Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Ferrari će novi bolid predstaviti 19. februara

 

ferrari%20f1%202016.jpg

 
Ferrari je potvrdio da će jednosed za 2016., kome još uvek ne znamo ime, biti otkriven u petak 19. februara u 14 sati po našem vremenu putem zvaničnog Ferrari sajta. Italijani će nakon toga u nedelju odraditi ''filmski dan'' s novim bolidom na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya, dan pre početka prvog predsezonskog testa ove godine. Razni mediji šire informacije da se Ferrari odlučio za belu boju na jednom delu poklopca motora, slično Ferrariju 312T s kojim je Niki Lauda 1975. osvojio titulu svetskog šampiona.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raikonen: Zašto bih bio zabrinut?

 

145651-raikonen.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Ferarija Kimi Raikonen tvrdi da se ne boji treće uzastopne sezone dominacije Mercedesa. Novi Ferari se odlično pokazao na prvim testovima za novu sezonu, ali naravno, prerano je davati bilo kakve ocene. ''Zašto bih bio zabrinut? Ja sam fokusiran na svoj bolid i razvoj Ferarija. Možda bih voleo da sam prešao više krugova i bio malo brži, ali sve u svemu je dobro''. Raikonen je ponovio i to da je siguran u veliki potencijal novog bolida Ferarija. ''Mnogo je potencijala, kao što sam rekao, mislim da je već sada ovaj bolid bolji nego prošlogodišnji. Ali, nastavljamo na svom projektu, ne gledamo druge'', rekao je Raikonen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je ovo skalamerija,odnosno zastita za glavu vozaca,samo ce smetati vozacu,ako ovo bude moralo da se montira

Ferrari-SF16-H-8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Fetel i Kimi su prijavili da ne pravi veliku razliku u vidljivosti ali meni je to totalna glupost... Mada kazu da nije ni konacan dizajn ali manje vise to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marchionne: Duša mi se slama kada vidim da Ferrari pati

 

marchionne%202012.jpg

 

Prvi čovek tima iz Maranela kazao je mu je teško da gleda ovakav Ferrari i da veruje da će se tim vratiti na pravi kolosek. Ferrari je od početka sezone stalno patio zbog problema sa pouzdanošću bolida a pre svega pogonske jedinice. Da stvar bude još gora ni Sebastian Vettel ni Kimi Raikkonen nisu uspeli da imaju čistu trku, pa zbog toga italijanski tim nije mogao da iskoristi i greške koje je pravio vodeći Mercedes. Prvi čovek Fiat Chrysler grupacije kazao je da nije srećan dosadašnjim učinkom. ''Ja sam se navikao da gledam Ferrari sa Michaelom Schumacherom, tako da mi se srce slama kada vidim da tim ovako pati.'' kazao je Sergio Marchionne. I pored toga što Nico Rosberg ima ozbiljnu prednost u šampionatu, gazda Ferrarija ne gubi nadu: ''U nedelju bio loš dan za nas i očekuje nas još dosta posla, ali verujem u tim i uveren sam da ćemo na kraju uspeti u svojim namerama.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marchionne očekuje pobede od VN Španije nadalje...

 

ferrari_conf03_76226_immagine_ts673_400

 

Sergio Marchionne, glavni izvršni direktor grupacije Fiat Chrysler, u Italiji je prisustvovao prezentaciji nove Alfe Giulije a osvrnuo se i na stanje u šampionatu Formule 1. Iako njegov Ferrari ima brz bolid, pouzdanost je bila ta koja je pokvarila veselje ekipi iz Maranella, koja nakon četiri trke ima dvostruko manje bodova od Mercedesa. U vozačkom šampionatu Kimi Raikkonen kasni 57 bodova za Rosbergom, ali što je važnije, brži Sebastian Vettel kasni još 10 za svojim timskim kolegom. Marchionne veruje da će Ferrari početi pobeđivati Mercedese čim ih napusti loša sreća. ''Uveren sam. Nedelja će biti važan dan. Do sada je puno toga bilo uzrokovano lošom srećom, ali sezona je tek počela. Očekujem da ubrzo počnemo da pobeđujemo, za početak u Montmelu'', rekao je Sergio. Italijan je dodao da je zadovoljan vozačkom ekipom u Maranellu. ''Zadovoljan sam Vettelom i Raikkonenom. Jedina stvar koja nije bila dobra je nedostatak sreće.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ima MAX... :) ali ne još. Za jedno 2-3-4 godine, taman da još iskustva stekne, a i da Fetel još malo ostari. Ali, treba malog ''kaparisati'' već ove godine, inače ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam... jeste mali talentovan, ali mnogo su ga, možda i previše gurali da bi bio ovde gde jeste. Bez obzira, moje je mišljenje da toj deci još uvek nije mesto u F1... Ne ide to jednostavno da praktično iz kartinga sedneš u F1. Druga stvar, Carlos Sainz mi je od starta delovao dosta zrelije i stabilnije od Maxa, a što je najznačajnije nikad nije imao lošiji tempo od Maxa. Mislim da su Verstapena mediji malo previše naduvali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mali je dokazao svojim voznjama,svojom borbenoscu i zeljom za dokazivanjem u formuli 1.

a za Ferarri ima jos dosta vremena za njega,imaju oni vec odlicne vozace,a i bice jos odlicnih vozaca,sad je bitno da probaju da osvoje sampionat bilo kako

a tehnicki sef Ferarrija Alison veruje u nova poboljsanja na bolidu koja su testirana na trci posle trke u spaniji,tako da ce ferarri biti jos brzi

na trci u Monaku moraju biti brzi na kvalifikacijama da bi osvojili sto bolje startne pozicije,a trebalo bi i polpoziciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arivabene: Ne odustajemo od titule

 

arivabene.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, Mauricio Arivabene, jedan od čelnika Ferarija, još nije odustao od titule ove godine, iako beže Mercedes i Red Bul. ''Nema šanse, ne odustajemo ni od čega. Istina je da smo imali težak vikend u Monaku, ali imao je i Luis Hamilton teške vikende, pa se vratio''. Arivabene smatra da je njegov tim naučio iz grešaka: ''Kada imate problem, onda treba da ga shvatite. Mislim da smo mi shvatili gde je problem i shvatili da nemamo veliki zaostatak. Mislim da ćemo to dokazati i u Kanadi'', rekao je Arivabene.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

f1-italian-gp-2015-maurizio-arrivabene-f

 

Fetel: Ljudi su sigurno izgubili mnogo novca

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel zadovoljan je stazom u Bakuu gde se prvi put vozila Velika nagrada Evrope. On je u osmoj trci sezone u šampionatu Formule 1 zauzeo drugo mesto iza Nika Rozberga, a ispred Serhija Peresa. ''Prvi put smo ovde vozili i nisam znao šta da očekujem, ali staza je stvarno sjajna. Danas smo obavili dobar posao, mučili smo se na treninzima u petak, ali dobro smo se oporavili, imamo dva uzastopna druga mesta. Mislim da su ljudi izgubili mnogo novca, pošto su se kladili na sejfti kar, a i ja sam očekivao da izađe nekoliko puta na stazu'', rekao je Fetel.

 

Arivabene: Prerano pričati o Kimiju

Jedan od čelnika Ferarija Mauricio Arivabene i dalje odbija da konkretno kaže da li će Kimi Raikonen i sledeće sezone biti za volanom. Finac je trenutno samo 15 bodova iza Sebastijana Fetela, ali veruje se da on neće biti više u Ferariju sledeće sezone, a da su kandidati Serhio Perez, Valteri Botas i Karlos Sainc junior. ''Rano je pričati o tome, ne želim da pričam o tome, želim da se fokusiram na broj pobeda ove sezone, a on je, kao što znate, nula. Ima još mnogo da se vozi'', jasan je Arivabene. Raikonen je dao gotovo identičan odgovor na pitanje da li ostaje u Ferariju i rekao je da ne razume zašto novinari toliko žure da saznaju gde će biti sledeće sezone.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferari i Raikonen ne žure oko novog ugovora

 

raikonen%2021.jpg

 

Kako piše Sport klub, šef ekipe Ferarija Mauricio Arivabene rekao je da italijanski tim i Kimi Raikonen ne žure sa potvrdama planova za narednu sezonu Formule 1. Fincu ugovor ističe na kraju sezone, a poslednjih nedelja veliki broj vozača je dovođen u vezu sa njegovim mestom, uključujući Valterija Botasa i Romana Grožana. Raikonen, koji je tek tokom letnje pauze prošle godine potpisao novi ugovor sa Ferarijem, istakao je više puta da želi da ostane u legendarnom timu. U odnosu na prošlu sezonu, Finac beleži bolje rezultate, pošto je upisao tri podijuma i devet bodova više za isti period. Upitan da li su rezultati koje je Raikonen imao od početke sezone dovoljni da mu obezbede novi ugovor, Arivabene je rekao:

''Kimi se vratio u pravi ritam i potpuno je koncentrisan na svoj posao. U nedelju je pokazao da je jednako dobar kao svoj timski kolega Sebastijan Fetel. Ali, ako pogledate njegove rezultate u određenom sektoru, videćete da je bio najbrži u jednom trenutku. Nigde ne žurimo, ne žuri ni on, razmatramo opcije''. Raikonen trenutno ima 15 bodova manje od Fetela, dok je prošle godine posle osam trka njegov zaostatak bio 48 bodova. Ukoliko bi produžio ugovor, Raikonen bi četvrtu godinu zaredom branio boje Ferarija, a sedmu ukupno. Arivabene je takođe istakao da priče o vozačima za narednu sezonu moraju da sačekaju pošto se Ferari i dalje muči da pobedi Mercedes ove sezone. ''Rano je pričati o sledećoj sezoni jer je broj naših pobeda i dalje nula. Mnogo toga nas još čeka'', naglasio je Arivabene.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markijone: Kimi mora da zasluži ostanak u Ferariju

 

kimi%20raikkonen%20ferrari.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, u Ferariju nisu zadovoljni vožnjama Kimija Rajkonena u dosadašnjem delu sezone, što je jasno istakao i predsednik italijanske ekipe Serđo Markijone. Sve je na njemu, a Kimijevo preostalo vreme u Ferariju isključivo će zavisiti od onoga što bude pokazao u nastavku sezone. On mora da shvati da se ostanak u ekipi mora zaslužiti, inače neće ni sam želeti da ostane ovde - rekao je Markjone, predsednik Ferarija za Gazeta delo Sport. Nekadašnji vozač Zaubera, Meklarena i Lotusa nalazi se na četvrtom mestu u generalnom plasmanu sa 81 bodom, 15 manje od timskog kolege Sebastijana Fetela, koji je treći, a čak 60 u odnosu na lidera Nika Rozberga. Raikonen je osvojio titulu 2007 kao član Ferarija. Sledeća trka u šampionatu Formule 1 na programu je u nedelju u Austriji, a direktan prenos same trke možete pratiti na SK 1 od 14 časova.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kao da je kopirano iz svih prethodnih sezona... Drugi vozac u Ferariju je uvek na probi i uvek mora da se pokaze u drugoj polovini sezone ako misli da ostane i onda na kraju uvek potpisu ugovor 1-2 trke pred kraj sezone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa

 

Čini mi se da su već batalili ovu sezonu u smislu nekih daljih značajnijih unapređenja...to je što je...sad treba da se bore sa Red Bull-om, a Mercedes kao što kažeš...sledeće sezone opet. Samo da i tada negde opet ne daju neko slično saopštenje... :) 

 

Rešeno: Raikonen ostaje u Ferariju

 

151639-raikonen%20f1.jpg

 

Kako piše Sport klub, najveće vozačko pitanje za sledeću sezonu u najbržen karavanu na svetu sada je rešeno. Kimi Raikonen će i sledeće sezone biti vozač Ferarija, tako da će vozači kao Valteri Botas, Serhio Perez i Danijel Rikardo morati da sačekaju. ''Ferari obaveštava da je produžen ugovor sa Kimijem Raikonenom do kraja 2017. On i Sebastijan Fetel će biti naša vozačka postava'', bilo je kratko saopštenje tima. Kimi je debitovao 2001. u Formuli 1 i od tada je zabeležio 20 pobeda. Poslednja je 2013. u Australiji u bolidu Lotusa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari zove Brona da se vrati

 

Ross-Brawn.jpg

 

Ekipa Ferarija razmatra novi akcioni plan posle razočaravajućih rezultata od početka sezone, a on uključuje i povratak Rosa Brona. Prvi čovek italijanske kompanije Serđo Markijone i šef tima Mauricio Arivabene prošle nedelje su imali niz sastanaka na kojima su glavne teme bile promene koje treba da budu napravljene. Zaključak posle tih sastanaka je da je timu potreban novi pristup. Markijone je čak imao direktne razgovore sa inženjerima da bi bolje shvatio kakav je dugoročni potencijal ovogodišnjeg bolida i već se krenulo sa konkretnim potezima. Jedna od ideja je da se Bron angažuje kao konsultant da bi pomogao timu u napretku, bez potrebe da bude angažovan za stalno. Mediji prenose da je Bron odbio prvobitnu ponudu Ferarija, pošto se namerno držao podalje od Formule 1 otkako je napustio Mercedes krajem 2013. godine. Od tada je bilo jasno da Bron nema želju da putuje na sve trke Formule 1, niti želi da se obaveže na toliku posvećenost poslu koja je potrebna za uspeh u Formuli 1.

 

Međutim, legendarni tim i dalje želi da Bron bude neka vrsta konsultanta Markijoneu i Arivabene posebno što se tiče tehničkih pitanja i ukaže na to šta je potrebno promeniti. Za sada nije jasno koliko bi Bron ulazio u posao koji trenutno obavlja tehnički direktor Džejms Alison. Izvesno je da su u Ferariju ozbiljni u nameri da ubede Brona da postoji uloga u timu koja bi mu odgovarala. Upravo Bron je jedan od najzaslužnijih za velike uspehe koje je Ferari ostvario sa Mihaelom Šumaherom od 2000. do 2004. godine, zajedno sa Žanom Todom. Bron je imao i velike uspehe sa Benetonom i Bronom, da bi potom postavio osnove za rezultate koje Mercedes postiže poslednjih godina. Ipak, više puta je od tada istakao da nema želju da se vrati u Formulu 1. ''Kada sam radio ranije, bio sam posvećen 24 sata dnevno sedam dana nedeljno, a to više ne želim. Nikad ne reci nikad, ali sam zadovoljan svojim životom sada, a nije se pojavilo ništa što bi me motivisalo i zainteresovalo da bih to promenio'', istakao je Bron nedavno.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raikonen: Ništa ne valja...

 

raikonen%20fetel.jpg

 

Kimi Raikonen bio je izuzetno ljut nakon VN Mađarske. Ledeni Finac se složio sa klupskim drugom Sebastijanom Fetelom da su pravila o radio komunikaciji ''s***e'' a bio je i ljut na Maksa Ferstapena. ''On je krenuo jednom levo, jednom desno, on je stalno bio ispred mene i ne želim da slušam njegove priče da je radio sve kako treba. Čudo je kako sam ga promašio'', rekao je Raikonen. Raikonen je dodao i to da je zadovoljan činjenicom da ostaje u timu i sledeće godine i da mu je sada mnogo lakše da vozi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oženio se Kimi Raikkonen

 

kimi%20111.jpg

 

Kimi Raikkonen, vozač Formule i izabranica njegova srca Minttu Virtanen venčali su se u San Galganu, između italijanskih gradova Chiusdino i Monticiano, u regiji Siena.

 

kimi%201.jpg kimi%2011.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...