u Ferari.

Šumaher, iako je u prethodne dve godine uzastopno osvojio titulu sa Benetonom, tokom prve sezone u Ferariju je uspeo da namami tehničkog direktora Benetona Rosa Brauna i glavnog dizajnera Rorija Birna da se pridruže njegovom novom timu. Obojica su imali uticajne uloge u Šumaherovom uspehu, osvajanju pet uzastopnih titula između 2000. i 2004. godine.

preuzeto sa - Auto Blog

Ferrari ponovo pokušava da u svoje redove dovede tehničkog direktora Red Bulla?

Pierre_Wache_Red_Bull_VN_Belgije_Grid_1.jpg

Tim iz Milton Kinsa trenutno se nalazi u žiži javnosti.

Kompanija Red Bull ovih dana pokrenula je unutrašnju istragu protiv svog šefa ekipe Christiana Hornera zbog nedoličnog ponašanja, pa su se u javnosti pojavile i informacije da bi on mogao da ode iz tima. Pored toga mogli smo da čujemo i vesti da bi istim putem pošao i dizajner Adrian Newey kao i Pierre Wache.

Kako prenosi BBC, Ferrari je odavno zainteresovan da u svoje redove dovede tehničkog direktora tima iz Milton Kinsa, ali se ovaj transfer nije desio. Tim iz Maranela pre nekoliko meseci imao je nameru da svog direktora trkačkih operacija Laurenta Mekiesa zameni sa Pierrom Wacheom, ali je ipak Francuz iz Ferrarija otišao u redove Visa Cash App RB tima. Ferrari sada želi da iskoristi trenutnu situaciju u Red Bullu i da pokuša da se domogne usluga tehničkog direktora Red Bulla. Ipak, izgleda da će ovaj transfer u mnogome zavisiti od odluke koju donese Red Bull po pitanju Christiana Hornera.

Preuzeto sa: pole-position.rs

Edited by Ivan

Adrian Newey (pored ostalih), daleko pre "optuzenog" menaDJera ;) . A mislim da sam negde citao da upravo Newey i Horner imaju medjusobno zastitne ugovore, sto znaci da ako ode jedan...

Dalje, navodno Helmut Marko i Jos smestaju Horneru (a opet su navodno odnosi izmedju poslednje dvojice zahladneli u zadnje vreme).

Sve to oko potencijalnog rasipanja samih inzenjera trenutno prati Lawrence Stroll, koji bih ih rado video u svom Aston Martinu.

A recimo moja potencijalna buva - iako je RB projekat i ima ugovor jos par godina... Recimo Max u Mercedesu od 2025. ili 2026. :D ?

Edited by Ivan

Sveza vest, upravo prezentovan...

Aj' pa nek nam je sa srecom u 2024. :) :

Ferrari prikazao svoj novi SF-24

Ferrari_SF-24_Studio.jpg

Tim iz Maranela danas je prezentovao novi bolid.

Ferrari je već duže vreme najavljivao da će novi SF-24 biti dosta drugačiji od svog prethodnika, što se odmah moglo videti. Nos bolida podseća na onaj koji je prošle godine koristio Red Bull, prednje vešanje je sada pushroad a zadnje je pullroad specifikacije, dok iznad porkivača za motor možemo videti element koji se prositre celom dužinom i to je upravo prvi uveo Mercedes. Takođe, na bokovima bolida ka zadnjem delu ostao je udubljenje, pre svega za bolje kanalisanje vazduha.

Ferrari_SF-24_Studio_1.jpg

Ferrari_SF-24_Studio_2.jpg

Ferrari_SF-24_Studio_3.jpg

Preuzeto sa: pole-position.rs

Gledajuci ove fotografije razmisljam kako se sve vise gubi veza bolida i automobila, automobilizma uopste. Ove se vrlo uslovno moze nazvati automobilom. Mozda je i to jedan od razloga sto im pada gledanost i pracenje. Ne bi me iznenadilo da uskoro izbace vozace i da pocnu trke autonomnih bolida. Uslovi su im idelani, tipske staze, mogucnost postavljanja cega hoce od elektronike pod asfalt i pored staze. Jedini problem im je mozda Monako :)